VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

16.8.2018

Alzheimercentrum o pár měsíců odkládá ostrý start

Třebíč – O několik měsíců později má začít fungovat nové alzheimercentrum v Družstevní ulici v Třebíči. Vyplývá to z dodatku smlouvy, který rada města doporučila schválit zastupitelstvu. Jde již o několikátý odklad. Společnost, která centrum pro lidi s Alzheimerovou chorobou buduje, letos na jaře informovala, že provoz spustí na přelomu tohoto a příštího roku. Nyní se má termín posunout na červen 2019. Přitom úplně první termín byl rok 2016.

15.8.2018

Velký bratr vyjde na 1,3 milionu korun

Třebíč - Bezmála 1,3 milionu korun. Na tolik vyjde třebíčskou radnici nákup speciálního hardwaru a softwaru. Pořídí ho kvůli povinnostem, které vyplývají z nařízení GDPR. „Umožní nám v případě potřeby najít stopu v systému, kde by mohlo docházet k porušení povinností, je to takový Velký bratr,“ uvedl starosta Třebíče Pavel Janata.

15.8.2018

Není Ano jako Ano. To v Želetavě nemá s Babišem nic společného

Moravskobudějovicko - Zaregistrováno. Po dnešku je jasné, které subjekty půjdou ve správním obvodu Moravských Budějovic do voleb. Konkrétní jmenné seznamy ale ještě zveřejněné nejsou. „Definitivní seznamy budou známy od 18. srpna,“ uvedla úřednice Pavlína Prokešová z budějovické radnice, která registrace kandidujícím subjektům potvrdila.

15.8.2018

OBRAZEM: Jemnická bitva ve dne i v noci

Jemnice - Přes 800 lidí navštívilo v sobotu 11. srpna zámecký park v Jemnici. Ten se již tradičně proměnil ve středověký tábor se slaměnými hradbami v pozadí, aby se zde mohla konat každoroční Jemnická bitva, opět pod vedení skupiny Novus Origo.

15.8.2018

Autobus nezastavuje na hřbitově, ale u hřbitova. Chystá se změna názvů zastávek

Třebíč - S platností nového jízdního řádu se v prosinci promění také některé názvy zastávek třebíčské Městské autobusové dopravy. „Na některé nesrovnalosti jsme byli upozorňováni, k některým změnám jsme dospěli po vlastní revizi. Podrobnou informaci lidé dostanou včas prostřednictvím všech městu dostupných informačních kanálů včetně zpravodaje,“ uvedl třebíčský starosta Pavel Janata.

15.8.2018

Barevný svět zastřeší chráněné bydlení v Třebíči

Třebíč - Novým provozovatelem chráněného bydlení, které vzniká v bývalé oční škole v Demlově ulici, bude Denní centrum Barevný svět. Ten stejnou službu provozuje již pátým rokem v Hrotovicích.

14.8.2018

Jako svatozář na třech nožkách. Takový návrh kašny pro Karlovo náměstí zvítězil

Třebíč - Česká komora architektů (ČKA) na svých webových stránkách zveřejnila výsledky architektonické soutěže na podobu nové kašny na Karlově náměstí v Třebíči. V soutěži zvítězil atelier H3T architekti. Na druhém místě skončil Adam Hudec a jako třetí se umístil DIS projekt.

14.8.2018

OBRAZEM: Tanky v Budějovicích a Jemnici ukazuje výstava dobových snímků

Moravské Budějovice - Srpnovou okupaci na Moravskobudějovicku a Jemnicku ukazuje výstava dobových fotografií, která je od počátku týdne přístupná v Muzeu řemesel.

14.8.2018

Dukovany vysávají z Dalešic centimetry vody denně, která se v době sucha nevrací

Mohelno – Jedním z míst, kam dopadá letošní sucho a kde se nyní musí sledovat přítok z řeky, je i celý komplex přehrad a vodních elektráren v oblasti Dalešic, které leží na řece Jihlavě. Přečerpávací vodní elektrárnu (PVE) tvoří soustava dvou přehrad Dalešice a Mohelno, napájí říční vodou dukovanskou jadernou elektrárnu.

14.8.2018

Lidé nesmějí zalévat, čtyři malé vodní elektrárny stojí

Vysočina - Zalít si zahradu vodou z řeky nebo rybníka? To se už pár dnů například v Třebíči a okolí nesmí. Vodoprávní úřad tam totiž zakázal odběr povrchové vody. K lidem se dostává rovněž výzva, aby šetřili i pitnou vodou.

14.8.2018

Ojedinělé skleněné výtahy pořídili v Třebíči u cihlového čtyřpatráku

Třebíč - Je to nepřehlédnutelná novinka v třebíčské čtvrti Horka – Domky. Lidé tam chodí zvědavě okukovat nové skleněné výtahy, které si nechali vlastníci bytů jednoho z domů v Družstevní ulici přistavět zvenčí.

14.8.2018

Návštěvníci elektrárny budou kvůli cvičení muset do krytu

Dukovany - Dvoudenní havarijní cvičení začne ve středu 15. srpna v Jaderné elektrárně Dukovany.

13.8.2018

VIDEO: Nové veřejné záchodky otevřou už tento týden

Třebíč – Už tuto středu 15. srpna v Třebíči otevřou na Karlově náměstí nové veřejné toalety. Vznikly vestavbou do staršího objektu v průchodu domu na dolní straně vedle občerstvení Jordán. Do loňského roku tam sídlila prodejna Music House. Rekonstrukce vyšla na 3,8 milionu korun bez daně. Zaplatit za návštěvu půjde i platební kartou.

13.8.2018

Most v Poušově zprůjezdní na konci srpna

Třebíč – Výstavba mostu v Třebíči Poušově finišuje. Třebíčský místostarosta Vladimír Malý včera novinářům oznámil, že místo bude průjezdné na konci srpna. Před časem zazněla z úst starosty Pavla Janaty informace, že most bude průjezdný dřív, už v půlce srpna. Nakonec se stavební práce protáhnou na celý plánovaný termín.

12.8.2018

Ze staré bundy je nový batoh s příběhem

Třebíč – Skutečnost, že nedopneme rifle, nemusí být jenom špatnou zprávou a konečnou pro milované džíny. Může to být začátek a první impuls pro vznik nového batohu nebo tašky. Vítejte ve světě jménem RYVERA.

12.8.2018

Na zámku v Dukovanech bude znít violinofon, kornet a suzafon

Dukovany - Olga Bímová, Anna Vávrová a Petra Kohoutová. Hned na první dobrou si pod jejich jmény asi málokdo vybaví něco konkrétního. Když se však řekne Sestry Havelkovy, máme hned jasno – malebná 20. a 30. léta minulého století, elegance, swing. Do světa jazzové a taneční hudby zvou dámy s patřičnou dávkou dobové nostalgie i elegance a troškou humorné nadsázky své publikum už více než třicet let. Navštívit vystoupení Sester Havelkových budete mít možnost v neděli 12. srpna v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského na zámku v Dukovanech.

10.8.2018

Na seznam zvířecích návštěvníků elektrárny přibyla užovka

Dukovany - Tma, klid a příjemná teplota přilákala k návštěvě jaderné elektrárny hada. Šedesát centimetrů dlouhou užovku hladkou vynesli ven místní hasiči. Užovka hladká tak po netopýrech, poštolkách, úhořích, bobrech a lišce rozšířila sbírku zvířat zaznamenaných v provozu a blízkém okolí elektrárny.

10.8.2018

Údaje o přítomnosti úředníka zůstanou, rozhodli radní v Okříškách

Okříšky - Informace o přítomnosti pracovníků úřadu na webu městyse Okříšky zůstanou. Na rozdíl od krajského úřadu a radnic některých okresních měst, které na doporučení Úřadu na ochranu osobních údajů údaje o přítomnosti a nepřítomnosti úředníků na pracovišti stáhly, radní v Okříškách systém zachovají.

10.8.2018

Radniční úředníci budou mít od pondělí jiná telefonní čísla

Třebíč - Úřednice třebíčské radnice Lenka Bednářová má ještě dnes telefonní číslo 568 805 216. V pondělí už bude na telefonu 568 896 216. Spolu s ní budou mít od pondělí 13. srpna nová telefonní čísla úředníci z několika dalších radničních odborů.

10.8.2018

V prosinci v Třebíči otevře nový Lidl. Modernější, než ten první

Třebíč – Tam, kde bývaly v Třebíči v Brněnské ulici rukavičkářské závody, v prosinci otevře nový Lidl. „Před několika dny byly zahájeny stavební práce,“ informoval obchodní řetězec. Půjde už o druhou prodejnu ve městě, první stojí ve Znojemské ulici u výpadovky směr Jaroměřice.

9.8.2018

VIDEO: Strop už se nehoupe a návštěvníkům se bude dýchat líp. Beseda finišuje

Moravské Budějovice – Štukatér na lešení ve vestibulu, podlaháři ve velkém sále a spousta dalších dělníků už finišuje rozsáhlou rekonstrukci budovy Besedy v Moravských Budějovicích.

9.8.2018

Tomáše Kluse s filharmonií si přišlo poslechnout přes dva a půl tisíce lidí

Valeč - Na středu 8. srpna budou velmi dlouho a jistě v tom nejlepším světle vzpomínat všichni, kdo si oblíbili písničky Tomáše Kluse. Vstupenek na jeho projekt Tomáš Klus Symphonic se ve Valči na Třebíčsku prodalo 2 600 kusů.

9.8.2018

Ke stému výročí dostal třebíčský památník nový kabát

Třebíč - Památník z roku 1938, který byl zhotoven u příležitosti 20. výročí vzniku samostatné Československé republiky, se po 60 letech dočkal generální opravy.

8.8.2018

Pány kluky i staré časy konce monarchie připomene Hudečkův festival

Moravské Budějovice - Špičky současné vážné hudební scény se ve dnech 17. až 19. srpna představí na mezinárodním hudebním festivalu Václav Hudeček a jeho hosté v Moravských Budějovicích. Jedná se už o 11. ročník. Uskuteční se dva večerní koncerty v pátek a v neděli na zámeckém nádvoří a v sobotu odpoledne v kostele sv. Jiljí.

8.8.2018

Martínkov čekají o víkendu tradiční krojované hody

Martínkov – Hody v Martínkově připadají na tento víkend 11. a 12. srpna. Program letošních hodů je nabitý po celé tři dny, začne v pátek a vygraduje v neděli. V programu nechybí vernisáže výstav, vyzývání stárek a pouťové koncerty. Letos v Martínkově budou hodovat již po šestatřicáté.

7.8.2018

Hrotovická pouť láká na koncert Václava Neckáře

Hrotovice – Tradiční pouť v Hrotovicích letos nebude jenom o kolotočích. Pouťový program je po celé tři dny nabitý, největším lákadlem je koncert zpěváka Václava Neckáře se skupinou Bacily. Program začne v pátek ráno a vyvrcholí v neděli.

7.8.2018

Dukovany o zubaře nepřišly. Informace je lichá

Dukovany - „Nevím, kdo to šíří a proč, ale do ordinace se už brzy vracím. Po nemoci,“ reaguje stomatolog Ibrahim Sghier, když dostane otázku, jak je to s jeho dalším působením na pracovišti v areálu dukovanské jaderné elektrárny.

7.8.2018

Čtyři obce si na nové mostky počkají. Firma stavby opouští

Vysočina - Stařeč, Hluboká, Pořežín a Radkov u Telče. To jsou čtyři místa na Vysočině, kde lidé zažívají podobně perné chvilky. Na překopaných silnicích se měly v těchto dnech dokončovat mosty. Ale žádné stříhání pásek, bouchání šampaňského ani odstraňování zátarasů se nechystá. Do silnic tam totiž stále zejí jámy.

6.8.2018

Sekáč trochu jinak. Nakupovat se dá už i na Hithitu

Třebíč – Muzika Spirituál Kvintetu, hromady originálních kousků oblečení, dobré občerstvení, módní přehlídka a chuť pomáhat. Tak by se dal charakterizovat druhý ročník Sekáče trochu jinak, který připravuje charitní Paprsek naděje oblastní charity v Třebíči. Letos proběhne 14. září na zahradě Paprsku naděje, ale nakupovat můžete vesele už teď.

6.8.2018

Účastníci koncertu přispěli na opravu věže

Rudíkov - Několik desítek lidí z Rudíkova a okolí zavítalo v sobotu večer na benefiční koncert do tamní farní zahrady. Nejenže si vychutnali vystoupení písničkáře Vladimíra Langera, rudíkovského faráře Milana Těžkého a folk-country skupiny Trní na větvi z Boskovic, ale zároveň mohli dobrovolným peněžním darem přispět na opravu věže svého farního kostela.

6.8.2018

Korejští dobrovolníci přiletěli opět pomáhat na Třebíčsko

Třebíč – V pondělí 6. srpna přiletí na Třebíčsko dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je jednou z potenciálních firem výstavby nového jaderného bloku v České republice. Pomáhat v regionu budou dva týdny.

4.8.2018

Opravy na věčné časy. U Vladislavi se bude pracovat i za rok

Vladislav – Cesta z Třebíče přes Vladislav po státní silnici I/23 je plná dopravních omezení. V tomto týdnu naštěstí zmizela padesátka, která byla poblíž odbočky na Hostákov, kde se stala minulý týden dopravní nehoda a jsou poškozená svodidla. Ovšem omezení rychlosti na 50 kilometrů v hodině je ještě před cedulí s označením městysu Vladislav.

3.8.2018

V Jemnici půjčují elektrokola

Jemnice – Novinkou letošní turistické sezony v Jemnici je půjčovna elektrokol. Lidé si je mohou vypůjčit v místním turistickém informačním centru.

3.8.2018

Vody je málo, neplýtvejte s ní, upozornila třebíčská radnice

Třebíč - Třebíčská radnice požádala občany, aby zbytečně neplýtvali povrchovou vodou. Radniční odbor životního prostředí zároveň vydal výzvu na dodržování vodního zákona. Příčinou jsou úmorná vedra a nedostatek dešťových srážek posledních týdnů. Na Třebíčsku hladiny většiny vodních toků výrazně poklesly, některé potoky dokonce úplně vyschly.

3.8.2018

V Rouchovanech oslaví výročí sto let republiky výstavou květin

Rouchovany – Omamnou vůni květů, zajímavé aranžmá i samotné květiny budou moci obdivovat Rouchovanští. Tradiční výstava květin bude letos věnovaná 100. výročí založení republiky. Květiny budou zdobit místní kinokavárnu o víkendu 11. a 12. srpna.

3.8.2018

Dotazník zjistí dostupnost a kvalitu služeb v Třebíči

Třebíč - Jak lidé vnímají dostupnost služeb ve městě? A kde vidí největší problémy? To chce zjistit třebíčská radnice pomocí dotazníku, který zveřejnila na webových stránkách města.

3.8.2018

Třebíčská radnice ukrývala výbušniny. Psi je našli

Třebíč - Po úspěšném zvládnutí nácviku požáru v průběhu června si třebíčskou radnici vybrala také vojenská policie, která tam za pomocí služebních psů hledala výbušniny.

2.8.2018

Fotografie zřícené střechy zimního stadionu vychází v Třebíčském deníku

Třebíč – Černým písmem se do historie Třebíče zapsal 27. říjen roku 1977. Dva muži tehdy zemřeli při zřícení dostavované střechy zimního stadionu.

2.8.2018

V Moravských Budějovicích budou sedět u vína a cimbálem

Moravské Budějovice – Páteční večer bude v Moravských Budějovicích patřit cimbálové muzice a kvalitnímu vínu. Prázdninové posezení s cimbálovou muzikou pořádá Vinařský spolek Moravské Budějovice a Městské kulturní středisko Beseda.

2.8.2018

Senátní volby na Třebíčsku: O křeslo se utká devět lidí

Třebíč - O křeslo v Senátu se na Třebíčsku uchází devět lidí. Ve stanoveném termínu přihlášku odevzdali kandidáti KDU-ČSL, KSČM, ČSSD, ANO 2011, Pirátů, Starostů a nezávislých (STAN), SPD, Rozumných, a nezávislý kandidát Stanislav Zíma.

1.8.2018

Tropy Vysočinu neopustí. Mírně se ochladí až od pondělí

Vysočina - Za poslední dny meteorologové na Vysočině naměřili nejvyšší teplotu v Libicích nad Dobravou na Havlíčkobrodsku. Bylo to přesně 34 stupňů Celsia. Vysoké teploty a slunečno bude na Vysočině převládat až do konce tohoto týdne.

1.8.2018

Hlaváčovy obrazy visí tentokrát ve Žďáru

Třebíč/Žďár nad Sázavou – Ani fakt, že je nejteplejší den roku, neodradil silné jedince a kamarády od návštěvy vernisáže výstavy Panelákový blues.

1.8.2018

Jihlavská open liga zamíří do Jakubova

Jakubov - Sbor dobrovolných hasičů z Jakubova pořádá soutěž v požárním toku, která je zařazena do seriálu Jihlavské open ligy.

1.8.2018

Přednáška o Židech v boji a odboji se Stanislavem Motlem

Třebíč - V rámci tradičního festivalu židovské kultury Šamajim i letos proběhne odborná přednáška s historickým badatelem a dramaturgem rozhlasového pořadu Stopy, fakta, tajemství Stanislavem Motlem, který se festivalu pravidelně účastní. Přednáška s názvem Češi a Izrael (Židé v boji a odboji) proběhne v pátek 3. srpna od půl čtvrté v zadní synagoze.

1.8.2018

Tělo malého Tomáše spotřebuje o 40 procent více živin

Třebíč - S cystickou fibrózou se pětiletý Tomášek z Třebíče potýká od narození. Naděje na vyléčení zatím není, léčba je pouze podpůrná. „Tomáškova nemoc postihuje především dýchací cesty, plíce a trávicí soustavu. Trápí ho časté infekce a několikrát do roka mu lékaři musí předepsat antibiotika. Bakterie, které se vyskytují ve stojaté vodě, domácích odpadech nebo mokré hlíně jsou pro něj nebezpečné,“ popisuje maminka Markéta.

1.8.2018

Rybám v horku chybí kyslík, musí se i předčasně lovit

Vysočina – Dlouhotrvající sucho a horko dělají vrásky rybářům. Většina vodních ploch na Vysočině má totiž kvůli nízkým průtokům nedostatek vody. Stávající extrémní teploty navíc způsobují její rychlé odpařování, takže laicky řečeno mizí voda z nádrží spodem i vrchem. Ryby pak mají nedostatek kyslíku a hynou.

1.8.2018

Veřejná doprava Vysočiny dostává reálné obrysy

Jihlava – Rada kraje rozhodla o způsobu, jakým budou odbavováni cestující v chystaném systému Veřejná doprava Vysočiny (VDV). Hejtman také prozradil, že se jednání s městy blíží k závěru.

31.7.2018

Začal festival židovské kultury Šamajim, jeho název znamená nebe

Třebíč – Festival židovské kultury v Třebíči slaví polokulaté výročí. Letos již po patnácté vrací na šest dní život do židovské čtvrti ve městě. Slavnostní zahájení festivalu proběhlo v pondělí 30. července v Zadní synagoze vernisáží výstavy zahrady života autorky Heleny Bretfeldové. Zahájení provázel slavnostní akt předávání čestného občanství místnímu rodákovi zaniklé židovské obce Pavlu Friedlovi, který přežil koncentrační tábor.

31.7.2018

Táborníci upozorňují na třebíčské výtvarníky

Třebíč - Umění je hra, tak zní téma příměstského tábora, který právě probíhá v Muzeu Vysočiny v Třebíči. Muzejníci chtějí dětem i veřejnosti připomenout třebíčské výtvarníky.

31.7.2018

Hnízdo múz, to jsou desítky tvůrčích dílen a hudebních workshopů

Náměšť nad Oslavou - Hnízdo múz provází Folkové prázdniny tradičně. Zahrnuje desítky nejrůznějších tvůrčích dílen. Řada z nich je naprosto jedinečných.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT