VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

18.5.2018

Nové záchody budou mít turniket, aby nelákaly bezdomovce

Třebíč – Odhadem za milion korun nechá město o prázdninách opravit veřejné záchody ve výpravní budově autobusového nádraží v Třebíči.

18.5.2018

Unikátní synagoga bude vlhnout o rok déle

Třebíč – Jediná firma a ještě drahá. Taková je bilance výběrového řízení, z něhož měl vzejít zhotovitel, který odvlhčí problematickou část zdí v Zadní synagoze v Třebíči.

17.5.2018

Pro opravu silnice na Střítež se hledá objízdná trasa

Třebíč - Uzavírek už je v Třebíči tolik, že další by mohla přinést kolaps. Radnice proto pozastavuje plánovanou uzavírku silnice mezi Třebíčí a Stříteží.

17.5.2018

Třebíč vypsala zakázku správně, rozhodl antimonopolní úřad

Třebíč - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zamítl návrh firmy Ave na prověření veřejné zakázky na čištění a zimní údržbu komunikací a veřejných ploch v jižní části Třebíče. V rozhodnutí ÚOHS je uvedeno, že nebyly zjištěny důvody pro uložení nápravného opatření.

17.5.2018

Policie i správce trati chtějí zakázat průjezd dlouhých vozidel přes přejezd

Studenec – Necelý měsíc má veřejnost na to, aby připomínkovala novinku, které se chystá na železničním přejezdu u studeneckého vlakového nádraží.

16.5.2018

Řidič autobusu městské dopravy zachránil cestujícímu život

Třebíč - Pro řidiče autobusu Petra Zimu začínala páteční směna jako každý jiný den. To ještě netušil, že na tento den do konce života nezapomene.

16.5.2018

Zdravá škola v Koněšíně pomáhá dětem v Africe

Koněšín - V sobotu 19. května ve 14 hodin odstartuje z areálu Borovinka v Koněšíně osmý ročník Cesty za zdravím. Tato akce pro děti je jednou z řady aktivit, které místní škola realizuje v rámci svých projektů Zdravé školy. Letošní ročník Cesty za zdravím je spojen s charitativním projektem Pletení pro Afriku.

16.5.2018

Již počtyřicáté se otevřou Jinošovské studánky

Jinošov - Devět studánek s průzračnou vodou, rozprostřených na dvanáct kilometrů dlouhé stezce lesem. To je bezpochyby největší chlouba Jinošova.

16.5.2018

Lukovští budou vzpomínat na umučeného faráře, oběť politických procesů

Lukov – Před 66 lety vyhasl život mladého kněze Jana Buly, pocházejícího z Lukova a sloužícího v Rokytnici nad Rokytnou. Kněze měli v oblibě hlavně mladí, které dokázal přitáhnout ke kostelu. Tím se znelíbil komunistickému režimu, který jej poté ve vykonstruovaném politickém procesu odsoudil k trestu smrti.

15.5.2018

Třebíčsko má nově tři oceněné Regionální potraviny kraje

Třebíč – Nejlepší potraviny v Kraji Vysočina získávají prestižní cenu Regionální potravina Kraje Vysočina. Letos se soutěžilo již podeváté, porotci hledali nejlepší výrobky výjimečné kvality, které pocházejí jak surovinami, tak i výrobou přímo z regionu.

15.5.2018

VIDEO: Do Třebíče se slétne šest stovek cvičenců Sokola

Třebíč – Gymnastické prvky, folklórní vystoupení nebo ukázka rope skippingu, neboli skoků přes švihadlo, je připravena pro diváky Krajského sokolského sletu v Třebíči. Ten se uskuteční v sobotu 26. května.

15.5.2018

Do okolí je možné vyrazit na půjčeném elektroskútru

Třebíč - Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči bude během turistické sezony provozovat půjčovnu elektrických kol a elektrických skútrů. Místním i turistům se tak nabízí zajímavý způsob trávení volného času a poznávání okolí Třebíče.

15.5.2018

Elitní tygří letka odletěla na mezinárodní cvičení aliančních armád

Náměšť nad Oslavou - Vojáci z náměšťské vrtulníkové základny pobývají na prestižním mezinárodním cvičení NATO Tiger Meet 2018 v polské Poznani. Cvičení probíhá od 12. do 25. května a je zaměřeno na plánování taktických leteckých operací.

15.5.2018

Růžové víno v Třebíči opět poteče proudem

Třebíč – Slavnosti růžového vína jsou již tradiční třebíčskou akcí. Každoročně jde o pohodové sobotní odpoledne plné lahodného vína a kvalitní gastronomie, navíc obohacené o trochu kulturního vyžití. Letos se uskuteční v sobotu 9. června na zámeckém nádvoří. A opět je na co těšit.

15.5.2018

Jaroměřičtí věnují celý týden dětem. Připravili zábavu a soutěže

Jaroměřice nad Rokytnou - První červen je bezpochyby dnem, na který se těší každé malé dítě. V Jaroměřicích nad Rokytnou si však pro děti připravili milé překvapení a místo klasického dětského dne jim věnují celý týden.

15.5.2018

Běžci poběží ve Valči pro úsměv a štěstí těch, kteří sami běžet

Valeč – Již potřetí se ve Valči setkají všichni milovníci běhu. V sobotu 26. května vyběhnou na trasu s jediným cílem, pomoci v těžké životní situaci Vávrovým, rodině z Chroustova. Aktivní program je připravený na celé odpoledne, jak pro jedince, tak pro rodiny s dětmi, běžci mají na výběr několik tras.

14.5.2018

OBRAZEM: Svátek matek se slaví i pod chladicími věžemi

Dukovany - V dukovanské jaderné elektrárně pracuje 125 žen, tvoří přibližně desetinu celkového počtu zaměstnanců. Vedení elektrárny si na ně vzpomnělo při Dni matek.

14.5.2018

Řeky jsou vyschlé jako v červenci. Povodí vydalo varování

Třebíčsko - V řekách je málo vody, některé jsou na hranici sucha. Nejhůře je na tom Želetavka, nízké průtoky zaznamenávají měřící stanice i na Rokytné, Dyji, Jihlavě, Oslavě a dalších tocích.

14.5.2018

Policie pátrá po seniorovi, odjel na elektrické trojkolce

Vysočina - I na Vysočině, stejně jako v sousedním Jihomoravském kraji policie pátrá po 69 letém seniorovi ze Znojemska.

14.5.2018

Foersterovi se vrátili do Budějovic

Moravské Budějovice - V Muzeu řemesel v Moravských Budějovicích začala výstava Bratři Foersterovi – umělci tónu, slova i palety. Vernisáž výstavy hudebně i pěvecky zarámovalo působivé vystoupení žáků a učitelů místní základní umělecké školy, která se k odkazu Foersterovy rodiny mnoho let hlásí.

12.5.2018

Nové nerez vany i oslava výročí natáčení filmu. Koupaliště se chystají na sezonu

Vysočina - Většina městských veřejných koupališť na Vysočině se chystá odstartovat sezonu na samém počátku června, pokud tomu bude počasí přát. Potvrdili to ve Vodním ráji v Jihlavě, na koupališti Palouky ve Velkém Meziříčí, v Bystřici nad Pernštejnem, na Žabáku v Humpolci či v Přibyslavi. A stejně tak učiní v Pelhřimově, kde mají sice krytý bazén, ale v sezoně ho zpřístupňují v „letním režimu“, kdy se dá venku opalovat a uvnitř dovádět ve vodě.

11.5.2018

Opraváři zemědělských strojů se utkali v Třebíči

Třebíč - Studenti a učni z jednatřiceti škol a učilišť z celé země se ve čtvrtek utkali v Třebíči v celostátní soutěži Opravář zemědělských strojů 2018. Soutěžící dostali osm úkolů, mezi nimi vytvořit kovářský výrobek, udělat kvalitní svár, ručně opracovat kovový materiál, odstranit závadu na traktoru. A museli také udělat i test ze znalostí z autoškoly nebo z oboru stroje a zařízení.

11.5.2018

Chystá se další omezení provozu v Třebíči

Třebíč – Blíží se další omezení provozu v Třebíči. Oznámila to radnice. Kvůli stavbě plynovodní přípojky budou od 19. května do 30. června uzavřeny chodníky v ulicích Benešova, Tolstého a Moskevská. V Moskevské ulici bude také dopravní omezení na silnici a vždy v pracovních dnech od 7 do 19 hodin budou uzavřena parkovací stání.

11.5.2018

Kyrgyzstán je země, která má Evropu v nedohlednu. Víc napoví přednáška

Třebíč – Městská knihovna v Třebíči nabídne v pondělí 14. května od 17 hodin v sále hudebního oddělení cestovatelskou přednášku. Michal Štěpánek povypráví o dechberoucí krajině Kyrgyzstánu. Je to země mnoha tváří, pestrobarevná a rozmanitá mozaika. Rozsáhlé stepi a polopouště kontrastují s jezery a horami.

11.5.2018

Víkendu dominuje třebíčský Festival malých pivovarů

Třebíč - Víkend je před námi a s ním i pravidelná nabídka tipů Třebíčského deníku.

11.5.2018

Nový znak obce vychází z erbu slezského rodu Nimpschů

Nimpšov – Nimpšov, jedna z nejmenších a nejmladších obcí Třebíčska, má nový znak. V Praze to nedávno schválil svým usnesením sněmovní výbor pro vědu, vzdělání, mládež a tělovýchovu.

11.5.2018

V Dukovanech nainstalují „zálohu zálohy“ čerpadla do chladicího bazénu

Dukovany – V pátek přesně v poledne začali operátoři snižovat výkon 1. reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany.

11.5.2018

Nejen hlavní tahy. I menší silnice budou zhusta zavřené

Třebíčsko – Starostovi Starče Čestmíru Linhartovi neustále drnčí telefon kvůli místní záležitosti, která leží v žaludku Stařečským i přespolním. Most na silnici směr Mastník. O ten jde.

10.5.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme konec války v Třebíči

Třebíčsko - V pátek 11. května pokračuje v tištěném Třebíčském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

10.5.2018

OBRAZEM: Výstava představuje řemesla a řemeslníky Vysočiny

Třebíč - Dozvědět se o několika méně známých řemeslech a řemeslnících, kteří tento um ovládají, se mohou zájemci na právě probíhající výstavě v předzámčí třebíčského zámku.

10.5.2018

Studenti si zpříjemní období maturit vlastním Majálesem

Moravské Budějovice – Stará studentská tradice, která oslavuje příchod máje a studentský život. Až donedávna byl Majáles záležitostí spíše velkých měst, poslední dobou však tuto slavnost studenti neopomíjejí ani v některých menších městech. V Moravských Budějovicích vypuknou bujaré oslavy v pátek ráno. V devět hodin vyrazí z gymnazijního parku k zámku průvod masek.

10.5.2018

OBRAZEM: Uzavírka komplikuje dopravu v areálu třebíčské nemocnice

Třebíč – Opravy mezi budovami bývalé gynekologie (G) a kuchyně (K) komplikují od čtvrtka dopravu v areálu Nemocnice Třebíč. Silnice mezi budovami je od rána uzavřená pro vozy i chodce.

10.5.2018

Názory lidí na úložiště má zjistit výzkum veřejného mínění

Třebíčsko - Výzkum veřejného mínění se v příštích týdnech uskuteční v lokalitách vytipovaných pro stavbu hlubinného úložiště radioaktivních odpadů. Výzkum si zadala Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) a stejně jako v letech 2007 a 2012 jej provede Centrum výzkumu veřejného mínění Sociologického ústavu Akademie věd.

10.5.2018

Martínkov si připomíná svého rodáka, kukátkáře Václava Kosmáka

Martínkov - Martínkov si připomíná svého rodáka, ve své době významného spisovatele Václava Kosmáka. Obec nedávno získala jeho rodný dům.

10.5.2018

Dotýkat se povoleno. Muzeum řemesel chystá změny

Moravské Budějovice – Muzeum řemesel plánuje modernizaci a rozšíření expozic. V loňském roce vedení muzea zažádalo o dotaci ve výši 17 milionů korun z evropských fondů. Pokud s žádostí uspěje, rekonstrukce expozic bude dokončena do roku 2020.

9.5.2018

Muž vyhrožoval přítelkyni pistolí. Tak se ukryla v lese

Třebíčsko - Se zbraní v ruce vyhrožoval své přítelkyni. V noci z pátku na sobotu se v rodinném domě v obci na Třebíčsku odehrál příběh s divokým scénářem. Činu předcházela slovní rozepře, po které podnapilý muž ženu vulgárně urážel, rozbil notebook a skleněnou výplň dveří, při čemž se drobně poranil na ruce.

9.5.2018

Festival pivovarů nabídne padesát druhů piv a vyžití pro děti

Třebíč - Festival malých pivovarů v Třebíči je všemi návštěvníky napříč věkovými kategoriemi oblíbená akce.

9.5.2018

Výluka na Jihlavu se posouvá mezi Bransouze a Okříšky

Třebíčsko – Ve středu odpoledne skončí na trati do Jihlavy výluka v úseku Třebíč – Bransouze. Na ni však okamžitě naváže další oprava trati tentokrát v úseku Bransouze – Okříšky.

9.5.2018

Lidé mohou férově posnídat v zámeckých parcích

Třebíčsko – Druhá květnová sobota je Světovým dnem pro fair trade. V rámci něj se schází lidé po celém světě, aby ho oslavili společnou snídaní fairtradových a lokálních výrobků. Sobotní ráno si mohou zpestřit snídaní v trávě i v zámeckých parcích na Třebíčsku.

9.5.2018

Zámek Dukovany oslavil druhé narozeniny. Přišlo 900 hostů

Dukovany - Před dvěma lety zahájila na dukovanském zámku provoz stylová restaurace. Historický objekt se tak po letech znovu otevřel veřejnosti.

8.5.2018

Vytrvalec Štěpán Dvořák přeběhl republiku ze západu na východ

Třebíč - Po pěti dnech se dostal do cíle. Před rokem třebíčský extrémní sportovec Štěpán Dvořák dorazil k nejvýchodnějšímu bodu republiky na kole, tentokrát k němu doběhl. Počet kilometrů se v úterý dopoledne zastavil na pekelné hranici 666 kilometrů.

8.5.2018

OBRAZEM: Dalešice si připomínají tragédii z konce války

Dalešice - Pouze hodiny dělily Evropu od skončení války, když Dalešice na Třebíčsku postihla tragédie mimořádných rozměrů. Na obec shodila bomby ruská letadla. Při bombardování 7. května 1945 bylo poškozeno 45 domů, 27 občanů městečka při něm zahynulo.

8.5.2018

Sucho vážně ohrožuje zásoby pitné vody na Třebíčsku

Třebíčsko - Sucho začíná vážně ohrožovat zdroje pitné vody na Třebíčsku. Stav zásob je už nyní tak nízký jako v minulých letech uprostřed horkého léta. Dalšího vývoje se vodohospodáři obávají.

8.5.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Čtyřlístek v Třebíči

Třebíčsko - Ve středu 9. května najdete v Třebíčském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

8.5.2018

Podklášterský most a chirurgie se mohou stát Stavbou Vysočiny

Třebíčsko - Novostavbu chirurgie třebíčské nemocnice a Podklášterský most přes řeku Jihlavu v Třebíči navrhují krajští radní na titul Stavba Vysočiny.

8.5.2018

Volná místa jsou na třech středních školách v okrese

Třebíčsko - Krajský odbor školství zveřejnil přehled volných míst na středních školách. Vyplývá z něj, že na Třebíčsku má několik desítek neobsazených míst v různých oborech Soukromá střední odborná škola ve Znojemské ulici v Třebíči a také Střední škola řemesel a služeb v Moravských Budějovicích. Neobsazený zůstává i obor agropodnikání na VOŠ a Střední škole veterinární, zemědělské a zdravotnické v Třebíči.

7.5.2018

V Budkově uctili svatého Floriána obnovou jeho kapličky

Budkov - Ochráncem naším buď Florián, znělo na návsi v Budkově. Za hojné účasti občanů tam místní rodák Pavel Posád, pomocný biskup českobudějovický, požehnal opravenou kapličku zmíněného světce.

7.5.2018

Třebíčský vytrvalec úspěšně pokračuje v běhu napříč republikou

Třebíč - Extrémní sportovec Štěpán Dvořák se nezadržitelně blíží nejvýchodnějšímu místu republiky. Za sebou nechal už dosavadní osobní rekord a do cíle mu zbývá už jen přes sto kilometrů. K druhému pokusu přeběhnout republiku ze západu na východ se vydal ve čtvrtek v ranních hodinách.

6.5.2018

Hasiči z Pálovic slaví 80 let. Nemá nás kdo vystřídat, říkají

Pálovice - Hasiči z Pálovic oslavili v sobotu 80 let svého sboru. Byl založen zkraje roku 1938.

6.5.2018

VIDEO: Hasičská pouť v Přibyslavicích oslavuje patrona hasičů

Přibyslavice - V dlouhém průvodu za doprovodu dechové hudby prošli v neděli obcí hasiči. Uctili tak patrona hasičů svatého Floriána a připomněli 125. výročí založení místního hasičského sboru.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT