V soutěži Anděl mezi zdravotníky se spolu utkávají lékaři, zdravotní sestry, záchranáři i lékárníci. Podle organizátorů o umístění rozhoduje vzdělání i sympatie, profesionalita a hlavně láska k náročnému povolání. „Porota, stejně jako my, u paní Hladíkové ocenila její profesionalitu, lidský přístup kpacientům, ke kolegům, rodině i celému jejímu životu,“ sdělila ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.

Finálový večer se konal v sobotu 26. srpna v Městském divadle Dr. J. Čížka v Náchodě. Druhé místo odtamtud zamířilo také na Vysočinu. Bral ho Petr Pazour z Nemocnice Nové Město na Moravě. Ten je šéfem nelékařského personálu neurologického oddělení a iktového centra.

Anděl mezi zdravotníky
1. Jana Hladíková z Nemocnice Třebíč
2. Petr Pazour z Nemocnice Nové Město na Moravě
3. Romana Veltruská z Nemocnice Slaný

Petr Pazour začínal jako sanitář a krok za krokem se vypracovával až na post vrchní sestry. Dnes má pod sebou sedmadvacet podřízených. Účast v prestižní soutěži tak byla odměnou za jeho práci. „Začínali jsme koncem června dvoudenním soustředěním v Rychnově nad Kněžnou. Soutěž pak uzavřelo slavnostní finále, které se uskutečnilo v náchodském divadle. Po celou dobu příprav i samotné soutěže panovala přátelská atmosféra,“ popsal průběh soutěže Pazour.

Cena Sympatie Anděl mezi zdravotníky patří porodní asistentce z jihlavské nemocnice Romaně Daňhelové.