A které názvy se změní? „U Hřbitova lépe odpovídá realitě, než název Hřbitov, Poliklinik máme několik, čili nastane zpřesnění, že se jedná o zastávku poliklinika Vltavínská. V Třebíči se sice říká Atom hotel, ale normálně se jmenuje Hotel Atom,“ začal se zdůvodňováním starosta Janata.

Zastávky s názvem Týn, to je pro Třebíčáky podle jeho slov široký pojem. „Proto to nové rozlišení, kdy zastávka v Táborské ulici se bude jmenovat Lavického. Což je ulice odbočující z Táborské a autobus staví v těsné blízkosti,“ pokračoval starosta.

Dole v ulici Marie Majerové se bude zastávka jmenovat Na Holečku podle jména přilehlé lokality s tenisovou halou proti Billle. Dnešní zastávka Marie Majerové (u ZŠ Kpt. Jaroše) je zkrátka u základní školy. Takže se bude jmenovat ZŠ Kpt. Jaroše.

Vítězný soutěžní panel účastníka soutěže atelier H3T architekti, s.r.o. - MgA. Vít Šimek, MgA. Štěpán Řehoř.
Jako svatozář na třech nožkách. Takový návrh kašny pro Karlovo náměstí zvítězil

„Ve Žďárského ulici Průmysl masný už nefunguje a nejvíc lidí tam jezdí do Tipafrostu. Sice trochu neradi, ale nenapadlo nás nic rozumnějšího, než abychom zvolili zase název podle firmy,“ vysvětlil Janata.

Zastávka Autodružstvo se přejmenuje na Palečkův mlýn, což je všeobecně známý pomístní název. Název Generála Svobody se upraví jen podle správné gramatiky. „Znojemská, to je zastávka v ulici Demlova poblíž mateřské školky, proto logicky nový název Demlova, školka. A Borovina BOPO už je taky anachronismus, takže nově název Koželužská, což je dnešní název ulice, v níž se zastávka nachází,“ dodal Janata.

Nový výtah si užívají obyvatelé cihlového bytového domu v Družstevní ulici v Třebíči.
Ojedinělé skleněné výtahy pořídili v Třebíči u cihlového čtyřpatráku