VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

31.7.2018

Jemnická bitva letos nabídne i lekce šermu a lukostřelby

Jemnice – Jemnická bitva se uskuteční v pátek 10. a v sobotu 11. srpna v zámeckém parku královského města Jemnice. Program bude opět pestrý. V pátek od 19 hodin vše začne koncertem skupin Melissa a Metanoon.

31.7.2018

Údaje o přítomnosti úředníků mizí z webů měst

Vysočina – Lidé chystající se kontaktovat radnici nebo kraj byli zvyklí dívat se na internet, jestli je daný úředník v práci. Kraj Vysočina od půlky července tuto informaci skrývá a některá města tuto praxi následují.

31.7.2018

Je poslední den, kdy lze odevzdat kandidátní listiny

Vysočina - Vrcholí přípravy stran a uskupení na komunální volby. Na úřadech mají plné ruce práce.

30.7.2018

Biograf Paměti promítne filmy o skautech i teenagerech

Náměšť nad Oslavou - Součástí festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou je takzvaný Biograf Paměti. Promítá denně v prostorách Staré tkalcovny v areálu Habitat.

30.7.2018

Lidé se hýbou, aplikace EPP opět pomáhá stacionáři

Třebíč - Každý pomáhá dle svých možností. Někdo se hýbe při cestě do práce, jiný denně běhá, jezdí na kole nebo bruslí. V rámci svého výcviku pomohli i vojáci z letiště Náměšť nad Oslavou, pro které je pohyb naprostou samozřejmostí. Prostřednictvím aplikace EPP pomohli třebíčské charitě k pořízení automobilu pro stacionář, který zajišťuje svoz klientů z celého okresu.

29.7.2018

Siréna se rozléhala po přehradě. Kontrolou prošli majitelé skútrů i člunů

Kramolín - Krátký zvuk sirény se odráží od okolních skalisek. Policejní člun tím dává signál nejbližšímu plavidlu, že se uskuteční kontrola. Takový obrázek byl v sobotu 28. července k vidění na hladině Dalešické přehrady. Do společné akce vyrazili policisté z hrotovického oddělení, kteří mají Dalešice ve svém rajonu, a zástupce Státní plavební správy z Přerova Miroslav Gálik.

29.7.2018

Vjetef už je třicetiletá. Což je důvod pořádně to oslavit

Čechtín – Skupina Vjetef, působící převážně na Třebíčsku a Jihlavsku, oslaví letos již 30 let na pódiu. Při této příležitosti se rozhodla natočit dvě nové skladby, které budou volně ke stažení na jejich webových stránkách.

28.7.2018

Kino pro pevné nervy. Čelisti budou diváci sledovat z bazénu

Třebíčsko - Nevíte, co s načatým víkendem? Originální akci vymysleli v Rokytnici nad Rokytnou. Zde jsou tipy Deníku na sobotu a neděli.

27.7.2018

Sběrný dvůr v Borovině ruší nedělní provoz

Třebíč - Od 15. srpna bude ve sběrném dvoře v Třebíči Borovině platit nový provoz. Po letech bude zejména z organizačních důvodů zrušen provoz v neděli. Ve sběrném dvoře najdou občané na vratech oznámení o zrušení provozu i mapu s rozmístěním nejbližších kontejnerů na zeleň.

27.7.2018

Už nezjistíte, zda je úředník na radnici. Europoslanec Polčák tuto praxi odmítá

Třebíč - Městský úřad v Třebíči přistoupil k vypnutí takzvané indikace přítomnosti úředníků na radnici. Je to ona zelená či červená ikonka u jména úředníka na webu města. Podle ní donedávna šlo poznat, jestli je daný úředník v práci či ne. Lidé v Třebíči už to dnes nezjistí.

27.7.2018

Hledá se majitel chodby, která se objevila pod silnicí u zámku

Jaroměřice nad Rokytnou – Propadlá silnice v Helfertově ulici v Jaroměřicích, to si žádá rychlou opravu. Je to totiž boční ulice vedle zámku. Jenže. Úředníci při pohledu do map zjistili, že v žádných dokumentech sklep či chodbu v těch místech zakreslenou nemají. A přitom díra do něčeho takového zeje.

27.7.2018

Most ve Starči jen tak hotový nebude. Určitě ne v srpnu

Stařeč – Dny, kdy se na stavbě mostu ve Starči nedělá, nejsou výjimkou. Lidé si toho všímají a lamentují. Aktuálně má stavba na krajské silnici směr Mastník zpoždění bezmála 40 dní. Objížďka tak logicky potrvá déle.

26.7.2018

Lesonické letní slavnosti představí netradiční plavidla

Lesonice – O nadcházejícím víkendu začnou v Lesonicích slavnosti, během kterých se pobaví malí i velcí. Mohou se těšit na letní kino, ochotnické divadelní představení nebo neckyádu, soutěž netradičních plavidel. Slavnosti odstartují v pátek 27. července, kdy ve 21.30 začne promítat letní kino na víceúčelovém hřišti.

25.7.2018

V Martínkově budou kroužit malí i velcí běžci na poctu Zátopkovi

Martínkov – V Martínkově po roce opět vyběhnou na počest běžci Emilu Zátopkovi. Slavný československý sportovec se nesmazatelně zapsal do historie sportu, když se mu v roce 1952 podařilo zvítězit na olympijských hrách v Helsinkách v závodě v běhu na 5 kilometrů, 10 kilometrů a následně ovládl maraton, i když jej běžel poprvé v životě.

25.7.2018

Barvy nahradí šeď betonu v podchodu na vlakovém nádraží. Soutěž už má vítěze

Třebíč – Je rozhodnuto. Podchod na vlakovém nádraží v Třebíči se dočká proměny. Bude vymalován dle vítězného návrhu na téma Třebíč. Zájemci o soutěž měli jednoduché zadání, dodržet téma a návrh odevzdat v papírové a elektronické formě. O vítězi rozhodlo hlasování veřejnosti v prvním kole, ze kterého byly vybrány tři nejlepší postupující návrhy. Ve druhém kole o vítězi rozhodla odborná porota.

25.7.2018

Jaroměřický zámek se vrátí do dob vlády Marie Terezie, představí se hrabě Kounic

Jaroměřice nad Rokytnou – Mezi zábavu na letní prázdninové večery patří noční prohlídky na zámcích a hradech. Za tradiční lze považovat noční prohlídky na zámku v Jaroměřicích, kde se pravidelně pořádají mnoho let, i na letošní sezónu si tam připravili další ročník. Tentokrát slibují, že prohlídky s názvem Smlouva tří spodniček budou spíše netradiční.

24.7.2018

Urolog Kotek bude kandidovat za Třebíč do senátu

Třebíč, Brno - Kandidátem do senátu za uskupení Rozumní je pro obvod číslo 53 Třebíč lékař urolog Vladimír Kotek. Svou kandidaturu oficiálně odevzdal na třebíčské radnici v úterý 24. července.

24.7.2018

Burčák ze Sádku bude o dva týdny dřív než obvykle

Kojetice, Sádek – Stejně jako na jižní Moravě, taky na Sádku bude letos burčák dřív. „O dva týdny než obvykle,“ uvedl spolumajitel sádeckého vinařství Lubomír Lampíř. Jediná oficiální vinice Vysočiny bude mít na prodej tento oblíbený nápoj od 20. srpna. První sběr hroznů tam začne 17. srpna, to se odstartuje odrůdami Irsai Oliver a Solaris.

24.7.2018

Lidé se bojí o vodu ve svých studních

Naloučany – Naloučanští zastupitelé budou ve středu 25. července projednávat zádrhel při stavbě kanalizace a čistírny odpadních vod. Ta totiž v současnosti stojí.

24.7.2018

Na úrazových ambulancích ošetří lékaři v létě denně stovky pacientů

Vysočina – Až stovku pacientů denně ošetří v létě lékařské pohotovosti na Vysočině. U dospělých se většinou jedná o sportovní úrazy a dopravní nehody. Následují průjmy a zažívací potíže spojené s grilováním či alergie. U dětí vedou pády z trampolíny nebo poranění ostrými předměty. Napilno mají i záchranáři. Za měsíc absolvují stovky výjezdů.

23.7.2018

Už je to jisté. Silnici na Střítež zavřou ve čtvrtek 26. července

Třebíč, Střítež – Tentokrát je to definitivní. Uzavírka silnice od Třebíče po Střítež začne ráno ve čtvrtek 26. července. „Dnes Policie České republiky schválila objízdnou trasu zahrádkářskou koloni,“ uvedla v pondělí 23. července třebíčská mluvčí Irini Martakidisová.

23.7.2018

Ve výčapské školce bude i korek

Výčapy – Půl milionu korun. Tolik peněz investují ve Výčapech do další rekonstrukce mateřské školky a jídelny. Na řadě jsou nové korkové podlahy, výmalba šaten, tříd, jídelny a nákup nového nábytku. S většími opravami budovy mateřské školy začala obec už v před sedmi lety, a to pořízením nové střechy, zateplení, oken, fasády i sociálního zařízení.

23.7.2018

Velorexoví nadšenci pojedou z Valče posnídat do Helsinek

Valeč, Helsinky – Devět cestovatelů se na pěti Velorexech pokusí překonat za 12 dní více než 4 000 kilometrů. Třebíčští milovníci tohoto legendárního vozila s trubkovým rámem potaženým koženkou odstartují svoji dlouho expedici. Letos jsou cílem severské státy, konkrétně Švédsko a Finsko. 

23.7.2018

V Jemnici půjčují elektrokola. I na víkend nebo celý týden

Jemnice – Jemnická radnice nakoupila osm elektrokol s příslušenstvím – helmou a základním nářadím. Stálo to přes 250 tisíc korun. Kola jsou teď k zapůjčení v turistickém informačním centru.

23.7.2018

Místy v Třebíči nepůjde elektřina

Třebíč – E.ON Distribuce oznámil, že v některých lokalitách Třebíče vypne elektřinu, aby jeho zaměstnanci mohli provést údržbu, opravy a revize na svých zařízeních.

22.7.2018

Děti zvládnou tábor i bez mobilu

Vysočina – Na dětských táborech jsou nejčastěji mobilní telefony dovolené jen v omezené míře. Podle odborníků není však na škodu dítě na týden od veškeré elektroniky zcela odtrhnout.

22.7.2018

Obrazem: Ajron na stařečském koupališti se vydařil. Doběhla i Jaruška

Stařeč - Dobrovolná akce pro volně příchozí rádobysportovce, co dokážou uplavat aspoň 70 metrů, jezdit na kole a mají informace o svém zdravotním stavu. To byla základní charakteristika už 6. ročníku Stařečského Ajrona. Uskutečnil se v sobotu 21. července na tamním koupališti a v okolí, pořádala ho skupina místních.

21.7.2018

V Březníku se bude dovádět taky se Železným Zekonem

Březník – Třetí zastávkou série minifestivalu Letní dovádění s Vysočinou bude v Březníku. Pro velké i malé návštěvníky je připravený bohatý program.  Nechybí odpoledne plné soutěží, malování na obličej, klání párů o ceny, zábavné hry a kvízy.

21.7.2018

Klíště si pacient může odstranit sám, vzkazují lékaři

Vysočina – Vyndat parazita z kůže sám nebo to nechat odborníkům? Klíště dokážete odstranit sami. Lékaře k tomu nepotřebujete, vzkazují pacientům zdravotníci z nemocnice v Novém Městě na Moravě. Podle havlíčkobrodské nemocnice by měl pacient zvážit sám, zda k lékaři půjde nebo ne.

21.7.2018

Bývalého ministra Krčála ve vedení ČSSD nahradil Joukl

Vysočina – Dvacet dní. Tak dlouho byl Petr Krčál (ČSSD) ministrem práce a sociálních věcí. Rezignoval kvůli skandálu s opsanou bakalářskou prací. Nyní skončil i na pozici krajského šéfa ČSSD na Vysočině, kde ho nahradil Libor Joukl.

20.7.2018

Vlaková výluka v Brně se dotýká i cestujících z Vysočiny

Brno, Třebíč - Cestující vlakem do moravské metropole čeká přestup. Na hlavním nádraží v Brně začala od 16. července nepřetržitá výluka kusých kolejí, která se týká 5. a 6. nástupiště. Důvodem je zahájení opravy dvou velkých železničních mostů přes Hybešovu a Křídlovickou ulici.

19.7.2018

Lidé z Vysočiny si přivezli z dovolené červy pod kůží

Vysočina – Období dovolených s sebou přináší také větší počet úrazů a onemocnění. Lidé z Vysočiny si nejčastěji přiváží průjmová onemocnění, najdou se ale i závažnější případy.

19.7.2018

Konírny obsadili letci. Heslo Vzduch je naše moře platí už sto let

Třebíčsko - Při vstupu do zámeckých koníren se milovníkům letectví tají dech. Muzeum Třebíč připravilo výstavu Vzduch je naše moře, která mapuje stoletou historii letectví na Třebíčsku.

19.7.2018

VIDEO: Silnice na Střítež je už zfrézovaná

Třebíč, Střítež – První dlouhé dopravní kolony se objevily v uplynulých dnech mezi Třebíčí a Stříteží. Kraj se tam pouští do rekonstrukce své silnice II/360, zatím ji nezavřel, jen omezil rychlost, protože si na tento týden naplánoval frézování vozovky.

19.7.2018

Fotbalistům opraví kabiny, vyjde to na miliony

Výčapy – Nejpozději do dvou týdnů začnou ve Výčapech práce na rekonstrukci fotbalových kabin. Ty stávající pocházejí z přelomu 70. a 80. let a jejich stav je již nevyhovující. Je tedy mimo jiné nutné pořídit nová okna, fasádu a také přistavět patro.

18.7.2018

Violinofon a zpěv rozezvučel autobus plný Dukovaňáků, kteří jeli z práce

Dukovany, Třebíč - "Možná jsme objevily nové profesní směřování a dáme se na dráhu roztleskávaček atomových fyziků."

18.7.2018

Folkové prázdniny letos nabídnou speciální hudební projekty

Náměšť nad Oslavou - Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou zahájí v sobotu 28. července prvním českým koncertem svižná sedmičlenná finská instrumentální skupina Frigg.

18.7.2018

Standovi, Blance a Adélce se splnila tři osobní přání

Pozďatín - Třetí ročník festivalu Pozďatínská lávka fest v sobě opět spojil muziku a lidskou solidaritu. Na potřebné pomůcky pro trio mladých lidí s tělesným postižením přispěli uživatelé aplikace EPP – Pomáhej pohybem, účinkující, kteří se zřekli honoráře a všichni, kteří si zakoupili vstupenku na festival. Finanční dar poskytly i některé firmy, obce a Mikroregion Horácko.

18.7.2018

Úřad plnili hlavně žadatelé, kteří si už nechtěli nosit papírovou fotografii

Vysočina – Už třetí týden se řidiči i úřady vypořádávají s novinkami, které přinesly změny spojené s vydáváním řidičských průkazů.

17.7.2018

Silničáři opraví více úseků, než předpokládali

Vysočina – Krajská správa a údržba silnic kraje Vysočina (KSÚSV) zvládne ze sto padesáti milionů poskytnutých krajem financovat více stavebních akcí, než se začátkem roku předpokládalo.

17.7.2018

Z Budějovic na Jemnici se pojede po objížďce. Jackov zavírají

Jackov – V Jackově je od středy 18. července zavřená krajská silnice II/152. Úplná uzavírka tohoto úseku na trase Moravské Budějovice – Jemnice potrvá do 14. srpna.

17.7.2018

Studenti postaví silničářům tatrovku

Třebíč - Kopřivnická automobilka Tatra Trucks předala v úterý 17. července Střední průmyslové škole v Třebíči klíčové díly nutné k sestavení plně pohonného vozidla Tatra Phoenix 4x4. Jde o komponenty unikátního tatrováckého podvozku s centrální nosnou rourou, motor s převodovkou a kabinu. Cílem akce, kterou dohodla automobilka s Krajem Vysočina a krajskými silničáři, je praktická výuka studentů na Vysočině.

17.7.2018

Václav Hudeček i místní rodáci vystoupí na festivalu

Moravské Budějovice – Ve dnech 17. až 19. srpna 2018 se na Mezinárodním hudebním festivalu Václav Hudeček a jeho hosté v Moravských Budějovicích opět představí špičky současné vážné hudební scény. Letos je to už 11. ročník.

17.7.2018

Čechy chuť kempovat neopustila, spíše naopak

Vysočina - Přestože je dostupný luxus a zábava u moře a frčí las minute zájezdy třeba do Řecka víc než loni, české kempy neosiřely. Naopak. Některé už jsou pěkně zrekonstruované a čím dál lépe vybavené. Najdou se však Češi, pro něž je stále nejlákavější obyčejné veřejné tábořiště s naprosto spartánským zázemím.

16.7.2018

Ozimý ječmen je už téměř sklizen, z polí už mizí i ozimá pšenice

Vysočina – První data z letošních žní na Vysočině potvrzují, že jsou sklizňové práce v polovině července dál než před rokem. K letošnímu 16. červenci je sklizena pětina ploch obilí a téměř třetina, na nichž zemědělci pěstují řepku.

16.7.2018

Bráfova bude hotová o měsíc dřív. Pokud stavbaře nezradí podloží

Třebíč – Datum 1. října. To je aktuálně termín, kdy by mohla být pro řidiče průjezdná Bráfova třída v Třebíči. Oznámila to mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

14.7.2018

VIDEO: Rozestavěné "dopravní špunty" v Třebíči mají být hotové včas

Třebíč – Bráfova třída, Sucheniova ulice a most v Poušově. To jsou tři nejvýraznější místa v Třebíči, kde je omezená doprava a lidé sledují, jak dělníci pracují. A zda firmy dodrží termíny nebo dokonce skončí s uzavírkami dřív.

13.7.2018

Letouny B-52 či Eurofightery. V Česku proběhnou tradiční vojenské manévry

Na letošní mezinárodní vojenské cvičení Ample Strike vyšlou Spojené státy bombardéry B-52 nebo Německo bojové letouny Eurofighter. Celkem se ho zúčastní až 1300 vojáků, z toho asi 350 ze zahraničí. Cvičení, jehož cílem je sladění výcviku předsunutých návodčích s leteckými osádkami a veliteli pozemních jednotek, se bude konat od 3. do 14. září. V tiskové zprávě to sdělila mluvčí cvičení Zuzana Špačková.

13.7.2018

Energetici v Dukovanech po kontrole spustili čtvrtý blok

Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany energetici spustili čtvrtý výrobní blok. Ukončili tak krátkodobou odstávku, kterou si vynutila kontrola jednoho z šesti cirkulačních čerpadel. V elektrárně jsou nyní v provozu všechny čtyři bloky.

13.7.2018

Jaderná elektrárna pořádá příměstský tábor pro děti zaměstnanců

Dukovany - Letos již podruhé probíhá příměstský tábor také v Jaderné elektrárně Dukovany. Účastní se ho 25 dětí dukovanských zaměstnanců ve věku od 6 do 12 let, jejichž rodiče se podílí na nepřetržitém provozu elektrárny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT