VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

15.6.2018

Studenti hotelových škol předvedli svůj um

Třebíč - Již devatenáctý ročník přehlídky škol Junior show pořádala v Pasáži Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč.

15.6.2018

OBRAZEM: Závody dvou krajů suverénně ovládli hasiči z Třebíče

Třebíč - Společnou soutěž v požárním sportu družstev Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje a Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina hostila ve čtvrtek Třebíč. Místní hasiči dokázali plně využít domácí prostředí a předvedli suverénně nejlepší výkob, čímž získali putovní pohár.

15.6.2018

Jaroměřice se nesmějí stát „zapomenutou“ lokalitou, říká Petr Andrýsek

Jaroměřice nad Rokytnou - Obce mají i bez referenda řadu možností, jak ovlivnit výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva, zveřejnila v inzertním textu na počátku týdne Správa úložišť jaderného odpadu (SÚRAO). Je to pravda? Jaké jsou zkušenosti spolku SOS Na Skalním, který do procesu výběru lokality pro úložiště vstupuje, se Deník zeptal místopředsedy Petra Andrýska.

15.6.2018

Pacienti kvůli chybným informacím volají do nesprávných ordinací

Třebíč – Lidé volající do chirurgické ambulance, aby se objednali k zubaři. I to způsobují některé weby informující nepravdivě o ordinacích v Nemocnici Třebíč. Chybně uváděné jsou často jak místa ordinací, tak dny, časy i kontaktní údaje, například telefony.

15.6.2018

Jaroměřičtí si připomněli návštěvu T. G. Masaryka ve městě

Jaroměřice nad Rokytnou - Obyvatelé Jaroměřic nad Rokytnou si připomněli 90. výročí návštěvy prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka ve městě.

14.6.2018

Kam vyrazit za koupáním? Dáme vám tip v Deníku

Vysočina - Kam vyrazit za koupáním? Odpovíme vám v pátečním Třebíčském deníku 15. června. 

14.6.2018

Zlepšila se voda v Sedlici, naopak zhoršila v Černém rybníku

Vysočina – Voda v rybnících a dalších koupacích plochách, které sledují hygienici na Vysočině, se v polovině června na jedné straně zhoršila, na straně druhé zlepšila.

14.6.2018

Regiony Dukovanska a Horního Jiřetína spojí síly. Chtějí rozhýbat vládu

Třebíčsko – Neprolamovat těžební limity a začít se stavbou nových jaderných bloků. To budou chtít po vládě starostové z Dukovanska a Horního Jiřetína. Spojují síly, aby poukázali na nutnost zachování energetické soběstačnosti České republiky a platnou energetickou koncepci státu. Ta s výstavbou nových jaderných zdrojů i s neprolomením těžebních limitů počítá.

14.6.2018

OBRAZEM: Běh o barchan je opět za dveřmi

Jemnice - V Jemnici na Třebíčsku po roce opět vrcholí přípravy na starodávnou městskou tradici, takzvaný běh o barchan. Ve městě je dlouhodobě možné se s touto pradávnou slavností seznámit i prostřednictvím stálé výstavy. Ta představuje i onen barchan, což je čtvercová látka, a dále k této slavnosti patří třeba i bylinkové věnečky.

14.6.2018

Každý hlas je důležitý. Referendum rozhodne o úložišti

Jaroměřice nad Rokytnou - Každý hlas je důležitý, vyzývá k účasti v místním referendu starosta Jaroměřic nad Rokytnou Jaroslav Soukup. Referendum o hlubinném úložišti vyhořelého jaderného paliva se koná v sobotu 16. června od 9 do 18 hodin.

14.6.2018

Víkend nabídne setkání rockových kapel a koupání

Třebíčsko - Víkend je před námi a Třebíčský deník nabízí několik tipů na koncerty, zábavu a koupání s doprovodným programem.

14.6.2018

Nové informační panely ukazují aktuální zpoždění

Třebíč - Na vybraných zastávkách městské autobusové dopravy jsou nové informační panely s technologií LED diod. Zobrazují aktuální zpoždění autobusů městské dopravy. „Tento typ panelů umožňuje dobrou čitelnost i za zhoršených podmínek, jako je mlha nebo ostré slunce,“ sdělila mluvčí města Irini Martakidisová.

13.6.2018

Voda v Rathanu je vhodná ke koupání

Náměšť nad Oslavou – Rozbor vody v oblíbeném rybníku Rathan zajistilo vedení Náměště nad Oslavou. To se uskutečnilo mezi 4. a 6. červnem díky jihlavské pobočce Zdravotního ústavu.

13.6.2018

Květen byl na Vysočině mimořádně teplý

Vysočina - Květen byl na Vysočině teplotně mimořádně nadnormální, průměrná měsíční teplota vzduchu 16 °C bylo o 3,5 °C vyšší oproti dlouhodobému průměru z let 1981 - 2010.

13.6.2018

Při akci Třídění je zábava bude na náměstí nafukovací dráha

Třebíč – Přelez, přeskoč, recykluj! S tímto heslem se v sobotu 16. června bude na Karlově náměstí v Třebíči konat akce z cyklu Třídění je zábava. Mezi desátou a čtrnáctou hodinou ji tam spolu s Krajem Vysočina bude pořádat systém pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů Elektrowin.

12.6.2018

Lidé mohou v pátek navštívit úpravny vody a čistírny

Třebíčsko, Vysočina – Nevšední podívanou nabízí na pátek 15. června Vodárenská akciová společnost. V rámci akce Přijďte za vodou si lidé mohou prohlédnout vodárenská zařízení, do kterých běžně není přístup. Vyrazit mohou zájemci do jedenácti objektů v šesti regionech Jižní Moravy a Vysočiny, mezi kterými nechybí ani Třebíčsko.

12.6.2018

Největší mlžnou komoru u nás si mohou lidé vyzkoušet v Dukovanech

Dukovany - Několik unikátních nových exponátů a interaktivních modelů připravilo na letošní hlavní turistickou sezónu infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany. Hlavním z nich je největší mlžná komora ve střední Evropě. Podobně velké jsou v celé Evropě pouze tři. V červnu elektrárna poprvé návštěvníkům zpřístupní také unikátní model výroby a spotřeby elektrické energie u nás.

12.6.2018

Běh pro Paměť národa je v cíli. Díky studentům

Třebíč - Na pěti místech startoval v sobotu 9. června Běh pro Paměť národa. Lidé se k němu připojili v Praze, Plzni, Olomouci, Hradci Králové a Třebíči. Letos běželo 1 660 lidí. Na startovném vybrali organizátoři přes půl milionu korun. Výtěžek charitativního běhu půjde na další dokumentaristickou práci, konkrétně na natáčení pamětníků 20. století pro portál Paměť národa. Teď je na něm uloženo na sedm tisíc příběhů, vyprávění válečných veteránů, odbojářů, politických vězňů, disidentů ale i třeba spolupracovníků StB nebo členů KSČ.

12.6.2018

Veřejné projednání EIA uspořádá ministerstvo na zimním stadionu v Třebíči

Třebíč - Veřejné projednání posuzování vlivů na životní prostředí pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany se bude konat v úterý 19. června od 12 hodin na zimním stadionu v Třebíči. Akci oznámilo Ministerstvo životního prostředí.

12.6.2018

Dlouhá cesta k bydlení. Na třípokojový byt si Čech vydělá za 8 let a 7 měsíců

Na byt v centru hlavního města si Pražan s průměrnou mzdou nenašetří ani za čtyřicet let. Naopak na Ústecku stačí vydělávat necelých 3,5 roku.

11.6.2018

Pas lze zatím pořídit bez fronty. Žadatelů ale přibývá

Vysočina - Kriticky dlouhé fronty jako v minulých letech se letos při vyřizování pasů naštěstí netvoří. Informovali o tom pracovníci z radnic pěti největších měst Vysočiny.

11.6.2018

Cyklisté svou jízdou podpořili vybudování cyklostezky do Dukovan

Třebíčsko - Na padesát cyklistů vyrazilo v sobotu 9. června z Třebíče do Slaviček, aby podpořili výstavbu cyklostezky z Třebíče do Dukovan.

11.6.2018

Vlak z jemnického Barchanu pojede i po půlnoci

Jemnice - „Zanechte auto doma a pojeďte na Barchan vlakem, odpadne vám starost s hledáním místa k zaparkování a nemusíte se nutně vázat jen na nealkoholické nápoje,“ vyzývají organizátoři slavnosti v Jemnice.

11.6.2018

Benefiční odpoledne s dechovkou se stalo tradicí, pomůže i letos

Myslibořice - Myslibořická Diakonie ČCE připravila na neděli 17. června již desátý benefiční koncert Odpoledne s dechovkou. Je určen pro všechny klienty střediska, jejich rodiny a milovníky dobré dechové hudby.

10.6.2018

VIDEO: Poupata tančí. Muži v ženských šatech baví lidi ve vsi

Martínkov - Muži z Martínkova na sebe v sobotu oblékli ženské šaty. Mnozí si přitom dali náležitě záležet, aby si poprsí vycpali na maximální možnou velikost. A pak vyšli na parket, aby obveselili své sousedy pečlivě secvičeným tanečním vystoupením.

10.6.2018

Hasiči v Martínkově slavili, gratulanti přijeli s historickou stříkačkou

Martínkov /FOTOGALERIE/ - Sbor dobrovolných hasičů v Martínkově oslavil v sobotu 9. června 130. výročí založení. Ke gratulantům patřili zejména hasiči z Čebína, kteří do Martínkova přivezli svoji historickou stříkačku z roku 1879. Při cvičném zásahu předvedli, že je dodnes plně funkční.

10.6.2018

OBRAZEM: Letní festivaly pokračují, na řadě byl Rokytná fest

Rokytnice nad Rokytnou - Letní festivaly se rozebíhají naplno. Druhý červnový víkend patřil především Rokytná festu. Do ranních hodin duněla elektronická hudba v tanečním stanu, který letos pořadatelé návštěvníkům nabídli poprvé. Na hlavní scéně pak mezi jinými zahrála legendární skupina Tango zpěváka Miroslava Imricha.

9.6.2018

OBRAZEM: Puntíky ženám sluší, převedly modelky v retro šatech

Třebíč - Elegantní a slušivé retro šaty s puntíky předvedly modelky ze sdružení Míša & Míša v pátek 8. června večer na nádvoří třebíčského zámku.

9.6.2018

OBRAZEM: Jaderné maturování v Dukovanech zakončila Dana Drábová

Dukovany - Na druhou letošní Jadernou maturitu přijelo do Dukovan 30 účastníků z celé republiky. Tato třídenní odborná stáž v jaderné elektrárně je mezi středoškoláky čím dál tím oblíbenější! Účastní se jí nadšenci až z Ostravy nebo Kladna.

8.6.2018

Autoři komiksů podpoří o víkendu Domácí hospic sv. Zdislavy

Třebíč - Na víkendovém festivalu komiksů bude opět vysočinský rodák, přední český výtvarník a tradiční podporovatel Domácího hospice sv. Zdislavy Petr Kopl malovat portréty návštěvníků a výtěžek věnuje hospici.

7.6.2018

Přísnější limity pro ukládání čistírenských kalů pocítí všichni

Třebíč - Cena, kterou platíme za vodné a stočné, není zanedbatelná. Kdo věří, že ji sníží vládní sliby na nižší DPH, se patrně načeká. Naopak další zdražení zřejmě přijde zanedlouho. Do ceny se promítnou přísnější limity pro nakládání s čistírenskými kaly.

7.6.2018

Třebíč si připomíná 15 let v elitní společnosti Unesco

Třebíč - Třebíč je už 15 let v elitní společnosti Unesco. Zápis místních památek na seznam světového dědictví si město připomene výstavou dokumentů, fotografií a artefaktů, mapující největší událost v moderních dějinách Třebíče.

7.6.2018

Vliv pátého bloku na životní prostředí se bude projednávat veřejně

Třebíč - V Třebíči se ve druhé polovině června uskuteční veřejné projednání studie vlivu na životní prostředí pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Místo a přesný termín konání Ministerstvo životního prostředí teprve zveřejní.

7.6.2018

Školy na Třebíčsku pustí návštěvníky do zahrad

Třebíčsko - Milovníci a obdivovatelé zahrad se dočkali. Opět po roce je tu Víkend otevřených zahrad. Tedy víkend pohody, zvídavosti a inspirace. Ve dnech 9. a 10. června majitelé jinak nepřístupných zahrad otevřou branky a nechají návštěvníky vklouznout dovnitř a kochat se.

6.6.2018

Další dopravní omezení. Do Libušina údolí se nedá odbočit

Třebíč - Další dopravní omezení, byť tentokrát drobnějšího charakteru, nastávají v Třebíči. Patrně nejmarkantnější z nich řidiči zaznamenají v kopci nad autobusovým nádražím, kde se od středy 6. června nedá odbočit vlevo do Libušina údolí.

6.6.2018

Nejvyšší orgány města Třebíč rozhodují o záchodových štětkách

Třebíč - Není dar jako dar. Ten, o kterém hlasovali třebíčští radní, je velmi neobvyklý. Domu dětí a mládeže v Třebíči chtějí poslat darem šestnáct záchodových štětek.

6.6.2018

Matriky nezaniknou hned. Nejspíš ale postupem času

Vysočina – Plánované rušení matrik, které hrozilo v několika stovkách měst a obcí po celé republice, se nakonec neuskuteční.

6.6.2018

Také v Třebíči lidé demonstrovali proti Babišovi na postu premiéra

Třebíč – „Bureš, na Pankrác půjdeš.“ To bylo jedno z hesel, která si přinesli na transparentu účastníci úterní podvečerní demonstrace v Třebíči.

5.6.2018

Cyklisté šlápnou do pedálů na podporu vybudování cyklostezky do Dukovan

Třebíč – V sobotu 9. června se od 14. hodin uskuteční cyklojízda na podporu vybudování cyklostezky Třebíč - Dukovany. Cyklisté budou startovat mezi druhou a půl třetí z parkoviště před budovou Agstav na Hrotovické ulici v Třebíči. Sobotní jízda povede po silnici II/351 z Třebíče do Slaviček, trasa je dlouhá 6 kilometrů. Cíl je na hřišti ve Slavičkách. Připraveno bude drobné občerstvení.

5.6.2018

OBRAZEM: Proti úložišti vznikla další petice. Správa úložišť ale už plánuje vrty

Třebíčsko - Lidé z obcí na Budišovsku podepisují čerstvou petici proti výstavbě a hledání lokality pro hlubinné úložiště. Reagují tím na právě probíhající opakovaný výzkum veřejného mínění, který si ve vytipovaných lokalitách nechává zpracovat Správa úložišť radioaktivní odpadů (SÚRAO). Starostové výzkum považují za účelový.

5.6.2018

Stále běží nábor do policejních řad na Vysočině

Vysočina - I když je na Vysočině u Policie České republiky (PČR) – na rozdíl od valné části země – mírný početní nadstav, stále tu shánějí do svých řad další nováčky. Lákají na náborový příspěvek 75 tisíc korun i dovolenou šest týdnů. A od letoška taky berou lidi, kteří mají středoškolské vzdělání bez závěrečné maturitní zkoušky. Nyní na Vysočině u policie pracuje 1308 policistů a policistek.

4.6.2018

Poučte se z historie, chtějí studenti připomenout během

Třebíč - Před časem se v hlavách studentů Gymnázia Třebíč zrodil nápad udělat něco navíc, čím by mohli pomoci. Rozhodli se podpořit povědomí o historii Československa, osudech lidí a naší minulosti. A proto poběží pro Paměť národa.

4.6.2018

Barchan bude mít novou královnu a tradiční program

Jemnice – Do začátku letošní historické slavnosti Barchan zbývají už jen dny. Návštěvníky čeká bohatý program. Hlavní historická část zůstává neměnná. Hlavní letošní novinkou bude nová královna. „Pravidelně šijeme další kostýmy a obměňujeme vybavení,“ řekl místostarosta Jemnice Petr Novotný.

4.6.2018

Před zámeckým areálem rozkvetl znak Okříšek

Okříšky -Okříšky zdobí znak městyse, vysázený z různobarevných květů. „Aby byl dobře viditelný, vybrali jsme jako vhodné místo svažitou plochu před budovou domu s pečovatelskou službou v zámeckém areálu,“ sdělil starosta Zdeněk Ryšavý.

3.6.2018

Pátý blok připlul po řece Oslavě. Andrej Babiš byl u toho

Náměšť nad Oslavou /VIDEO/ - Pátý blok dukovanské jaderné elektrárny plul v sobotu po řece Oslavě. „Politici slibují, starostové bojují a my vám ho už vezeme,“ hlásala posádka jednoho z humorných plavidel, které se účastnily letošní náměšťské Oslaviády.

2.6.2018

Muzeum vystavilo poklady. Nejstarší krajku a narvalí roh

Moravské Budějovice - Muzeum řemesel v Moravských Budějovicích vystavilo mimořádně na jeden jediný večer své poklady. Návštěvníci mohli vidět například nejstarší krajku na Moravě.

2.6.2018

Mějte se na pozoru, aktivita klíšťat je na maximu

Vysočina – Předpověď aktivity klíšťat zůstává na nejvyšším, stupni. Očekává se, že výskyt encefalitidy prudce poroste.

1.6.2018

Elektromobil se nevyplatí, spočítali si radní. Proto ho na radnici nekoupí

Třebíčsko – Budějovická radnice si nakonec nepořídí nový elektromobil do flotily radničních vozů. Radní o tom rozhodli nedávno.

1.6.2018

Kde už otevírají koupaliště?

Třebíčsko - Kam se dá jít aktuálně na Třebíčsku vykoupat? Jakou adrenalinovou zábavu chystají pro koupaliště v Kojeticích? A proč je Polanka zase zavřená, i když už jsou tropické teploty?

31.5.2018

Sinice znehodnotily vodu v Sykovci, už teď tam hrozí zákaz koupání

Vysočina – Hned na prahu nové koupací sezony se objevil první problém. Rybník Sykovec na Žďársku není už teď vhodný ke koupání.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT