Muž má na triku obvinění ze dvou trestných činů. Proč k tomu došlo, lze vyjádřit příslovím, za vším hledej ženu. „V neděli 21. listopadu přijali policisté po třetí hodině odpoledne oznámení od muže, který uvedl, že se v Jaroměřicích nad Rokytnou nachází podezřelá dívka. Mělo se prý jednat o dívku, která utekla ze zařízení pro mládež. Na místo vyjela policejní hlídka,“ informovala v úterý policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policisté dívku našli a snažili se zjistit její totožnost. V tu chvíli se chování muže, který na ni před tím sám policejní hlídku zavolal, nepochopitelným způsobem změnilo.

„Policisty začal vulgárně urážet a nezůstalo jen u toho. Slova se změnila v činy. Muž na policisty zaútočil a dívku vybízel k útěku. Policistku, která ji vedla, fyzicky napadl a dívka se vysmekla,“ popsala situaci policejní mluvčí. Policisté agresivního muže zadrželi. Ale on hlídce surovým a agresivním způsobem vyhrožoval, choval se nevypočitatelně a útočně. Policisté zadrženého muže odvezli na oddělení a nechali vychladnout v cele. Dechová zkouška i test na zjištění drog byly u něho negativní.

Miloš Nagy v soudní síni před začátkem hlavního líčení.
Mírný trest za výtržnictví „slavil“ mladík z Třebíče pokusem o vraždu přítelkyně

Dívku policisté zajistili. „Nejdřív se snažila vydávat za svoji příbuznou, kontrolou ale policisté zjistili, že se jedná o pohřešovanou,která v druhé polovině října utekla ze zařízení pro mládež. Dívku následně převzal zástupce zařízení,“ dodala Kroutilová.

Prověřování případu převzali třebíčští kriminalisté. Na základě důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého muže. „Šestadvacetiletý muž z Třebíčska byl obviněn ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě a přečinu nebezpečného vyhrožování,“ řekl Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality. Jak se ukázalo, podivný agresivní „rytíř ochránce“ byl v minulosti již opakovaně soudně trestán, většinou za násilnou trestnou činnost a má toho na kontě víc. „Trest si odpykal i ve věznici a až do léta roku 2023 je v podmínce. Dále je v současné době vyšetřován v souvislosti s fyzickým napadením a vyhrožováním, ke kterému došlo na začátku roku, kdy je muž obviněn ze spáchání čtyř trestných činů,“ doplnila policejní mluvčí.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Policisté ho eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují.  Muži hrozí až na čtyři roky ve vězení.