Například ruské kolo či kolotoč zde zůstanou i nadále, v nejbližších dnech ale nebudou v provozu. „Už předem jsme plánovali, že nepojedou o Štědrém dnu a na Boží hod. Na úterý šestadvacátého prosince však chystáme jejich opětovné spuštění. Ten den bude na náměstí další kulturní akce, kterou jsme nazvali Štěpánský sousedský punč. Punč budeme od čtrnácti do patnácti hodin nabízet zdarma, k tomu nám zahraje i kapela Laky Mari,“ uvedla dále ředitelka.

„Během této akce budou také otevřené některé stánky, kde si návštěvníci budou moci koupit občerstvení či třeba trdelníky,“ sdělila ředitelka Městského kulturního střediska Nikola Černá.

Děti se na ruském kole i kolotoči budou moci svézt po vánočních svátcích až do konce roku. Kolotoč má být v provozu do třicátého prosince, ruské kolo ještě o den déle.

Ve městě zároveň zůstává rozsvícená i velkolepá vánoční výzdoba. Náměstí ožije neorganizovaně o silvestrovské půlnoci, kdy zde lidé jako vždy budou slavit příchod nového roku.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář

Následný novoroční ohňostroj je naplánovaný na obvyklé místo i čas. Odpalovat by se měl tedy z Kostelíčku od páté hodiny odpolední.