VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

2.7.2018

Zachránila ho matka, která se Němcům hodila. Pavel Fried je čestným občanem

Třebíč - Po čtyřech letech třebíčští zastupitelé rozhodli o udělení čestného občanství další osobnosti, zdejšímu rodákovi Pavlu Friedovi. Přímému pamětníkovi zaniklé židovské obce, jehož rodinu poznamenaly následky holocaustu. „S panem Friedem už jsme o tom hovořili, sdělil nám, že si této pocty velmi váží,“ uvedla třebíčská mluvčí Irini Martakidisová.

2.7.2018

Velmi šikovná dodávka je teď k dispozici handicapovaným

Třebíč – Třebíč se vedle dalších institucí finančně podílela na nákupu svozového auta pro klienty třebíčského denního rehabilitačního stacionáře pro tělesně a mentálně postižené.

1.7.2018

Prostory, kde hrabě ubytovával VIP hosty, jsou letos vylepšené

Náměšť nad Oslavou - Na zámku v Náměšti nad Oslavou opět lidé můžou zavítat do královského apartmánu, kde hrabě Jindřich Haugwitz ubytovával VIP hosty.

1.7.2018

Dítě se přehřívalo v zavřeném autě, zatímco rodič nakupoval

Třebíč – V sobotu 30. června byli policisté před polednem přivoláni k třebíčskému obchodnímu domu, kde bylo v uzamčeném vozidle dítě.

1.7.2018

Hasiči z Markvartic a Výčap budou bojovat o medaile na mistrovství republiky

Výčapy, Markvartice - První prázdninový týden bude náročný pro hasiče z Výčap a Markvartic.

29.6.2018

Ne vždy je nutné k obtížnému hmyzu volat hasiče

Třebíč - Činnost hasičů se postupně začíná rozrůstat o zásahy u likvidace obtížného nebo nebezpečného hmyzu. V minulých letech hasiči během letních měsíců zaznamenali i stovky výjezdů k odstranění vosích hnízd a včelích rojů. Ne vždy je ale nutné k likvidaci volat právě hasiče.

29.6.2018

Poušov otevřou v předpokládaném termínu

Třebíč – Jednou z nepříjemných uzavírek v Třebíči je ta v Poušově, kde město nechává postavit nový most přes náhon.

29.6.2018

Výstava o historii letectví na Třebíčsku je plná příběhů odvážných

Třebíč - Historii letectví na Třebíčsku podrobně mapuje rozsáhlá výstava v konírně třebíčského zámku.

29.6.2018

OBRAZEM: Hasiči z Valče slavili 120 let ve velkém stylu

Valeč - Slavnostní průvod s koňským spřežením a mažoretkami zahájil oslavy 120 let Sboru dobrovolných hasičů ve Valči. Po předání medailí zasloužilým hasičům přišli na řadu historičtí hasiči z Rouchovan, kteří předvedli zásah ruční, koňmi taženou stříkačkou a umožnili zájemcům vyzkoušet si pumpování a poznat, že doprava vody v dřívějších časech nebyla žádná legrace.

29.6.2018

Silnici z Třebíče do Stříteže brzy zavřou. Pojede se i zahrádkami

Třebíč – Rekonstrukce úseku frekventované výpadovky směr Jaroměřice a Znojmo potrvá do konce října.

29.6.2018

Za nejstarší zmínky z Třebíčska může blízkost úrodné jižní Moravy

Třebíčsko, Vysočina - První zmínky o obcích na území současné Vysočiny se týkají Třebíčska. Zmínky o osadách Blatnice a Plešice pocházejí dokonce z první poloviny jedenáctého století, v obou případech se o nich prameny poprvé zmiňují v roce 1046.

28.6.2018

Vysočina si připomene slovanské věrozvěsty

Vysočina – Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje bude na Vysočině ve znamení poutí. Konat se budou v Rácovicích na Třebíčku i v Meziboří, Škrdlovicích nebo ve Vítochově na Žďársku. K oslavám se připojí například také žďárská křesťanská dětská skupina Hvězdička.

28.6.2018

Ukážeme nepublikované další fotky z povodní v Třebíči

Třebíčsko – V pátek 29. června pokračuje v tištěném Třebíčském deníku seriál Jak jsme žili v Československu.

28.6.2018

Prezident míří na Vysočinu. Na dovolenou

Vysočina - Zatím není jasné, kdy přijede oficiálně. Například ves, kde měl nejlepší volební výsledek, by na jeho případnou návštěvu neměla dost peněz.

28.6.2018

Plavat s miminky se začne až v září

Vysočina – S koncem školního roku ve většině okresních měst Vysočiny končí i kurzy plavání pro miminka a děti v předškolním věku. Do bazénů se obvykle vrátí v září, výjimky však existují.

26.6.2018

Okradl spolužačku, další lup za sto tisíc skončil v křoví v lese

Třebíč - Kriminalisté z Třebíče objasnili případ, ve kterém se majetkové trestné činnosti dopustil student. V jednom případě se podílel na krádeži věcí v hodnotě přes sto tisíc korun a ve druhém okradl ve škole svoji spolužačku.

26.6.2018

Nohy jako tlumiče nárazů i zdroj informací. Nemocnice otevřela bosý chodník

Třebíč - Takzvaný proprioceptivní či senzorický chodník byl vybudován v areálu Nemocnice Třebíč za budovou pavilonu M poblíž parku, kde sídlí rehabilitační oddělení. Široká veřejnost včetně dětí si zde může vyzkoušet chůzi po několika různých površích, jako je jemný písek, drobné a větší obrázky či ostřejší štěrk a kamínky. K chodníku se dá dostat parkem v zadní části areálu nemocnice.

25.6.2018

Rekonstrukce sokolovny se odkládá. Firmy chtějí za opravu moc peněz

Náměšť nad Oslavou – Má to být nejviditelnější investice posledních let do objektu, který lidé hojně využívají. Řeč je o náměšťské sokolovně. Dům z roku 1925 po skoro sto letech užívání nutně potřebuje radikální obnovu.

25.6.2018

Liščí ocas vybojovali studenti třebíčské průmyslovky

Třebíč - Tým B Střední průmyslové školy Třebíč zvítězil v celorepublikové vědomostní soutěži pro mládež „Co víš o energetice aneb Hra o liščí ocas“, která se ve středu 20. června konala v Národním domě v Třebíči.

24.6.2018

Změny v areálu nemocnice se dotknou i zeleně

Třebíč - V souvislosti s výstavbou pavilonu chirurgických oborů a dalšími úpravami areálu třebíčské nemocnici došlo k vykácení několika stromů a odstranění keřů.

24.6.2018

Rodáci ze Skryjí a Lipňan zavzpomínali na své obce

Dukovany - Rodáci ze zaniklých obcí Skryje a Lipňany se v sobotu 23. června sešli u Jaderné elektrárny Dukovany. U skryjské kapličky odsloužil mši svatou Pavel Krč, administrátor farnosti v Horních Dubňanech. Všechny přítomné přivítal starosta obce Dukovany Miroslav Křišťál společně s organizátorem akce, bývalým starostou Dukovan Milošem Kuderou.

24.6.2018

Rekonstrukce říčních lázní na Polance pokračuje

Třebíč - Rekonstrukce dřevěné budovy říčních lázní na Polance pokračuje už třetí etapou. „Probíhá odstraňování starých nátěrů dřevěných částí a ty se budou znovu natírat,“ popsala mluvčí města Irini Martakidisová.

23.6.2018

Na zámku v Polici je vedle muzea letců i expozice motocyklů

Police - Na zámku v Polici u Jemnice otevřeli v sobotu 23. června další prohlídkovou trasu. K teprve loni otevřenému muzeu československých letců v RAF nově přibyla expozice starých motocyklů.

22.6.2018

Na zámku v Polici otevírají expozici historických motorek

Police - Expozici historických motorek v sobotu 23. června otevřou na zámku v Polici u Jemnice. Na zámku je nyní muzeum RAF, letos nově doplněné o síň slávy věnovanou našim letcům. Letectví bude patřit celé sobotní odpoledne.

22.6.2018

Slzy dojetí tekly při první svatbě jen pár desítek metrů od jaderných reaktorů

Dukovany – Byla to unikátní svatba, jakou ještě Dukovany nezažily. Jana Manová a Milan Hypr si v pátek 22. června přesně v 11 hodin řekli své ano v sále, kde na ně z fotografií shlíželi Marie Curie Sklodowská či Robert Oppenheimer.

22.6.2018

Stavba budovy pro magnetickou rezonanci v Třebíči začíná

Třebíč - Stavební změny a úpravy areálu třebíčské nemocnice pokračují. Řemeslníci se aktuálně střídají v prostoru, kde bude umístěna magnetická rezonance. Přístavba bude připravena do listopadu, následovat bude instalace technologií. Do konce roku pak bude zahájen zkušební provoz. První pacienti se dočkají vyšetření v lednu 2019.

22.6.2018

Hasiči z Valče slaví 120 let, připravili pestrou podívanou

Valeč - Sbor dobrovolných hasičů ve Valči zaznamenal 120 let, a výročí patřičně oslaví. Na sobotu 23. června hasiči připravili pestrý program.

22.6.2018

Okna dokořán možná budou brzy pro některé obyvatele Karlova náměstí minulostí

Třebíč – Žádné větrání obytných místností směrem na náměstí, a pak na něm může být dlažba i na silnici. Tak se vyvíjí jednání úředníků a radnice kolem revitalizace Karlova náměstí v Třebíči – pokud má být komplet dlážděné kamennou dlažbou, a to včetně silnice na dolní straně, kde je nejvyšší provoz. Dostálo by se tak požadavkům památkářů i nárokům hygieniků, kteří nepřipustí, aby rachot kol na dlažbě obtěžoval lidi, co tam bydlí.

21.6.2018

Energetici dokončili zavážku čerstvého paliva

Dukovany - Na reaktoru prvního výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany právě skončila zavážka čerstvého paliva. Energetici podle plánu vyměnili 84 z celkových 349 kazet za čerstvé. Na bloku dále pokračují plánované servisní a investiční práce. Odstávka začala 11. května a měla by být ukončena na přelomu června a července.

21.6.2018

Na některých parkovištích zaplatíte kartou

Třebíč - Na pěti nejvytíženějších parkovištích v Třebíči mohou řidiči zaplatit poplatek za parkování bezkontaktní platební kartou.

21.6.2018

Přímo v areálu elektrárny se uskuteční historicky úplně první svatba

Dukovany – To tu ještě nebylo. V pátek 22. června si své ano řeknou snoubenci Jana Manová a Milan Hypr na zcela netradičním místě – v infocentru Jaderné elektrárny Dukovany.

21.6.2018

Je to definitivní: komunisté chtějí v senátu Nevorala

Třebíčsko – Je to definitivní. Výkonný výbor Krajského výboru KSČM Vysočina na zasedání ve čtvrtek 21. června zhodnotil stav přípravy na podzimní senátní a komunální volby v kraji, věnoval se i organizaci volební kampaně.

21.6.2018

Lavičky z vytříděných plastových lahví se teď začínají objevovat v Třebíči

Třebíč – Jako první je mají po ruce senioři domu s pečovatelskou službou v Myslbekově ulici v Třebíči. Řeč je o nových lavičkách, které česká firma z Bohdanče vyrábí z vytříděného plastu a třebíčská radnice jich postupně nakoupí vícero. Rozmístí je do veřejného prostoru zejména na sídlištích, nebudou v památkové zóně.

21.6.2018

V Boňově uctí památku gestapem popravených sousedů

Boňov - Méně známou kapitolu z válečné historie chtějí o víkendu připomenout obyvatelé Boňova na Jaroměřicku. Uspořádali vzpomínkovou akci na místní odbojáře a výsadkáře ze skupiny Spelter. Ukrývali se v roce 1944 v nedaleké hájence Na Ostrých.

21.6.2018

Ukážeme nepublikované fotky z povodní v Třebíči

Třebíčsko – V pátek 22. června pokračuje v tištěném Třebíčském deníku seriál Jak jsme žili v Československu.

21.6.2018

Podpořte české hrdiny. Muzeum RAF v Polici shání peníze přes crowdfunding

Unikátní muzeum RAF na zámku Police na Třebíčsku shání peníze přes crowdfundingový portál HitHit. Touto neobvyklou cestou hodlá vybrat 250 tisíc korun na rozšíření expozice a nutné opravy. Dárci zatím poslali přes šest tisíc korun, do konce sbírky nicméně zbývá bezmála měsíc. Každý, kdo chce podpořit odkaz českých letců z RAF, tak může pomoci jakoukoli finanční částkou.

21.6.2018

OBRAZEM: Starým kinem Moravia ve Smrtelné ulici se prohání bagr

Třebíč – V plném proudu je rekonstrukce sto let starého městského kina Moravia v Třebíči na komunitní centrum. Práce budou hotové za rok v srpnu. Nyní se uvnitř bourá a bourá. Zvenčí dělníci odstraňují starou fasádu.

21.6.2018

Tři varianty obchvatu Třebíče posoudí nová studie

Třebíč – Obchvat Třebíče, tedy přeložka státní silnice I/23 pryč z centra, to je v současnosti místní téma číslo jedna. Jedni ho chtějí v trase, jak je nyní navržená. Druzí, zastoupení i částí opozice v zastupitelstvu, ho odmítají. Co je podstatné, je fakt, že celá mašinerie vyřizování různých razítek a povolení pomalu ale jistě postupuje dál.

20.6.2018

Vypnout mobily, je čas na výlet. Dětem stačí les za čtyři stovky

Vysočina - Kromě prázdnin se teď školáci těší také na výlety. Ti starší mají rádi adrenalin a dobrodružství, mladší jsou nadšení i z návštěvy lesa. Zážitky prožité na vlastní kůži stále vyhrávají.

20.6.2018

Mezinárodního cvičení Sky Avenger 2018 se účastní i vrtulníky z Náměště

Náměšť nad Oslavou, Čáslav /FOTOGALERIE/ – Mezinárodní cvičení Sky Avenger 2018 začalo v těchto dnech prvními letovými akcemi na 21. základně taktického letectva v Čáslavi. 

20.6.2018

Města na Vysočině mají velké peníze v kapsách neplatičů

Vysočina – Poplatky za odpadky, nájemné nebo pokuty. Města na Vysočině se potýkají s neplatiči, kteří v součtu dluží desítky milionů korun.

19.6.2018

S transparenty přišli příznivci i odpůrci jaderné elektrárny

Třebíč - Veřejné jednání ke studii vlivů na životní prostředí pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany se v úterý 19. června uskutečnilo na zimním stadionu v Třebíči. S transparenty přišli na místo jak příznivci dostavby pátého dukovanského bloku, tak odpůrci jaderné energetiky. Kapacita zimního stadionu ale nebyla zdaleka využita. Přišly zhruba dvě stovky lidí včetně zástupců obcí a státní správy.

19.6.2018

Díky kuriózní chybě je Třebíč bohatší o dva miliony

Třebíč – Stačila nepozornost zaměstnankyně společnosti E.ON a Třebíč je bohatší o dva miliony. Jak k tomu došlo?

19.6.2018

V ukrajinském Rachivu je zmínka o Masarykovi

Třebíč, Rachiv – V červnu oplatili zástupci Třebíče návštěvu partnerskému městu Rachiv. Při dvoudenním pobytu navštívili lidovecký starosta Pavel Janata, místostarosta Vladimír Malý (ČSSD), místostarostka Marie Černá (Třebíč můj domov) a tajemník úřadu Vladimír Kazda mateřskou školu, do které Třebíč přispívala na vybavení. Dále se podívali i do nemocnice.

19.6.2018

Velká firma a nový kruhový objezd. I to se chystá na okraji Třebíče

Třebíč - Developer nebo firma, která vyrábí nářadí? Mezi těmito dvěma variantami se budou tento čtvrtek rozhodovat třebíčští zastupitelé. Když budou jednat, komu odprodají celkem 3,5 hektaru pozemků v nově vznikající průmyslové zóně v Rafaelově ulici – poblíž výpadovky směr Velké Meziříčí a na dálnici D1.

18.6.2018

Piráti a TOP 09 jdou do komunálních voleb v Třebíči společně

Třebíč - Piráti a TOP 09 jdou do komunálních voleb v Třebíči společně. Memorandum o vzájemné spolupráci podepsali v neděli vpodvečer.

16.6.2018

Jaroměřické referendum je platné, lidé úložiště nechtějí

Jaroměřice nad Rokytnou - Obyvatelé Jaroměřic nad Rokytnou a místních částí v místním referendu nesouhlasili s vybudováním hlubinného úložiště.

16.6.2018

Jemnice žila Barchanem. Podívejte se

Jemnice - Jemnice žije Barchanem. Slavnosti, která patří mezi nejstarší v Čechách a na Moravě, se účastní stovky lidí.

16.6.2018

Z Vysočiny znělo převážně ano pro účast ČSSD ve vládě

Vysočina – Členové ČSSD schválili účast ve vládě Andreje Babiše tolerované KSČM. Pro účast v koaličním kabinetu se ve vnitrostranickém referendu vyslovilo 58,53 procenta členů, proti bylo 40,2 procenta a 1,27 procenta hlasů bylo neplatných. Největší podporu dostala vládní koalice na Vysočině. I když ne od všech sociálních demokratů.

16.6.2018

Komunisté vyšlou na Třebíčsku do boje o senátorské křeslo Marka Nevorala

Třebíč, Praha – Po delších vyjednáváních se komunisté shodli, že do klání o senátorský post v senátním obvodě 53, tedy na Třebíčsku, vyšlou Marka Nevorala z Vladislavi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT