Dílna, která se konala v pátek ve stanu v centru města, se měla pokusit najít lepší využití Podzámecké nivy. „Je to největší zelená plocha ve městě, kde se tři čtvrtiny roku neděje nic. A to je škoda. Z mého pohledu je to nevyužitý potenciál, který je obrovský. Nábřeží se dnes hodně často ve městech stávají nejatraktivnější volnočasovou zónou," řekla architektka Pavlína Drbálková.

Na náměstí po celý den kreslili svoje návrhy studenti Střední školy stavební Třebíč. Mezi jejichž návrhy nechyběla například ani půjčovna loděk. Zapojit se však mohli také náhodní kolem-jdoucí. Na tabuli s mapou Podzámecké nivy mohli lepit ikony s funkcemi, které by na tomto místě chtěli – například sport, kavárna, klidová zóna, povídací zóna dětské hřiště či krytý přístřešek.

Na základě toho, co na ni nalepili, vznikne skutečný návrh. „Tím vlastně řekli, co by tam rádi měli. Náš ateliér D+Architekti vypracuje projekt, který bude mít ucelenou formu, a ten zkusíme prezentovat na městě. Co by řekli tomu, kdybychom největší louku ve středu města proměnili v příjemný, fungující, volnočasový prostor," řekla Drbálková. A k tomu dodala, že zásahy by nemusely být nijak markantní.
Bránit nechce ani tomu, aby tam mohli chodit hrát zájemci hry využívající velký prostor. „Nemyslím si, že by bylo dobře, kdyby se to celé zastavělo. Vůbec ne," doplnila architektka.

O víkendu se mohli zájemci vydat nejprve v sobotu na prohlídku židovské čtvrti, kde navštívili i hotel Joseph a kavárnu U židovské brány. Vše doplnily svým výkladem a postřehy architekt Lubor Herzán a Lenka Matoušková z památkové péče. V neděli následovala prohlídka bývalé borovinské továrny.