Vedoucí prodejen i běžní zákazníci si nový areál s názvem Stop.Shop vesměs pochvalují. Stále však přetrvává problém s nedostatečným přístupem pro chodce.


Většina z lokálů již má svoje nájemce. Kromě hypermarketu s potravinami sídlí v místě prodejny obuvi, oděvů, drogerie, papírnictví a hraček, chovatelských potřeb a elektroniky. Navštívit lze i prostornou kavárnu. Proslýchá se, že přibudou ještě koberce, nábytek a čerpací stanice. Na opačném konci areálu už vyrůstá velkoprodejna s řemeslnými a zahradními potřebami.


„Zpočátku jsme měli obavy z počtu lidí, protože sem nevede chodník,“ říká Andrea Cejpková, zástupkyně vedoucí hračkárny a papírnictví Wiky. „Jsme ale spokojeni, jde to. Nejvíce zákazníků přichází v pátek a o víkendech. Je dobré, že je zde všechno pohromadě,“ doplňuje.
Lepší přístup pro nemotorizované zákazníky by uvítala prodejna Hyper Albert. Její manažer Ivo Křivánek je také vcelku spokojen, počet nakupujících by zvýšil chodník: „Je škoda, že sem není pořádný přístup. Bylo by dobré, kdyby sem jezdila i městská hromadná doprava.“ Podle Ivo Křivánka se trochu změnilo i rozvrstvení zákazníků během dne. Původní prodejnu navštěvovali lidé spíše dopoledne, dnes naopak více v odpoledních hodinách. Z malých nákupů prý zákazníci přecházejí na větší.


Blátivá stezka


Přetrvávající problém s komunikačním napojením potvrdili i v prodejně obuvi Baťa. „Minulý týden pršelo, lidé se brodili po kotníky v bahně. Trápí nás špatná dostupnost pro chodce,“ říká vedoucí Josef Smetana. „Nedořešený přístup nám limituje i počet zákazníků.“
Většina lidí přijede do nákupního centra Stop.Shop autem. Jsou vesměs spokojeni. „Jezdím sem pravidelně na běžný nákup, mám to po cestě do Klučova,“ libuje si mladá maminka s dítětem.


Ti, co přicházejí pěšky, jsou zpravidla ve středních a starších letech. Dosud musí absolvovat blátivou a nerovnou cestu mezi kalužemi. Dlážděný chodník se naštěstí již staví, bohužel ale bude končit přímo ve frekventované vozovce.


Na přechod pro chodce a navazující trasu k sídlišti se zatím pozapomnělo. Zbudováním chodníku v dotyčném úseku učiní provozovatel centra maximum. Zajištění návaznosti komunikací a koordinace dopravy pěší, cyklistické a automobilové je však jedním ze základních úkolů města.

IVAN PŘIBÍK