VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

6.10.2017

Dárek nemocnici se odvíjí od počtu lidí v Třebíči

Třebíč - Bezmála 366 tisíc korun má doputovat na účet třebíčské nemocnice, která patří Kraji Vysočina, od města Třebíč. "Chceme přispět na zakoupení anesteziologického přístroje. Plná cena je pak 800 tisíc korun," uvedla místostarostka města Marie Černá.

6.10.2017

Zmizí kritizovaný záhon s oblázky. Kamení nahradí keříky

Třebíč - Ještě v období tohoto podzimu se uskuteční úpravy zeleně na Komenského náměstí v Třebíči v hodnotě 300 tisíc korun. Na Třebíčany často kritizovaném svažitém záhonu, kam v nedávné době radnice nechala navézt drobné oblázky, budou keře. Dosud se tam kamínky sesouvají do chodníku, v létě akumulují teplo, kuřáci do nich házejí nedopalky cigaret.

6.10.2017

Je to jako detektivka, říká Heřman o hledání obrázku větrného mlýna

Třebíč - Jak vypadala jedna z třebíčských dominant - větrný mlýn na Kanciborku - zhruba do 60. let 19. století? Toť otázka, na kterou na radnici v Třebíči stále marně hledají odpověď. "Přitom pokud bychom objevili věrohodné vyobrazení větrníku z té doby, měli bychom předlohu pro případnou rekonstrukci," říká radní Pavel Heřman.

6.10.2017

Podvodníci s energiemi jsou neodbytní. Mají novou fintu

Třebíčsko - Nezvaní prodejci energií vymýšlejí nové a nové finty, jak přimět zejména starší a bezbranné obyvatele vesnic k podepsání smlouvy. Většina obcí a měst sice vydala zákaz podomního prodeje, obchodníci s energiemi jej ale dvakrát nerespektují. Čerstvou zkušenost s nimi mají v Okříškách. 

5.10.2017

V zámeckém parku se vznášely artistky

Dukovany - Jedinečná podívaná se naskytla padesátce návštěvníků Zámecké slavnosti na dukovanském zámku. V osvětleném parku předvedlo duo Arte Levite ve výšce více než pěti metrů akrobacii na šálách bez jištění.

5.10.2017

Experti vylepšili mezisklad použitého paliva v Dukovanech

Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany vylepšili mezisklad použitého paliva. Modernizace obnášela zodolnění a částečnou výměnu kabelů, vybudování nových kabelových kanálů, chrániček a instalaci magnetických příchytek měřicích kabelů přímo na obalových souborech. Šestiměsíční technicky i organizačně náročná modernizace ČEZ stála necelé čtyři miliony korun.

5.10.2017

I na na Třebíčsku nakoupíte potraviny bez obalu

Třebíč, Vysočina – Obchod, kde zákazníci nakoupí potraviny bez obalu, je novým tuzemským trendem. Na Vysočině vznikl první bezplastový obchod už před několika lety, dnes bezobalové obchody rychle přibývají.

5.10.2017

Třebíčská radnice plánuje WiFi připojení na náměstí

Třebíč - Třebíčská radnice plánuje rozvíjet ve městě digitální a informační a technologie. Zatím zavedla aplikaci Mobilní rozhlas a instalovala chytrou lavičku na přestupním terminálu. Zaměstnanci i vedení města používají pro služební jednání po městě a blízkém okolí elektrokola.

4.10.2017

Z opuštěné jednoty udělají byty, obchod přitom ve vsi chybět nebude

Příštpo – Zatímco jinde na vsích leckde chátrají opuštěné budovy bývalých prodejen a tato služba lidem chybí, protože soukromníkům se do podniku bez patřičného výdělku nechce, v Příštpu je situace jiná. A dost netradiční.

4.10.2017

Běh naděje v Třebíči podpoří dětskou onkologii

Třebíč - Běh naděje se ve čtvrtek 5. října uskuteční v Třebíči. Start je v 10 hodin u sochy plk. Švece v Tyršových sadech.

4.10.2017

Vyšla kniha o náměšťském sídle prezidenta Beneše

Náměšť nad Oslavou - Náměšťský zámek v dosud málo známých či opomíjených souvislostech představuje nová kniha, vydaná Národním památkovým ústavem. Zámek ukazuje jako objekt, který měl významné postavení v dějinách republiky a památkové péče krátce po válce. Seznamuje čtenáře s dobovou představou o letním sídle prezidenta, osobním vkusu Edvarda Beneše a komfortu, který prezidentské sídlo vyžaduje.

4.10.2017

Uzavírka Bráfovy třídy brzy skončí. Na příští rok se chystají dopravní lahůdky

Třebíč – Část nejfrekventovanější silnice v Třebíči, opravovaný úsek Bráfovy třídy, silničáři do konce října zprůjezdní. Jde o první etapu složité rekonstrukce, kde správci inženýrských sítí museli často do výkopů i čtyři metry hlubokých.

3.10.2017

OBRAZEM: Krajský psovod převálcoval ukrajinskou konkurenci

Užhorod, Jihlava - Policejní psovod Patrik Topinka z Vysočiny spolu se psem Wascem zabodoval na Ukrajině na mistrovství ve služební kynologii a v konkurenci pětatřiceti soutěžících vybojoval prvenství.

3.10.2017

I kategorie vořežplech patří do soutěže Fichtl Cup Ostašov

Ostašov – Spoustu nevšedních sportovních zážitků i zábavy. To slibuje další ročník ostašovského Fichtl Cupu, letos už desátý. Uskuteční se tuto sobotu 7. října.

3.10.2017

Studenti středních škol se v úterý a ve středu vžijí do role voličů

Vysočina – Studenti středních škol z Vysočiny se v úterý a ve středu vydají do volebních místností, aby si vyzkoušeli roli plnohodnotného voliče a mohli tak říct svůj názor.

3.10.2017

Po dva týdny nemohou přistávat letadla na vojenském letišti u Náměště

Náměšť nad Oslavou – Stavební stroje se zakously do části železobetonové pojezdové dráhy na vojenském letišti u Náměště. Stavaři musejí stihnout do 17. listopadu tohoto roku opravit celkem tři tisíce metrů čtverečních plochy. Rekonstrukce zahrnuje i důkladnou obnovu prostoru před hangárem, v němž parkují stroje údržby letiště.

2.10.2017

Fotbalová škola pozvala do Třebíče odbornici na psychosomatiku

Třebíč - O vlivu rodičů a trenérů na děti ve sportu i mimo něj bude v Třebíči přednášet přední česká psychosomatička, MUDr. Jarmila Klímová.

2.10.2017

Vstup do elektrárny střeží velmi přesné a citlivé bezpečnostní rámy

Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany začali při vstupní kontrole do střeženého prostoru naplno používat nové bezpečnostní rámy. Umí přesně identifikovat jakoukoli podezřelou věc. Stačí drobný kovový předmět a bezpečnostní rám na něj pracovníka ostrahy upozorní zvukovým i světelným signálem s označením místa na procházející osobě.

2.10.2017

Nemocnice bude dočasně odpojena od telefonních linek

Třebíč - Třebíčská nemocnice bude ve středu 4. října od 10 hodin dočasně odpojena od pevných telefonních linek. Telefonické spojení bude fungovat jen prostřednictvím mobilních telefonů. Pro veřejnost tak bude zásadní telefonní číslo 731 543 597, pomocí kterého se lidé dovolají na recepci a dozvědí se další informace.

2.10.2017

Našli jste plné koše hub nebo ukázkové hřiby? Pochlubte se ostatním!

Třebíčsko - Milí čtenáři, připravili jsme pro vás novinku. Budeme zveřejňovat vaše houbařské příspěvky. O rodinné úlovky se s námi podělila Michaela Sekaninová z Jemnice. Na snímku je syn Vojtík s praváky, které našel dědeček. Domů přinesl plný koš hub. 

2.10.2017

Manželský pár z Třebíče zahájil v Punkvě otužileckou sezonu

Třebíč - Otužilci zahájili sezonu. Tradičně pro ně začíná proplaváním ponorné říčky Punkvy v Moravském krasu. Do vody o teplotě devět stupňů Celsia se první říjnovou neděli ponořili i dva členové Klubu ledních medvědů z Třebíče, manželé Kedroňovi.

30.9.2017

Ateliéry na Vysočině se návštěvníkům otevřou již posedmé

Vysočina – Již posedmé se na Vysočině uskuteční akce Dny otevřených ateliérů, která ve dnech 7. a 8. října nabídne návštěvníkům na Vysočině přes 160 zajímavých míst.

30.9.2017

Kotlíkové dotace zvýšily poptávku po ořechu 2. Je tak dražší

Vysočina – Letošní topná sezona odstartovala na Vysočině o několik dní dříve než v loňském roce. Například v Pelhřimově začali hřát lidem radiátory 11. září.

30.9.2017

"Není to drahé," hájí starosta prodej městských bytů, o které není moc zájem

Náměšť nad Oslavou - Zatím stále jen u čtvrtiny nejstarších městských nově stavěných bytů v Náměšti mají jejich nájemníci zájem o odkup. První vlna prodeje v Husově ulici konečně po letech různých průtahů finišuje a vedení města říká: levněji už nebude.

29.9.2017

Silnice mezi Třebíčí a Valčí bude od pondělí konečně průjezdná

Třebíč - Ke konci se chýlí uzavírka, která od léta výrazně zasahovala do provozu mezi Třebíčí a Jadernou elektrárnou Dukovany. Opravenou silnici mezi Třebíčí a Valčí otevřou silničáři v pondělí 2. října, tedy o den později než původně slibovali.

29.9.2017

Začne průzkum dopravního chování

Třebíčsko - Dosud nejrozsáhlejší průzkum, zaměřený na dopravu a její budoucnost, se během podzimu a jara uskuteční po celé zemi. Cílem takzvaného průzkumu dopravního chování je získání informací pro efektivní plánování dopravy a dopravních staveb i pro rozvoj obcí, regionů a státu.

29.9.2017

Rostou. I na Karlově náměstí v Třebíči

Třebíč - Nejen lesy, ale taky často neobvyklá místa uvnitř Třebíče teď zaplavují houby. Jaké rostou u vás třeba pod okny paneláku?

29.9.2017

Autobusy parkují, kde se dá

Třebíč – Bylo to rychlé střídání stráží, když radnice v Třebíči na poslední chvíli vybrala na konci prázdnin nového provozovatele svého důležitého dopravního uzlu – autobusového nádraží.

28.9.2017

Děti opravenou sýpku málem zbouraly radostí

Třebíč - S obrovským zájmem se o svátku svatého Václava setkalo otevření zrekonstruované sýpky u třebíčského zámku.

28.9.2017

OBRAZEM: Hasiči pumpovali vodu do kopce. Na hašení zámku

Náměšť nad Oslavou - Kdyby hořel náměšťský zámek, bylo by na jeho uhašení potřeba nemálo vody. Jak ji dostat z řeky do kopce, nacvičovali ve čtvrtek dobrovolní hasiči z náměšťského okrsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT