Právě do tohoto knihkupectví zavítala v úterý třiadvacátého ledna izraelská spisovatelka Limor Regev, jejíž román Chlapec z bloku 66 internetový server Amazon zařadil mezi světové bestsellery. I to byl jeden z důvodů, proč na autogramiádu dorazilo tolik lidí, že v knihkupectví nebylo k hnutí.

Tím dalším byl fakt, že tento román zmiňuje i třebíčského rodáka Antonína Kalinu – a že Regev do Třebíče kvůli Kalinovi stále jezdí. „Připravuji román čistě o Antonínu Kalinovi. Zajímá mě, jaký to byl úžasný člověk, že za druhé světové války zachránil na devět set židovských chlapců. A jak je možné, že tento příběh je prakticky neznámý,“ vysvětlila Regev, která do Třebíče kvůli přípravě nové knihy podle jejích slov zavítala už po osmé.

Izraelská spisovatelka Limor Regev při své poslední návštěvě Třebíče, kde sbírá podklady pro svou knihu o zdejším rodákovi Antonínu Kalinovi. Náhodou zavítala i do Knihkupectví Trojan, kde podepsala několik výtisků své knihy Chlapec z bloku 66.
Autorka Chlapce z bloku 66 podepíše svou knihu u Trojana v Třebíči

Při té příležitosti poděkovala i lidem, kteří jí v Třebíči se sběrem materiálu o Kalinovi pomáhají. Nevynechala ani Deník, který její úsilí sleduje a čtenářské veřejnosti přiblížil také zmíněný román Chlapec z bloku 66.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář