Město ho v roce 2014 prodalo pražské společnosti Delta Capital za 10,1 milionu korun. Několik let se však nedělo nic. Po odkladech majitel zahájil generální rekonstrukci. Je tak letos potřeba počítat se zvýšeným stavebním ruchem v této třebíčské části.

„Delta senior centrum Třebíč přivítá na přelomu roku dvě stovky nových klientů. Vznikne i víc než sto pracovních míst,“ uvedla společnost ve své zprávě.

Zařízení už se poohlíží po nových zaměstnancích. „Budeme potřebovat profese jako jsou ošetřovatelé, zdravotní sestry, fyzioterapeuti, pracovníci v sociálních službách. Rekvalifikaci zajistíme,“ upřesnil spolumajitel Delta Capital Radim Pařík.
Majitelé tohoto vznikajícího soukromého zdravotnického zařízení slibují, že půjde o příjemné prostředí s domáckou atmosférou a péčí na úrovni, kde podpoří soběstačnost klientů a jejich aktivní život. Doplní síť sociálních služeb na Vysočině.

Je otázkou, jak se podaří sehnat dostatek pracovních sil. Domy s pečovatelskou službou v regionu si stěžují na podstav zaměstnanců a například z webových stránek třebíčské nemocnice je patrné, že poptávají skoro dvacet zdravotníků.
Rekonstrukce rozsáhlého objektu z 80. let začala teď v březnu. Dosud šlo o nevzhledné místo na okraji města. Ze zveřejněné vizualizace je jasné, že přestavbou vznikne moderní komplex uprostřed zeleně.

„Rekonstrukce se uskuteční odshora postupně po patrech,“ poznamenal Radim Pařík. Centrum bude nabízet kromě podpory lidem s demencí taky alternativní a komplexní medicínu.

Markéta Dražková získala ocenění Lvího skauta.
OBRAZEM: Skautka z Moravských Budějovic získala ocenění Lví skaut

Delta Capital jde do projektu společně s privátním fondem Invest Gate Funds SICAV. A proč ty průtahy v termínech, když v samém počátku nový majitel slíbil, že první klienty přivítá v roce 2016?

Dříve společnost uváděla, že překážkou je i složité stavební řízení a náročnost opravy. Nyní spolumajitel Radim Pařík zdůraznil, že důvodem je též spor s MSB Legal – pražskou advokátní kanceláří, spojovanou se jménem lobbisty Ivo Rittiga.

„Ke zpoždění došlo kvůli podání šikanózního insolvenčního návrhu na Delta Capital od MSB Legal,“ sdělil Radim Pařík.
V minulosti bylo vznikající třebíčské Alzheimer centrum spojováno taky se jménem expremiéra Petra Nečase. Poté, co ukončil kariéru v politice, pro Delta Capital navazoval kontakty v Číně, byl tam při misi prezidenta Miloše Zemana. Mělo jít o spolupráci na medicínských projektech.

V současnosti ovšem údajně Nečas v tomto směru nijak v Třebíči nefiguruje. Tvrdí do právě spolumajitel Delta Capital Radim Pařík.

S Delta Capital je spojováno ovšem hlavně jiné jméno. Michael Broda, v současnosti předseda dozorčí rady této společnosti, byl oním člověkem, který projekt v Třebíči odstartoval. V roce 2014, když město prodávalo objekt, přijel osobně představit svůj záměr na zasedání zastupitelstva. V Praze má pověst dravého investora.

Ilustrační foto.
Do kralické obory platí celoroční zákaz vstupu, vyjma prázdnin

Na dřívější dotazy, jak vůbec objevil zastrčený nemocniční areál v Třebíči, tak daleko od hlavního města, odpovídal, že za to mohla náhoda. Léčil se u třebíčského lékaře Jiřího Kucharského a mezi řečí prý padla zmínka i o budově v Družstevní ulici a budoucnosti léčby Alzheimerovy choroby. Lidí s touto nemocí přibývá, péče o ně je složitá a rodiny čím dál častěji hledají možnosti, kam své nemocné blízké umístit.

Z tohoto segmentu zdravotnictví se tak stává čím dál zajímavější byznys.