VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

5.1.2018

Obří projekt naráží. I kvůli nevykoupeným pozemkům

Moravské Budějovice - Megalomanský, na poměry osmitisícového města a trhu práce v regionu přemrštěný. Tak se odstupem času jeví projekt třicetihektarové průmyslové zóny v Moravských Budějovicích.

4.1.2018

K vrtulníkovému letectvu v Náměšti nastoupilo patnáct nových vojáků

Náměšť nad Oslavou - Základnu vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou posílilo patnáct nových vojáků. Po úspěšném absolvování tříměsíčního kurzu základní vojenské přípravy ve výcvikovém středisku ve Vyškově se sedm nováčků rozhodlo sloužit u vrtulníkového letectva. Osm vojáků z povolání přestoupilo z jiných armádních útvarů.

4.1.2018

Loni v Třebíči vítězila jména Eliška a Tomáš

Třebíč - Nejoblíbenější jména loňského roku jsou Tomáš a Eliška. V roce 2016 to byli Jakubové a Terezky.

4.1.2018

V Jackově a ve Vraníně opraví hasičské zbrojnice

Moravské Budějovice - Moravskobudějovická radnice získala dotaci na opravu hasičských zbrojnic v Jackově a ve Vraníně.

4.1.2018

Nájem smuteční síně v Budějovicích je nejdražší v širokém okolí

Moravské Budějovice - „Smrtelní jsme všichni, udělejme něco pro lidi.“ To zdůraznila zastupitelka Věra Kaňková (KSČM), když rozpačitě vypočítávala při zasedání zastupitelstva Moravských Budějovic, o kolik dráž se pronajímá tamní smuteční obřadní síň oproti městům v okolí. Vadí to jí, stejně jako Budějovičanům, kteří ji s tímto problémem často oslovují. Rozdíl je totiž i několikanásobný.

3.1.2018

OBRAZEM: Miniaturní betlém se vejde do dlaně

Příložany - V Příložanech narychlo těsně před koncem roku uspořádali výstavu betlémů. Místní lidé vystavili svoje mnohdy rodinné poklady.

3.1.2018

Tříkrálová sbírka začíná. Do ulic se vypraví tisíc koledníků

Třebíč - Tříkrálová sbírka začíná. Oblastní charita Třebíč do ní ve městech i na venkově zapojí přes tisíc koledníků. Slavnostní zahájení se odehraje ve středu 3. ledna od 15 hodin na Karlově náměstí v Třebíči, a to za účasti obřích loutek, hudebníků a účastníků betlémského výjevu, kdy Tři králové přijdou obdarovat Ježíška. Tři krále přivítá starosta města Pavel Janata, požehnání sbírce, koledníkům i celému městu udělí třebíčský děkan Jiří Dobeš.

2.1.2018

Zmatky na nádraží skončí do 8. ledna

Třebíč - První týden v roce a zároveň poslední týden zmatků v autobusových zastávkách. Tak by se dal nazvat úvod roku 2018 z pohledu provozu na autobusovém nádraží v Třebíči.

2.1.2018

Prvním miminkem Vysočiny 2018 je Kryštof

Třebenice - Kryštof z Třebenic na Třebíčsku je prvním miminkem roku 2018 Kraje Vysočina. Narodil se v třebíčské krajské nemocnici jako prvorozený syn mamince Janě a tatínkovi Petrovi.

2.1.2018

Jaderné elektrárny zvýšily výrobu o patnáct procent

Dukovany - Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín dodaly do přenosové sítě v loňském roce přes 28 terrawatthodin elektřiny, o 4 TWh více než v roce 2016.

2.1.2018

V chrámu sv. Markéty se konal poslední koncert před velkou opravou

Jaroměřice nad Rokytnou - Poslední koncert v chrámu sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou před jeho celkovou rekonstrukcí a zároveň poslední koncert roku se nesl v duchu barokní sváteční hudby.

2.1.2018

Chtěl cvičit, zaparkoval proto na hřišti

Třebíč - Ke kurióznímu případu vyjížděli městští strážníci v Třebíči mezi svátky, když mířili ke sportovnímu areálu Na Hvězdě.

2.1.2018

Odborníci řeší, jak vodu v řece Jihlavě zbavit nečistot

Třebíčsko - Jaderná elektrárna Dukovany potřebuje pro svůj provoz a plánované rozšíření dostatečné množství vody. Kvalitou povrchové vody v řece Jihlavě se opakovaně zabývají odborníci. Sestavili model povodí, studie a podklady.

31.12.2017

Konec roku ve Vladislavi slaví velkým sportovním turnajem

Vladislav - Oddíl stolního tenisu TJ Vladislav každým rokem pořádá tradiční Vánoční turnaj tříčlenných družstev neregistrovaných hráčů pro širokou veřejnost.

31.12.2017

Pyrotechniku používejte ohleduplně a bezpečně, doporučují hasiči

Třebíčsko - Přivítání nového roku se neobejde bez petard a rachejtlí. Jak pyrotechniku správně používat? Zde jsou některá doporučení.

30.12.2017

Přichází klíčový rok. Rozhodne o obchvatech a reaktoru

Třebíčsko - Rok 2018 bude pro Třebíčsko rokem zásadním. Vláda by měla rozhodnout o stavbě nového jaderného bloku v Dukovanech. Znamenalo by to příležitost pro místní firmy, velmi rychle by také vznikly obchvaty měst a obcí, na které by se jinak dostalo až v daleké budoucnosti, nebo vůbec.

29.12.2017

Jaderná elektrárna Dukovany odstaví jeden blok

Dukovany - Jaderná elektrárna Dukovany krátkodobě odstaví druhý výrobní blok. Odstávka začne v pátek 29. prosince ve 23 hodin.

29.12.2017

Od nového roku budou vyšší sankce za nepojištěná auta

Třebíč - Novela zákona o pojištění vozidel, která začne platit od 1. ledna 2018, ve velké míře zpřísní sankce za nepojištěná vozidla.

29.12.2017

Kam vyrazit na silvestrovskou oslavu? Vybírejte z tipů Deníku

Třebíč - Jak a kde strávit poslední dny roku 2017? Kam vyrazit na silvestrovskou oslavu? Zde je přehled tipů Třebíčského deníku.

28.12.2017

V roce 2018 muzeum připomene sto let letectví na Třebíčsku

Třebíč - Muzeum Vysočiny v Třebíči zveřejnilo přehled výstav, které uspořádá v roce 2018. Začne tematickou výstavou o sopkách na Moravě a ve Slezsku.

28.12.2017

Mlékařina je tvrdý byznys, říká ředitel Jaroměřické mlékárny Bedřich Štecher

Jaroměřice nad Rokytnou - Mlékárna v Jaroměřicích nad Rokytnou oslavila letos 80 let. Poznala vzestupy i pády. Po mnoha peripetiích se v roce 2010 dostala opět do českých rukou. Jaroměřická mlékárna je jednou z mála potravinářských společností, kterou od silného zahraničního vlastníka převzal český majitel.

27.12.2017

Třebíčské galerie a památky zůstávají otevřené

Třebíč - Tradiční vánoční výstava betlémů pokračuje v konírně třebíčského zámku. Lidé si mohou prohlédnout tři desítky betlémů z Rakouska a také klasický třebíčský betlém Eduarda Klause. Výstava je až do 30. prosince přístupná denně od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin.

27.12.2017

Nadace letos na Vysočině rozdělila 16 milionů korun

Třebíčsko - Letošní rok byl na Vysočině velmi činorodý. Obnovy se dočkalo několik významných kulturních památek, vznikala nová hřiště, města a obce se zazelenala díky stovkám nových stromů a keřů.

27.12.2017

Nemocných ubylo, pravá chřipka zatím nepřišla

Vysočina – Akutních respiračních onemocnění v posledním předvánočním týdnu na Vysočině ubylo, po poklesu nemocnosti o pět procent je aktuálně v kraji 1026 nemocných v přepočtu na sto tisíc obyvatel.

27.12.2017

Vánoční příběh o opuštěném štěněti má šťastný konec

Moravské Budějovice - Šťastný konec má vánoční příběh o opuštěném štěněti v Moravských Budějovicích.

26.12.2017

Běžci na Silvestra vyrazí na Klučovskou horu

Třebíč - Silvestrovský běh na Klučovku patří mezi tradiční třebíčské sportovní akce. Letos se v neděli 31. prosince poběží už posedmatřicáté a běžci se mají na co těšit.

26.12.2017

Na jemnickou dráhu vyjede vánoční vlak

Jemnice - Vánoční vlak s koledami, svařákem a čajem pojede ve středu 27. prosince po kolejích mezi Jemnicí a Moravskými Budějovicemi.

25.12.2017

Turisté vyrazí ven. Na Štěpána i na Nový rok

Třebíč - Poslední pochod roku 2017 připravili pro veřejnost turisté z Klubu českých turistů v Třebíči. Koná se na Štěpána a start je v úterý 26. prosince v 8.30 hodin u sochy Cyrila a Metoděje na Karlově náměstí.

24.12.2017

Nejméně stovka zaměstnanců elektrárny stráví Štědrý den v práci

Dukovany - O vánočních svátcích pokryje Jaderná elektrárna Dukovany téměř třetinu spotřeby České republiky.

24.12.2017

Živé betlémy připomínají narození Ježíška, jeden bude i v Třebíči

Vysočina - Biblický příběh o narození Ježíška láká hudebníky i herce. Každoročně v řadě míst po celé Vysočině ztvárňují příběh hudbou, pohybem i tancem. V nadcházejících dnech budou lidé moci kouzelný příběh zhlédnout například v Měříně, Stonařově, ve Světlé nad Sázavou, v Pohledu, v Třešti nebo Třebíči.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT