VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

18.7.2018

Folkové prázdniny letos nabídnou speciální hudební projekty

Náměšť nad Oslavou - Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou zahájí v sobotu 28. července prvním českým koncertem svižná sedmičlenná finská instrumentální skupina Frigg.

18.7.2018

Standovi, Blance a Adélce se splnila tři osobní přání

Pozďatín - Třetí ročník festivalu Pozďatínská lávka fest v sobě opět spojil muziku a lidskou solidaritu. Na potřebné pomůcky pro trio mladých lidí s tělesným postižením přispěli uživatelé aplikace EPP – Pomáhej pohybem, účinkující, kteří se zřekli honoráře a všichni, kteří si zakoupili vstupenku na festival. Finanční dar poskytly i některé firmy, obce a Mikroregion Horácko.

18.7.2018

Úřad plnili hlavně žadatelé, kteří si už nechtěli nosit papírovou fotografii

Vysočina – Už třetí týden se řidiči i úřady vypořádávají s novinkami, které přinesly změny spojené s vydáváním řidičských průkazů.

17.7.2018

Silničáři opraví více úseků, než předpokládali

Vysočina – Krajská správa a údržba silnic kraje Vysočina (KSÚSV) zvládne ze sto padesáti milionů poskytnutých krajem financovat více stavebních akcí, než se začátkem roku předpokládalo.

17.7.2018

Z Budějovic na Jemnici se pojede po objížďce. Jackov zavírají

Jackov – V Jackově je od středy 18. července zavřená krajská silnice II/152. Úplná uzavírka tohoto úseku na trase Moravské Budějovice – Jemnice potrvá do 14. srpna.

17.7.2018

Studenti postaví silničářům tatrovku

Třebíč - Kopřivnická automobilka Tatra Trucks předala v úterý 17. července Střední průmyslové škole v Třebíči klíčové díly nutné k sestavení plně pohonného vozidla Tatra Phoenix 4x4. Jde o komponenty unikátního tatrováckého podvozku s centrální nosnou rourou, motor s převodovkou a kabinu. Cílem akce, kterou dohodla automobilka s Krajem Vysočina a krajskými silničáři, je praktická výuka studentů na Vysočině.

17.7.2018

Václav Hudeček i místní rodáci vystoupí na festivalu

Moravské Budějovice – Ve dnech 17. až 19. srpna 2018 se na Mezinárodním hudebním festivalu Václav Hudeček a jeho hosté v Moravských Budějovicích opět představí špičky současné vážné hudební scény. Letos je to už 11. ročník.

17.7.2018

Čechy chuť kempovat neopustila, spíše naopak

Vysočina - Přestože je dostupný luxus a zábava u moře a frčí las minute zájezdy třeba do Řecka víc než loni, české kempy neosiřely. Naopak. Některé už jsou pěkně zrekonstruované a čím dál lépe vybavené. Najdou se však Češi, pro něž je stále nejlákavější obyčejné veřejné tábořiště s naprosto spartánským zázemím.

16.7.2018

Ozimý ječmen je už téměř sklizen, z polí už mizí i ozimá pšenice

Vysočina – První data z letošních žní na Vysočině potvrzují, že jsou sklizňové práce v polovině července dál než před rokem. K letošnímu 16. červenci je sklizena pětina ploch obilí a téměř třetina, na nichž zemědělci pěstují řepku.

16.7.2018

Bráfova bude hotová o měsíc dřív. Pokud stavbaře nezradí podloží

Třebíč – Datum 1. října. To je aktuálně termín, kdy by mohla být pro řidiče průjezdná Bráfova třída v Třebíči. Oznámila to mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

14.7.2018

VIDEO: Rozestavěné "dopravní špunty" v Třebíči mají být hotové včas

Třebíč – Bráfova třída, Sucheniova ulice a most v Poušově. To jsou tři nejvýraznější místa v Třebíči, kde je omezená doprava a lidé sledují, jak dělníci pracují. A zda firmy dodrží termíny nebo dokonce skončí s uzavírkami dřív.

13.7.2018

Letouny B-52 či Eurofightery. V Česku proběhnou tradiční vojenské manévry

Na letošní mezinárodní vojenské cvičení Ample Strike vyšlou Spojené státy bombardéry B-52 nebo Německo bojové letouny Eurofighter. Celkem se ho zúčastní až 1300 vojáků, z toho asi 350 ze zahraničí. Cvičení, jehož cílem je sladění výcviku předsunutých návodčích s leteckými osádkami a veliteli pozemních jednotek, se bude konat od 3. do 14. září. V tiskové zprávě to sdělila mluvčí cvičení Zuzana Špačková.

13.7.2018

Energetici v Dukovanech po kontrole spustili čtvrtý blok

Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany energetici spustili čtvrtý výrobní blok. Ukončili tak krátkodobou odstávku, kterou si vynutila kontrola jednoho z šesti cirkulačních čerpadel. V elektrárně jsou nyní v provozu všechny čtyři bloky.

13.7.2018

Jaderná elektrárna pořádá příměstský tábor pro děti zaměstnanců

Dukovany - Letos již podruhé probíhá příměstský tábor také v Jaderné elektrárně Dukovany. Účastní se ho 25 dětí dukovanských zaměstnanců ve věku od 6 do 12 let, jejichž rodiče se podílí na nepřetržitém provozu elektrárny.

13.7.2018

Víkend přinese také divadelní představení na koupališti

Třebíčsko - Je tu víkend a s ním i tipy Deníku na dobré a zábavné prožití volných chvil.

13.7.2018

O víkendu bude pro auta uzavřená židovská čtvrť

Třebíč - Po dobu konání festivalu Oživené židovské město bude do části Zámostí zakázán vjezd všem vozidlům. Zároveň tam nebudou moci auta ani parkovat. Informoval o tom radniční odbor dopravy a komunálních služeb.

13.7.2018

Silnici na Střítež opravdu zavřou. A dodělají příští rok

Třebíč, Střítež – Sledovaná dopravní komplikace, která ještě víc zpomalí průjezd Třebíčí, už tak sužovanou uzavírkami, se blíží. Řeč je o rekonstrukci krajské silnice II/360 od kruhového objezdu u Stop Shopu po Střítež, tedy výpadovka z města směr Jaroměřice a Znojmo.

12.7.2018

Židovská čtvrť o víkendu ožije. Začíná se rozcvičkou

Třebíč - Klezmerová hudba znějící v ulicích, prvorepublikoví četníci dohlížející na dodržování pořádku, pouliční umělci, lekce tance, romantické snídaně u řeky Jihlavy, vůně kávy a všelijakých dobrot linoucí se ze stánků, historická hasičská technika bojující s přírodním živlem, Hugo Haas excelující na filmovém plátně. To je jen část z bohatého programu sedmého ročníku Oživeného židovského města, který připravilo Městské kulturní středisko Třebíč na víkend od 13. do 15. července 2018 v židovské čtvrti.

11.7.2018

Radkovice čeká pouťový víkend

Radkovice u Hrotovic – Obyvatele Radkovic u Hrotovic čeká náročný víkend. Od pátku do neděle se nezastaví. Čeká je bohatý pouťový program, který připravil místní hasičský sbor. Sváteční program odstartuje v pátek ráno, kdy se od devíti hodin uskuteční dětské rybářské závody u rybníčka na návsi. Startovné za jednoho závodníka činí 50 korun.

11.7.2018

Kinematograf Bratří Čadíků zavítá do Rouchovan

Rouchovany – Prázdninové večery v Rouchovanech oživí promítání v letním kině. Na letní kino se zde na čtyři dny promění městečko, promítání jednotlivých filmů začne vždy v 21 hodin. Jako první nabídne kinematograf ve čtvrtek 12. července divákům českou komedii Bajkeři.

11.7.2018

Stop odpadu. Novinkou Folkových prázdnin jsou omyvatelné kelímky

Náměšť nad Oslavou - Stop plastovému odpadu vyhlásili pořadatelé Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou. Pro návštěvníky festivalu nechali vyrobit omyvatelné kelímky, do kterých si budou moci nápoje nechávat natočit opakovaně.

11.7.2018

Mistři v žonglování s míčem se předvedou v Martínkově

Martínkov - Sokolský pohár ve freestyle fotbalu se uskuteční v sobotu 14. července ve 14 hodin na návsi v Martínkově. Freestyle fotbal je žonglování s míčem. Sokolský pohár pořádá Sokol Martínkov již popáté, účastní se jej jak začátečníci, tak freestyle fotbalisté nejen z České republiky.

10.7.2018

VIDEO: U Kožichovic vzniká obří skleník

Kožichovice – Nezvykle rozsáhlé zemní práce uprostřed polí mezi Třebíčí a Kožichovicemi budí pozornost kolemjedoucích řidičů. Co se tam staví? Za rok touto dobou bude území o rozloze víc jak 2,5 hektaru zabírat velikánský skleník o výšce okolo sedmi metrů, který bude schopný produkovat 990 tun dobře zralých rajčat a okurek ročně.

10.7.2018

Vychází další Třebíčský týden

Třebíč - Co na současné počasí na Vysočině říkají meteorologové? Kdy hasiči vyjížděli hasit polární záři? A která vesnice přitahuje kulové blesky? To vše a mnohem víc si přečtěte v novém vydání Třebíčského týdne.

10.7.2018

Všesokolského sletu v Praze se účastnil i Džbánek a Martínek

Martínkov - V rámci doprovodných pódiových vystoupení se ve středu 4. července představili v Praze i členové folklorních souborů Džbánek a Martínek působící pod Tělocvičnou jednotou Sokol Martínkov. Taneční pásma na lidové písně Horácka a Podhorácka předvedli na pódiu u OC Eden, v těsné blízkosti fotbalového stadionu Slávie Praha, kde se v pátek a v sobotu uskutečnila hromadná vystoupení při hlavních sletových dnech.

10.7.2018

Hvězdárna připravila prázdninový program pro děti

Třebíč - Třebíčská hvězdárna připravila týdenní prázdninový program pro děti. Středeční odpoledne bude například věnováno výcviku členů vesmírné mise.

9.7.2018

V Dukovanech brzy skončí odstávka kvůli čerpadlu na kontaminovanou vodu

Dukovany – V Jaderné elektrárně Dukovany se v uplynulém týdnu rozhodli krátkodobě odstavit čtvrtý výrobní blok. Zjistili totiž, že je nutné provést údržbu jednoho ze šesti cirkulačních čerpadel, která se nacházejí v primárním okruhu, kde protéká voda kontaminovaná radiací.

9.7.2018

Umělecká škola otevírá třídu pro seniory. Naučí je hrát a zpívat

Třebíč - Základní umělecká škola v Třebíči (ZUŠ) otevře od října 2018 Akademii umění a kultury pro seniory. Jedná se o tříleté studium v hudebním, tanečním nebo výtvarném oboru a je určeno pro seniory od 60 let výše, kteří mají trvalé bydliště na území města Třebíče. Lektory Akademie budou kvalifikovaní a zkušení pedagogové ZUŠ.

9.7.2018

Heraltické lesy jsou pod dohledem, lesníci se bojí kůrovce

Třebíč - Odbor životního prostředí vydal důrazné upozornění všem vlastníkům lesů na Heralticku a v širším okolí. V tamních rozsáhlých lesích se nachází prameniště kvalitní pitné vody a lesní porost je pro množství vody v prameništi podstatný.

9.7.2018

Města a obce mohou žádat o peníze na podzimní výsadbu

Třebíčsko - Do konce července mohou obce a města žádat o grant na výsadbu zeleně v městské zástavbě i volné přírodě. Maximální výše příspěvku je 150 tisíc korun.

8.7.2018

OBRAZEM: Jak na zámku hledali vraha

Náměšť nad Oslavou - Dva večery netradičních prohlídek se uskutečnily na zámku v Náměšti nad Oslavou v pátek 6. a v sobotu 7. července, připravili je tam spolu s Divadlem historie v pohybu Exulis. Kolem návštěvníků se odehrával detektivní příběh z doby první republiky.

8.7.2018

OBRAZEM: Bláznivý týden zakončil triatlon v rybníce a mezi poli

Zárubice – Je sobotní podvečer. Zatímco v jiných vesnicích vládne ospalý klid, v Zárubicích jsou všichni na nohou. Silnice u rybníka je plná lidí, kočárků i kol. Vrcholí totiž 17. ročník Bláznivého týdne. Letos na téma Cesta kolem světa. Zárubáci zkrátka v první dny léta neodjíždějí na dovolenou. Naopak. Společně s chalupáři ji tráví ve vsi. Den co den plní disciplíny, které si naplánovali na jaře. A třešinkou na dortu bývá už tradičně právě ta poslední: sobotní triatlon.

7.7.2018

Uzavírka Třebíč - Střítež se odkládá. Termín je neznámý

Třebíč, Střítež - Má to být uzavírka, která už dopředu zneklidňuje nejen řidiče, ale taky majitele zahrádek za poliklinikou Vltavínská. Řeč je o úseku Třebíč od kruhového objezdu po Střítež. Rekonstrukce s vyloučením dopravy tam měla vypuknout v pondělí 9. července a jedna z objížděk měla vést právě zahrádkami za poliklinikou.

6.7.2018

Divoký západ ve Valči: Zámek slavil pět let od znovuotevření

Valeč /FOTOGALERIE/ - Vydařené odpoledne přichystali majitelé zámku ve Valči pro návštěvníky, kteří přišli v pátek 6. července na zámecké slavnosti. Ty měly připomenout pět let od znovuotevření dříve roky chátrající památky.

6.7.2018

DOPORUČUJEME: 24 hodin otevřených dveří Jaderné elektrárny Dukovany

Dukovany - Dveře dukovanské elektrárny zůstanou návštěvníkům otevřené celých 24 hodin. Během speciálních exkurzí návštěvníci uvidí nové interaktivní modely, největší mlžnou komoru u nás, navštíví kryt, prohlédnou si výbavu tamních profesionálních hasičů a v autobuse projedou celý areál elektrárny. Jedna exkurze trvá 75 minut a začínat bude vždy v každou půlhodinu jak v pátek 13.července, tak v sobotu 14. července, vždy od 9 do 21 hodin.

5.7.2018

Prodloužený víkend je možné prožít na zámcích i na neckyádě

Třebíč - Tip na volní dny na Třebíčsku? Oslava na zámku ve Valči nebo noční prohlídky na zámku náměšťském. 

5.7.2018

Zámek ve Valči slaví páté výročí znovuotevření

Valeč – V pátek 6. července 2018 oslaví zámek ve Valči páté výročí znovuotevření zámku. Při této příležitosti pořádá zámecké slavnosti, které proběhnou na nádvoří zámku od 13 do 18 hodin. Z programu zámeckých slavností si vyberou jak malí, tak velcí návštěvníci. Děti se mohou vypravit na pohádkovou cestu, zařádit si na skákacím hradu nebo se projet na koních.

4.7.2018

O příměstské tábory je stále větší zájem, mnohé už jsou plné

Vysočina – Fenoménem posledních let a zajímavou alternativou klasických letních táborů, jsou takzvané příměstské tábory. Ocení je hlavně rodiče, kteří nemají možnost zajistit dětem o prázdninách hlídání, ale zároveň se s nimi chtějí každý den vídat. Výhodou jsou také nižší náklady, než s jakými jsou spojené tábory, kde děti přespávají. Kdo doposud váhal, měl by si pospíšit, tábory se totiž bleskově plní.

4.7.2018

Rodiče řeší každoroční letní dilema: kam s dětmi. Pomáhají tábory

Vysočina – Zatímco školáci se dvouměsíčních letních prázdnin vesměs nemohou dočkat, řada rodičů řeší každoroční problém, kdo děti v létě pohlídá.

4.7.2018

Hasiči v Mladoňovicích pořádají o prodlouženém víkendu noční soutěž

Mladoňovice - Čtvrteční noc během prodlouženého víkendu bude v Mladoňovicích patřit hasičům. Uskuteční se zde již devátý ročník noční soutěže, a to v hasičském areálu Chobot. Diváci se mohou těšit na útoky nejlepších družstev ze tří okresů.

3.7.2018

Zase je šance získat nadační peníze na stromy

Třebíčsko - Do konce července mohou obce a města žádat o grant „Stromy“ Nadace ČEZ, která výsadbu zeleně v městské zástavbě i volné přírodě podporuje od roku 2011. Maximální výše příspěvku je 150 tisíc korun.

3.7.2018

Děti se během plavby na Dalešické přehradě naučí kouzlit

Dalešická přehrada – Se začátkem prázdnin rodiče vymýšlí zábavný program pro své ratolesti. Zajímavým výletem může pro děti být plavba na lodi Horácko na Dalešické přehradě, která je první prázdninový týden doplněna o netradiční prvek, kdy celou plavbu doprovází kouzelník se svými magickými triky.

3.7.2018

S boxerem v ruce vyhrožoval mezi regály v supermarketu

Moravské Budějovice - K hrozícímu napadení v supermarketu v Tyršově ulici vyjížděli budějovičtí strážníci na žádost hlídky státní policie, která potřebovala pomoci s řešením situace. Došlo k tomu v pátek 29. června a atmosféra na místě byla "hustá".

3.7.2018

Polanka je konečně otevřená

Třebíč – Třebíčané a milovníci koupání z okolí se dočkali. Provozovatel areálu koupaliště na Polance v Třebíči zveřejnil na svých webových stránkách zprávu, že je v úterý 3. července a ve středu 4. července otevřeno.

3.7.2018

Na zámku budou pátrat po stopách prvorepublikového vraha

Náměšť nad Oslavou - Na zámku v Náměšti nad Oslavou se v pátek a v sobotu 6. a 7. července uskuteční tradiční večerní hrané prohlídky, které jsou připravovány ve spolupráci s Divadlem historie v pohybu Exulis.

3.7.2018

Řidiči na Vysočině za jízdy sledují sociální sítě nejčastěji

Vysočina – I když patří řidiči na Vysočině k nejvzornějším, co se týká telefonování za jízdy, ve sledování sociálních sítí během řízení zaujímají nepopulární prvenství.

2.7.2018

Vítězný architektonický návrh kašny bude k vidění nejdřív za měsíc

Třebíč - V Třebíči skončila architektonická soutěž o podobu nové kašny na Karlově náměstí. "Nakonec se přihlásilo 27 účastníků, tak vysoký počet nás překvapil," přiznal třebíčský starosta Pavel Janata.

2.7.2018

Nejvíc plastů nosí do žlutých kontejnerů žáci na Václavském náměstí

Třebíč – Drtivě tradičně porážejí školáci ze základní školy na Václavském náměstí v Třebíči ostatní základní školy ve městě ve sběru plastu. Stejně tak je tomu i letos.

2.7.2018

Do květinové soutěže už nelze přihlásit majitele krásné zeleně bez jeho vědomí

Třebíč – V Třebíči rada města minulý týden vyhlásila další, tentokrát už 22. ročník soutěže o nejkrásnější květinovou výzdobu. Zájemci o ni klasicky vyplní formulář se jménem a údaji, kde se rozkvetlá zahrádka, okno či balkon nacházejí.

2.7.2018

Dům, o němž se prvně píše v roce 1613, je novou kulturní památkou

Třebíč – Židovský městský dům v Třebíči, nazývaný také jako Dům Johela Begla, byl prohlášen za kulturní památku. Oznámilo to v pondělí 2. července telčské pracoviště Národního památkového ústavu. Dům čp. 7 v ulici Leopolda Pokorného v Třebíči-Zámostí je nedílnou součástí židovské čtvrti, která byla v roce 2003 zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO jako výjimečně dochovaný hmotný doklad existence židovského osídlení na Moravě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT