VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Aukce přinesla na konto nového ateliéru sedmdesát tisíc korun

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU - Více než sedmdesát jeden tisíc na výstavbu nového půdního ateliéru Základní umělecké školy v Náměšti nad Oslavou. Takový je výsledek aukce, na níž se prodávala díla mladých žáků zmíněné školy.

26.11.2007
SDÍLEJ:

Dražba v improvizované aukční síni.Foto: DENÍK/ Michaela Hasíková

Páteční dražbu v improvizované aukční síni v místní sokolovně zahájil starosta města Vladimír Měrka. Přivítal všechny přítomné, kteří zaplnili téměř celý sál i ochoz, a osobu z nejdůležitějších, licitátora Jiřího Hejla z Prahy. „Přišli jste podpořit velice dobrou věc, která napadla naše mladé umělce,“ pronesl na úvod a popřál všem příjemný večer a co nejvyšší padané částky.

Dřív než se Jiří Hejl chopil svého kladívka, vyšlo na pódium mládí v sukních i kalhotách, aby potěšilo každé oko v sále. Potlesk sklidil tanec na píseň Shakiry, balet Tři dívky před zrcadlem i taneční kreace s deštníky.

Teprve pak přišel na řadu obchod. A bylo co nakupovat! Na malířských stojanech byly k vidění obrazy velké i menší, barevné i černobílé, vytvořené různými technikami. Kdo nechtěl obraz, mohl si vybrat keramiku, snad největší zvláštností byl reliéf hlavy ze stavebního materiálu ytongu. „Všechna díla pro mě byla obrovským překvapením. Každá práce žáků vyzařuje originalitou,“ pochválil licitátor.

A vyvolávací ceny? Od pouhé stokoruny za fotografii až po dva tisíce za největší plátno Long leg výtvarnice Barbory Masaříkové. Na své si tak mohl přijít i ten, komu se nechtělo sáhnout hluboko do kapsy.

Pravda, samotné počátky aukce byly trochu nesmělé, přesto se hned první cena za obraz Kytice vyšplhala ze sedmi set na 2200 korun. Majitelem se stal pán s číslem 03.

Jak se záhy ukázalo, heslo „první vyhrání z kapsy vyhání“ v aukční síni nemělo místo. Více než dvě desítky registrovaných účastníků dražby se o některé práce doslova předháněly. Stejně tak Antonín Krikel, kterého na aukci přivedla podle něj jednoduchá věc: „Koupil jsem obraz jedenáctileté dcery, je to její první veřejně prezentovaný,“ prozradil.

Dražbě v sokolovně přihlíželi i tvůrci nabízených skvostů, kteří měli o ceně své práce jasnou představu. „Kolik chci za svůj obraz Královna fantazie? Nejméně čtyři tisíce,“ vzkázala Tereza Vyhlídalová.

A pak už se po celý večer nabízelo, přihazovalo, klepalo kladívkem a ze sálu odcházeli spokojení majitelé nových originálů. Spokojení byli i pořadatelé. Letošní dražba vynesla jednasedmdesát tisíc korun, jak připomněla organizátorka Věra Szemlová. O třicet tisíc tak trumfla dražbu loňskou.

26.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 160 Kč Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu OPERÁTOR VE VÝROBĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17160 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Požadujeme: aspoň částečná znalost českého jazyka., Nabízíme: příspěvek na stravování, na ubytování, na dopravu, možnost práce přes čas.. Pracoviště: Biol jobs s.r.o. - pracoviště mann + hummel (cz) v.o.s., 675 21 Okříšky. Informace: Attila Varsányi, +420 775 314 309PO-PÁod10:00do16:00hod.. Výroba - Výroba Zámečníci strojů 20 000 Kč Zámečníci strojů ZÁMEČNÍK - SVÁŘEČ. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme zručného pracovníka se znalostí práce v kovovýrobě, práce s ručním nářadím a montážních prací. Uvítáme pracovníka se znalostí svářecích prací v ochranné atmosféře - tzv. "cé-očko". , Předpokladem pro výkon práce je zručnost, samostatnost a rozhodnost při výrobě reklam. , Potřebná školení a rozšíření odborností zajistíme., Požadavky na uchazeče:, - dobrý zdravotní stav, aktivní přístup, zodpovědnost, - schopnost číst výkresovou dokumentaci, - praxi v zámečnické výrobě a znalost svářecích prací v ochranné atmosféře - MIG, MAG, TIG, Pracovní náplň:, - svářecí práce v ochranné atmosféře - MIG, MAG, TIG, - samostatná činnost při sestavování a svařování konstrukcí, Nabízíme: , - zázemí stabilní společnosti, - závodní stravování, - měsíční prémie dle obratu společnosti + 13. plat, - profesní i platový růst, Kontakt: Markéta Sedláčková, tel.: 608 781 120, e-mail: sedlackova@3p.cz. Pracoviště: 3 p, spol. s r.o. - výrobní závod náměšť nad oslavou, U Žel. mostu, č.p. 373, 675 71 Náměšť nad Oslavou. Informace: Markéta Sedláčková, +420 608 781 120od8:00do14:00hod.. Kultura a sport - Kultura a sport Návrháři (grafici) reklamní, 20 000 Kč Návrháři (grafici) reklamní, komerční, propagační KREATIVNÍ GRAFIK. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Grafik v reklamní agentuře s praxí min. 3 roky., Kreativita, osobní přístup, samostatnost, znalost programů Adobe Photoshop, Ilustrator, Indesign., Pracovní doba 8:00 - 16:00 hod.. Pracoviště: Atlantic studio s.r.o., Nad Zámkem, č.p. 1072, 674 01 Třebíč 1. Informace: Aleš Janda, . Výroba - Výroba Zámečníci strojů 18 000 Kč Zámečníci strojů ZÁMEČNÍK KOMPLETÁŘ. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme zručného pracovníka se znalostí práce v kovovýrobě, práce s ručním nářadím a montážních prací. , Předpokladem pro výkon práce je zručnost, samostatnost a rozhodnost při výrobě reklam., Požadavky na uchazeče:, - znalost ČJ, - dobrý zdravotní stav, aktivní přístup, zodpovědnost, - základní technické znalosti, - manuální zručnost, - schopnost číst výkresovou dokumentaci, - samostatnost, rozhodnost, Pracovní náplň:, - kompletace světelných reklam, - práce s ručním el. nářadím, - rozmanitost práce - zakázková výroba, Nabízíme: , - zázemí stabilní společnosti, - závodní stravování, - měsíční prémie až 4000 Kč dle obratu společnosti + 13. plat, - profesní i platový růst, Kontakt: Markéta Sedláčková, tel.: 608 781 120, e-mail: sedlackova@3p.cz. Pracoviště: 3 p, spol. s r.o. - výrobní závod náměšť nad oslavou, U Žel. mostu, č.p. 373, 675 71 Náměšť nad Oslavou. Informace: Markéta Sedláčková, +420 608 781 120od8:00do14:00hod..

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 25. září 2018

Zabijácká jízda superbu v centru Prahy a bourání mostu v Mostě: videa dne

Modrásek bahnenní

Modrásek potřebuje k životu mravence a jednu jedinou rostlinu

Jablkobraní nabídne přehlídku výpěstků a podzimní speciality

Náměšť nad Oslavou - Již tuto sobotu 29. září se ve farním dvoře v Náměšti nad Oslavou uskuteční desátý ročník soutěžní přehlídky pěstitelů z Náměště a okolí. Představí své výpěstky a kuriozity společně s květinami a dalšími přírodninami.

V Budkově na den sv. Václava uctí oběti světových válek

Budkov - Na den sv. Václava o státním svátku v pátek 28. září si v Budkově připomenou a uctí oběti a padlé světových válek.

Číňanka Chu přijela do Třebíče vyhrát turnaj v rapid šachu

Třebíč - V Třebíči pokračuje mezinárodní šachový festival Open Vysočina 2018. Potrvá do 29. září. Na startu hlavního turnaje se sešlo 37 hráčů z České republiky, Číny, Anglie, Indie, Izraele, Polska, Skotska, Slovenska a Švédska.

OD SOUSEDŮ: Dva dělníky pracující u silnice srazilo auto. Řidiče oslnilo slunce

Jamolice – Dva dělníky, kteří pracovali klečící na silnici u kanalizačního poklopu v Jamolicích, srazilo v úterý krátce po osmé hodině ráno osobní auto. „Řidič byl údajně oslněn sluncem, přehlédl je. Spatřil je až na poslední chvíli, takže již nestačil střetu zabránit,“ informovala znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT