VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

6.5.2018

Nové hřiště v Borovině bude hotové do listopadu

Třebíč – Nové veřejné hřiště, které dosud v Borovině chybělo, začne město budovat na počátku června, hotové má být v listopadu.

5.5.2018

Třebíč navazuje spolupráci s městem, které je 11 tisíc kilometrů daleko

Třebíč – Bližší spolupráci se chystá navázat Třebíč s Ulsanem, sedmým největším městem v daleké Jižní Koreji. Starosta Pavel Janata říká, že Ulsan má s Třebíči společné to, že je v jeho blízkosti v provozu a navíc i ve výstavbě jaderná elektrárna.

5.5.2018

Zájem o kompostéry byl velký. Teď si pro ně musí 510 žadatelů přijít

Třebíč – Už ve druhé vlně nabídlo město Třebíč místním možnost, pořídit si dotovaný kompostér. A zájem byl velký. Teď budou kompostéry k vyzvednutí.

5.5.2018

OBRAZEM: Jak jsme žili v kulturním domě Třebíči Borovině 1.- díl

Třebíč /SERIÁL - JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Další díl nového seriálu Třebíčského deníku Jak jsme žili v Československu představí československé hvězdy, které v 80. letech 20. století zavítali do kulturního domu v Třebíči Borovině.

4.5.2018

VIDEO: Myslivecký víkend začal fanfárami

Třebíč - Myslivecký víkend zahájily v třebíčské Bažantnici fanfáry mysliveckých trubačů. V pátek odpoledne tak otevřely přehlídku trofejí spárkaté zvěře ulovené na Třebíčsku v roce 2017.

4.5.2018

V Poušově se nestaví kvůli podloží. Most bylo nutné přeprojektovat

Třebíč - Jedním z míst, která jsou aktuálně v Třebíči neprůjezdná, je Poušov. Kvůli stavbě nového mostu přes náhon, který nechává dělat město.

4.5.2018

Syslí kolonii u Mohelna chrání speciální dopravní značka

Mohelno - Syslí kolonií na Mohelenské hadcové stepi chrání speciální dopravní značky – Pozor sysel. Na silnici mezi Mohelnem a stejnojmennou vodní nádrží budou dvě dopravní značky stát od května do září.

4.5.2018

Kdo nebude mít mince, zaplatí za parkování kartou

Třebíč - V Třebíči bude zanedlouho možné na některých parkovištích zaplatit platební kartou. Nebude už tedy nutné mít vždy u sebe ty správné mince.

4.5.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme kulturní dům v Borovině

Třebíčsko – V pátek 4. května pokračuje v tištěném Třebíčském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

3.5.2018

Hasičské stanice na Vysočině se otevřely veřejnosti

Vysočina - V souvislosti s oslavami svátku svatého Floriána se během na Vysočině zpřístupnily všechny hasičské stanice profesionálních jednotek.

3.5.2018

Už je omezení v Sucheniově a přibude uzavírka u Stříteže

Třebíč – Třebíč patří v současnosti mezi nejrozkopanější města na Vysočině. Přibylo dopravní omezení v borovinském kopci v Sucheniově ulici, kde pod průtahem, státní silnicí číslo I/23, město buduje podchod pro cyklisty a pěší. Práce potrvají do konce září, doprava je svedená ze čtyř do dvou jízdních pruhů.

3.5.2018

Hasič se podruhé pokouší přeběhnout republiku

Třebíč - Před velikonočními svátky výzvu kvůli závadě hodinek nedokončil. Teď se na trasu ze západu na východ republiky třebíčský vytrvalec Štěpán Dvořák vydal podruhé.

3.5.2018

Energetici po odstávce spustili dva bloky současně

Dukovany - Dva výrobní bloky téměř současně uvedli po odstávce do provozu energetici v Jaderné elektrárně Dukovany. Druhý výrobní blok dukovanské elektrárny začal dodávat elektřinu už v úterý večer.

2.5.2018

Bývalé hřiště se promění v květnatou louku, na které budou mlsat motýl

Moravské Budějovice, Okříšky – V Budějovicích se rozhodli, že z bývalého hřiště v Čechově ulici udělají louku plnou květin coby ukázkovou plochu, jak má takové prostředí vypadat.

2.5.2018

OBRAZEM: Pálení čarodějnic v Šebkovicích

Šebkovice - Podívejte se, jak vypadalo pálení čarodějnic v Šebkovicích.

2.5.2018

Na trati mezi Třebíčí a Jihlavou nejezdí vlaky

Třebíč - Mezi Třebíčí a Jihlavou od středečního rána nejezdí vlaky. Důvodem je údržba a oprava kolejí na trati. Náhradní přepravu zajišťují autobusy.

1.5.2018

Obrazem: S mávátky i v autobusu z NDR vítali 1. máj v Litohoři

Litohoř – Špalíry diváků v Litohoři nadšeně přihlížely prvomájovému průvodu s alegorickými vozy. Místní si 1. května uspořádali tuto recesistickou akci, při níž defilovali papaláši s prapory, dechová hudba, pionýři s mávátky, družstevníci, vítěz Závodu míru a přijel i autobus značky Robur z NDR.

1.5.2018

Frekventovaný tah Znojmo - Jihlava obsadí semafory. A bude jich hodně

Třebíčsko – K výstavbě velké okružní křižovatky na Kasárnách přibude nedaleko další výrazné dopravní omezení pro řidiče, kteří v letošní stavební sezoně pojedou po státní silnici I/38.

30.4.2018

V Dukovanech opět zkracují odstávku

Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany nabíhá do provozu 2. výrobní blok. Energetici zvládli vyměnit palivo a s předstihem provést více než deset tisíc kontrol, odstávku by tak měli oproti původnímu plánu zkrátit o šest dnů. Elektřinu by 2. blok měl začít dodávat do sítě v polovině týdne.

29.4.2018

V Čechtíně co nevidět otevřou muzeum svatebních šatů

Čechtín – Má jich víc jak sto. Jedny trvalo vyrobit rok, jiné mají motiv marihuany. Hana Procházková z Čechtína prostě svatební šaty shromažďuje. A v úterý 1. května ve 13 hodin otevřou spolu s manželem i přáteli muzeum svatebních šatů v jedné části svého rozlehlého památkově chráněného domu na adrese Čechtín 2.

28.4.2018

VIDEO: Nové sýry, traktory, telata. Návštěvníci zaplavili lesonický podnik

Lesonice – S obrovským úspěchem se v pátek a v sobotu setkal Den otevřených dveří v reálu Rolnické společnosti Lesonice, která spadá pod podnik ADW. Děti i dospělí doslova okupovali obrovské traktory i halu plnou zábavních koutků včetně bludiště z balíků slámy. K vidění byly telecí „školka a jesle“, moderní kravíny či bioplynová stanice. Trhákem se staly nové mléčné výrobky, které lesoničtí farmáři vyrobili v prvních várkách a chystají se je uvést na trh.

28.4.2018

Pálení čarodějnic zpestří soutěže, koncerty i stezka odvahy

Třebíčsko – Na řadě míst se začínají chystat vysoké dřevěné hranice. A pálení čarodějnic si o blížící se filipo-jakubské noci nenechají ujít ani lidé na Třebíčsku. Na spoustě míst bude navíc akce spojená se soutěžemi, koncerty, ohňovou show, divadlem či stezkou odvahy.

27.4.2018

Boxy na kola pořídí do Jaroměřic na nový dopravní terminál

Jaroměřice nad Rokytnou – Úschovné boxy na kola plánují zřídit v Jaroměřicích na budovaném dopravním terminálu v prostoru autobusového nádraží. „Budou samoobslužné, celkem jich město pořídí šestnáct, každý bude pro dvě kola, takže dohromady boxy pojmou 32 bicyklů,“ uvedl vedoucí odboru výstavby, investic a majetku na jaroměřické radnici Pavel Matoušek.

27.4.2018

OBRAZEM: Děti ze školky mají novou přírodní zahradu

Třebíč – Další pěkný kousek místa přibyl v těchto dnech v areálu bývalé továrny v Borovině. Mateřská školka Na Hradě tam otevřela svoji přírodní zahradu. „Když jsme pozemek začali osídlovat, tak na něm bylo křoví a kopřivy mé velikosti. Museli jsme také hodně přebrat zeminu a dovézt sem novou,“ popsala začátky ředitelka školky Anna Jourová.

27.4.2018

O víkendu lze zajít k hasičům a na vítání ptačího zpěvu

Třebíčsko - Před námi je víkend otevřených dveří a vycházek do přírody. Na Třebíčsku se koná ještě řada jiných akcí. Podívejte se.

26.4.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme pěvecký soubor Slunko

Třebíčsko – V pátek 27. dubna pokračuje v tištěném Třebíčském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

26.4.2018

OBRAZEM: Třebíč navštívil velvyslanec Francie

Třebíč – Na návštěvu Kraje Vysočina ve středu zavítal velvyslanec Francouzské republiky v Praze Jeho Excelence Roland Galhargue. Kromě Jihlavy navštívil také Třebíč. Na tamním gymnáziu se sešel se studenty francouzštiny a jejich francouzským lektorem.

26.4.2018

Zbraň neprovezli a k turbínám se nedostali. Cvičení ukázalo boj s teroristy

Dalešice /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Jedni se tvářili, že s pistolí a zásobníky plnými nábojů vyrazili jen tak na houby. Druzí rovnou bez okolků útočili a chtěli do areálu přečerpávací vodní elektrárny Dalešice, aby ji mohli násilím vyřadit z provozu. Takové byly ve čtvrtek 26. dubna dva z mnoha scénářů simulovaných teroristických útoků na dalešickou elektrárnu, jejichž likvidaci nacvičovala armáda, policie a ČEZ při historicky prvním součinnostním cvičení Hradba 2018. 

26.4.2018

Stromy v lesích opadávají jako vánoční stromky. Sucho postupuje

Třebíčsko /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Stromy v lesích na Třebíčsku schnou. Nehynou přitom jen mělce kořenící smrky. Nedostatek vláhy postihuje i borovice. Porosty mladých stromů na jihu Třebíčska opadávají jako vánoční stromky. „Nejprve začnou měnit barvu ze zelené na žlutou. Pak skončí bez jehličí jako tenhle,“ ukazuje Jiří Groda z Lesů ČR.

25.4.2018

O akci Kámen přijede besedovat spisovatelka Václava Jandečková

Třebíč – Další akce z projektu Osmičkový rok v třebíčské knihovně se uskuteční v pátek tamním hudebním sále. Na besedu přijede spisovatelka, publicistka a badatelka Václava Jandečková. Ta se hned v několika knihách zabývá pozadím takzvané akce Kámen. Tedy nezákonné akce státní bezpečnosti na přelomu 40. a 50. let namířenou proti významným politikům, novinářům, spisovatelům, umělcům a představitelům armády.

25.4.2018

Kvalitní baseball doplní armádní show

Třebíč – Nejen fanoušky sportu přiláká o víkendu na baseballový stadion Na Hvězdě bohatý program. Součástí sobotního extraligového utkání domácích Nuclears se Skokany Olomouc bude Army day. Na něm nebude chybět bojový vrtulník ani ukázky zbraní, výcviku psů a dravců.

25.4.2018

V Lukově zavřeli obchod, jinde si prodejny obce provozují samy

Třebíčsko – Lukov u Moravských Budějovic je další vesnicí na Třebíčsku, kde zavřeli prodejnu. Pro COOP družstvo Havlíčkův Brod (COOP HB) byla prodělečná, navíc byl problém s personálním obsazením. „Zavřeli jsme obchod v únoru, paní pracovala na částečný úvazek, pak skončila. Objekt je obce, ještě nám trvá nájemní smlouva, po jejím vypršení odcházíme definitivně pryč,“ uvedl předseda družstva COOP HB Vladimír Stehno.

25.4.2018

Loď Horácko popluje od soboty do úterý

Kramolín – Blížící se státní svátky 1. a 8. května nabízí možnost volna. Užít si je mohou výletníci také na palubě lodi Horácko, která brázdí vody Dalešické přehrady.

25.4.2018

OBRAZEM: Děti v Náramči mají nové hřiště

Nárameč – Nové dětské hřiště si v těchto dnech užívají děti v Náramči. Předešlé menší hřiště, nevyhovující po technické i bezpečnostní stránce, nahradilo větší s několika novými herními prvky. Děti se zde mohou vyřádit třeba na provazovém žebříku, oblíbené lanovce, několika houpadlech či skupinové houpačce v závěsu.

24.4.2018

Už nechtějí být na suchu. Tak vstoupili do svazku a vybudují vodovod

Lesonice – Před deseti lety odmítli, teď jsou pro. Řeč je o výstavbě vodovodu Lesonicko, který bude zásobit Lesonice. A také sousední Cidlinu. V plánu je vybudovat přípojku rovněž pro Babice.

24.4.2018

Dvě bábinky zacelily prázdnotu po úmrtí maminky

Třebíč – Jakoby se život zastavil. Prázdnota je to správné slovo. Když paní Marii z Třebíče před časem umřela maminka, dostala se do životní situace, kdy potřebovala nějaké východisko, nový impuls. A našla ho náhodou. I když co je vlastně náhoda? V kostele si mezi vyvěšenými informacemi všimla plakátku, že třebíčská charita hledá dobrovolníky. A ti si můžou vybrat z rozmanitých možností, kde být druhým užiteční.

24.4.2018

Kvůli úpravám se do Alternátoru dočasně nedostanou vozíčkáři

Třebíč - V třebíčském Ekotechnickém centru Alternátor momentálně probíhají dílčí stavební práce, kvůli nimž je expozice nepřístupná pro vozíčkáře či rodinám s kočárky. „Vedení Alternátoru se jim tímto velice omlouvá. Expozice by měly být plně zpřístupněny na začátku června,“ oznámil mluvčí Alternátoru Milan Krčmář.

24.4.2018

Nový trávník fotbalistům. V Lesonicích se buduje o sto šest

Lesonice – Sokolovna, hasičská zbrojnice, fotbalové hřiště. To jsou tři místa, kde se teď v Lesonicích buduje.

24.4.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti ze sportovní třídy MŠ Čtyřlístek

Třebíčsko - Ve středu 25. dubna najdete v Třebíčském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

24.4.2018

Se škodovkou objeli celý svět

Třebíč – Padesát zemí všech obydlených kontinentů, téměř 128 tisíc kilometrů a 777 dní. Tak vypadala nejdelší expedice kolem světa osobním autem. Povídat o ní do Třebíče přijede ve středu od 18 hodin do Centra Lihovar posádka oranžové Škody Octavia Ladislav Bezděk a Kateřina Dvořáková.

24.4.2018

Zahrada u řeky nabídne záhony k pronájmu

Třebíč - Na třebíčské Zahradě u řeky postavili dobrovolníci čtyři vysoké záhony. Poslouží pro výukové programy škol.

23.4.2018

Zastávka Sedlec – letiště. Vlak přiveze návštěvníky Dne otevřených dveří

Náměšť nad Oslavou – Nebývalá novinka se chystá pro ty, kteří se chtějí podívat na atraktivní program Dne otevřených dveří vojenského letiště u Náměště nad Oslavou. Nemusejí se zdržovat v hrozících kolonách na příjezdových silnicích. Na akci můžou v sobotu 26. května přijet po neveřejné železniční vlečce, která jindy dopravuje letištní materiál.

23.4.2018

Nájemníci můžou opět žádat o koupi městského bytu. Pravidla hry zůstávají

Náměšť nad Oslavou – Začala druhá vlna prodeje městských bytů stávajícím nájemníkům v náměšťské Husově ulici. Uskuteční se za stejných podmínek, jako nedávno skončená první vlna. Schválili to tamní zastupitelé.

23.4.2018

Festival byl bez poplatků, návštěvníci přispěli na dobročinnou věc

Třebíč - Piráti uspořádali v Třebíči první Vyosení - festival svobodné hudby nezatížené poplatky. Cílem akce bylo nabídnout lidem nekomerční hudbu, a také vybrat na dobrovolném vstupném finanční podporu pro rodinu s onkologicky nemocným dítětem.

23.4.2018

Na stezce u Chaloupek museli lidé zapojit všechny smysly

Zašovice – Dny Země na Chaloupkách jsou jedním ze dvou hlavních programů pro veřejnost. Ten letošní vyšel naprosto přesně. Dvaadvacátého dubna bylo v neděli. 

22.4.2018

Přírodu a krajinu uchráníme, vzkazují účastníci pochodu

Budišov - Hvězdicového pochodu proti úložišti jaderného pochodu v lokalitě Horka se v sobotu zúčastnilo kolem 180 lidí.

21.4.2018

OBRAZEM: Stovky lidí vyšly na pochod proti úložišti

Třebíčsko - Nesouhlas s hlubinným jaderným úložištěm přišly dát v sobotu najevo stovky lidí. Protestní pochod se konal na dvou místech v okrese, v lokalitě Horka na Budišovsku a Na Skalním u Jaroměřic nad Rokytnou.

21.4.2018

Jak jsme žili v Československu. Základní škola v Rudíkově

Rudíkov - Hroznatínský rodák Ludvík Svoboda, pozdější československý prezident, byl v letech 1948 až 1968 poslancem Národního shromáždění.

21.4.2018

Strmější tribuny, lepší šatny i VIP zóna. Zimák potřebuje opravu za 200

Třebíč – Třebíč chystá další kroky, na jejichž konci má být generální rekonstrukce městského zimního stadionu – největší od 70. let, kdy bylo sportoviště otevřeno. Aby budova odpovídala dnešním potřebám, bude nutné v blízké budoucnosti sehnat zhruba 200 milionů korun.

20.4.2018

VIDEO: Lidé vyhodí do popelnic vratné lahve i kočárek

Třebíč – Kartonové krabice, skleněné lahve, PET lahve, ale i plavky nebo dětský kočárek. Věci, které patří do kontejnerů na tříděný odpad či do sběrného dvora, stále v Třebíči končí v popelnicích na směsný odpad. A to i přesto, že barevné kontejnery stojí na každém sídlišti hned na několika místech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT