VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Adoptujte si svého člověka v nouzi, vybízí charita

Třebíč - Oblastní charita v Třebíči nabízí novou možnost, jak pomoci lidem v nouzi. Jedná se o adopci na blízko a bude fungovat na podobném principu, jako je adopce dětí v Africe. „Oblastní charita Třebíč poskytuje také charitu na dálku, proto kolegu napadlo zavést něco podobného i u nás. Říkali jsme si, proč bychom museli pomáhat pouze na dálku, když také v našem okolí žijí lidé, kteří potřebují pomoc," líčí koordinátorka dobrovolníků Oblastní charity Třebíč Martina Veselá.

7.8.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Matej Slávik

Oblastní charita Třebíč poskytuje jednorázovou sociální výpomoc lidem, kteří se náhle dostali do neřešitelné sociální situace. Jednorázová pomoc ale nevyřeší situaci lidí natrvalo, proto se snaží hledat další nová řešení. Zajímavou myšlenkou je adoptovat potřebného člověka podobně jako dítě v Africe. Dárce by tak opakovaně podporoval jednoho jediného člověka a měl by kontrolu nad tím, kam jeho peníze putují. Charita sází na to, že dárci budou chtít pomoci lidem, žijícím pod hranicí lidské důstojnosti v jejich okolí. Forma pomoci není pevně určená. Dárce může poskytnout jednorázovou finanční výpomoc, ale také podporovat adoptovaného dlouhodobě. Zároveň nemusí jít pouze o peněžité dary, ale může se jednat o věcný dar nebo službu. „Potřebným by se asi nejvíce hodila finanční podpora, ale vše bude záležet na komunikaci mezi dárcem a žadatelem," říká Veselá.

Evidenci žadatelů vedou pracovníci Oblastní charity v Třebíči. Obsahuje požadavek potřebného i jeho osobní příběh. Evidence není přístupná veřejnosti a nahlédnout do ní smí pouze potenciální dárci za přítomnosti pracovníků charity. Požádat o pomoc může kdokoliv, kdo si sjedná schůzku s pracovníkem Oblastní charity Třebíč. Žadatel zůstane v evidenci jeden rok, poté se může znovu přihlásit nebo aktualizovat své požadavky.

Také dárci musí oslovit charitu a poté si vybrat z databáze žadatelů člověka, kterému pomohou. Dárce by měl mít dopředu promyšlenou formu nabízené pomoci, zda se chce s potřebným člověkem setkat a jestli chce využít možnosti úlevy na daních za darovaný obnos. „Projekt je zatím na počátku, ale několik žadatelů o pomoc už máme. Dárci jsou zatím převážně zaměstnanci charity, ale možnost této formy pomoci existuje pouhý měsíc. Od dalších dní si proto slibujeme nárůst dárců," věří Veselá.

Robert Švanda

Autor: Redakce

7.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Voliči přicházeli odevzdat hlas i v posledních chvílích

Stařeč - Zájem voličů je patrný i ve Starči na Třebíčsku. Účast přesahuje 60 procent.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení