VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

6.10.2018

Lidé mohou nahlédnout do ateliérů a vyzkoušet si řemeslo

Vysočina – Vyzkoušet si kovařinu na vlastní „ruce“, zahrát si na knihkaře či hrnčíře, dotknout se 330 milionů let staré žuly nebo si vyzkoušet jízdu na netradičních dvojkolech, to vše mohou zažít lidé o tomto víkendu na Vysočině. Koná se zde již osmý ročník Dnů otevřených ateliérů. Umělci tentokrát veřejnosti zpřístupní na 150 tvůrčích prostor na celé Vysočině.

5.10.2018

Účast v první den voleb je nic moc

Třebíč - Volební okrsek číslo 18 v Třebíči se nachází v lidnaté čtvrti Horka - Domky. volební místnost je ve Střední průmyslové škole v Demlově ulici. V první den komunálních a senátních voleb se však voliči nehrnou.

5.10.2018

Za první hodinu přišel v Pocoucově jeden volič

Pocoucov – V Pocoucově, integrované obci Třebíče, přišel za první hodinu odvolit pouze jeden volič. Do urny vhodil svůj hlas jak pro komunální volby, tak pro volby senátní.

5.10.2018

Mezi prvními voliči na zámku v Třebíči byl kastelán

Třebíč – Volební okrsek číslo 23 v Třebíči má zřejmě nejreprezentativnější prostory ve městě. Lidé tam chodí hlasovat do informačního centra na zámek.

5.10.2018

Nejstarší kandidátka ve volbách na Třebíčsku je z Budišova

Třebíčsko – Statistici zjistili, že nejstarší kandidující člověk v komunálních volbách na Třebíčsku je důchodkyně Marie Svobodová z Budišova, které je 88 let. Figuruje na kandidátce KDU-ČSL na 13. místě.

5.10.2018

Podpořit hospic lze i návštěvou divadelního představení

Vysočina – Podpořit Domácí hospic Vysočina, jenž působí na Žďársku a Jihlavsku, mohou zájemci již o tomto víkendu.

5.10.2018

Začínají komunální volby, hlasy chce 15191 kandidátů a kandidátek

Vysočina – V pátek ve 14 hodin se otevřely volební místnosti a voliči na Vysočině vybírají nové obecní zastupitele.

5.10.2018

Nebezpečné silnice jsou na Žďársku, smutný primát drží Jihlavsko

Vysočina – Řečí statistik je silnice u Svojkovic na Jihlavsku velmi nebezpečná. Do první pětky se však dostaly také tři úseky z okresu Žďár nad Sázavou.

4.10.2018

Silnice zprůjezdní později, než se předpokládalo

Třebíč, Stařeč, Střítež – Je začátek října a při pohledu na silniční stavby v Třebíči a blízkém okolí je patrné, že tudy řidiči jen tak neprojedou. Přesněji řečeno – že do konce října to určitě nebude. Řeč je o budovaném podchodu v Sucheniově ulici v Třebíči, o silnici mezi Třebíčí a Stříteží a o mostě ve Starči.

4.10.2018

Na „nejsilnější pětku“ padlo bezmála 250 milionů korun

Třebíčsko – Stačí se projet po Třebíčsku a podívat se na starší fotky měst a vesnic. Co je patrné na první pohled, je fakt, jak se vzhled ulic, náměstí i nádraží rychle mění k lepšímu. Do kterých pěti projektů, které vznikaly z popudu radnic ve volebním období v letech 2014 až 2018, se v okrese Třebíč nalilo nejvíc peněz? A kde se na ně daly finance sehnat?

4.10.2018

Odcházím zcela bez patosu, říká Pavel Heřman

Třebíč /ROZHOVOR/ - V třebíčské aktivní politice končí její nejvýraznější polistopadová tvář, trojnásobný starosta, dále bývalý senátor, krajský zastupitel a v současnosti radní města Pavel Heřman. Zbývá mu několik posledních dní, než odevzdá klíče od kanceláře na radnici. Proč už nekandiduje, byť na jaře o tom ještě uvažoval? „Měl jsem představu, že se v Třebíči podaří sestavit integrovanou kandidátku, což se nestalo. A taky už mám svůj věk,“ vysvětluje.

4.10.2018

Čertův ocas, Tympanon a další místa zvou k víkendové návštěvě

Třebíčsko – O víkendu 6. a 7. října se uskuteční Dny otevřených ateliérů na Vysočině 2018. Zapojí se do něj místa spojená s uměleckým tvořením napříč krajem. Své dveře tak vedle galerií otevřou i malíři, grafici, fotografové a umělecké školy.

3.10.2018

Jedné obci vládnou jen ženy. Jiné zase ANO, které není Babišovo

Okarec, Želetava – Při pohledu na kandidátní listiny napříč Třebíčskem na první pohled zaujme Okarec. A taky Želetava. V Okarci kandidují pouze ženy - už počtvrté. A v Želetavě mají ANO, které ovšem není Babišovo.

3.10.2018

Koláč pro hospic pomáhá. Lidé jsou ke sbírce štědří

Třebíč - Ve středu 3. října budou lidé opět moci potkat dobrovolníky Oblastní charity Třebíč při dobročinné sbírkové akci Koláč pro hospic.

3.10.2018

Bruslení, plavání, historie i politika. Tím vším dnes žije exstarosta Nekula

Moravské Budějovice – Celých 14 let starostoval Moravským Budějovicím. Za jeho éry se podařilo mnohé. Co dnes dělá šestasedmdesátiletý Jan Nekula, který ve svém městě platí za respektovanou osobnost?

3.10.2018

Volební přeborníci. To bývají Přeckováci

Přeckov – Úhledná víska, kde jsou lidé zvyklí chodit na pravidelné obecní brigády a kde panuje pospolitost. To je Přeckov.

3.10.2018

Obyvatelé Moravských Budějovic si mohou nechat očipovat kola

Moravské Budějovice - Obyvatelé Moravských Budějovic a místních částí si mohou nechat očipovat kola. Termín k takzvanému forenznímu značení jízdních kol nebo také invalidních vozíků si mohou od začátku října domlouvat s městskou policií.

3.10.2018

Policie kontrolovala, zda se řidiči věnují řízení

Vysočina – V rámci dopravně bezpečnostní akce zkontrolovala policie přes osm set vozidel, použila nový výkonnější dalekohled a rozdala více než stovku pokut.

2.10.2018

Třebíč nabídne zkušenosti z plánování dopravy ve městech

Třebíč – Konference o plánování dopravy ve městech se ve dnech 4. a 5. října uskuteční v Třebíči. Odborníci a zástupci měst si na ní budou vyměňovat své zkušenosti z praxe.

2.10.2018

Ve Vícenicích je babybox. Slouží k testování dat

Vícenice - Nový zkušební babybox funguje od pondělí 1. října ve Vícenicích u Náměště nad Oslavou. Sloužit bude výhradně pro testování softwarů, nových technologií, sběru a vyhodnocování dat. Umístěn je v nově rekonstruovaném výrobním areálu, ve kterém se babyboxy nyní vyrábějí.

2.10.2018

Témata voleb v Náměšti: Bydlení, sokolovna, cyklostezka

Náměšť nad Oslavou - Celkem sedm politických uskupení se uchází o hlasy voličů v Náměšti nad Oslavou. Sedm lídrů by tak rádo usedlo do křesla starosty po komunálních volbách, které se spolu se senátními uskuteční 5. a 6. října, tedy už za týden.

1.10.2018

Burza filantropie bude mít premiéru v Třebíči

Třebíč - Burza filantropie bude mít premiéru v Třebíči. Své projekty na ní představí zástupci čtyř neziskových organizací. Podle toho jak dobře budou svůj záměr a svou organizaci prezentovat, se donátoři rozhodnou o jejich podpoře.

1.10.2018

Změří zrak, prohlédnou znaménka, ukážou náraz

Třebíč - Každý svého zdraví strůjcem. To je hlavní motto programu, věnovaného prevenci rakoviny. Uskuteční se na Karlově náměstí v Třebíči ve dnech 2. a 3. října.

1.10.2018

Uběhl 600 kilometrů poslepu, aby podpořil nevidomé a slabozraké sportovce

Nový Telečkov /FOTOGALERIE/ - Přestože jsem slepý, vidím kolem sebe spoustu šikovných dětí, které potřebují pomoc. Ode mě a třeba i od vás, říká nevidomý sportovec Ondra Zmeškal z Nového Telečkova na Třebíčsku.

1.10.2018

Hlavními tématy jsou v Budějovicích bydlení, průmyslová zóna či sport

Moravské Budějovice - Celkem šest uskupení jde v Moravských Budějovicích do komunálních voleb, které se uskuteční už příští víkend 5. a 6. října. A šestice jejich lídrů se tak uchází o post starosty.

30.9.2018

Obyvatelé Lipníka odmítli v referendu jaderné úložiště

Lipník - Obyvatelé Lipníka na Třebíčsku odmítli v místním referendu úložiště radioaktivního odpadu a geologické průzkumy v okolí obce. Nesouhlas vyjádřilo 179 lidí, pro vybudování úložiště hlasovalo pouhých šest lidí.

28.9.2018

Hlavním volebním tématem je v Třebíči obchvat a doprava

Třebíč - Jedenáct. Jako hráčů ve fotbalovém týmu. Tolik kandidátů se bude ucházet o křeslo starosty na třebíčské radnici. Komunální volby se uskuteční 5. a 6. října.

27.9.2018

Mladí hasiči prověří svou všestrannost

Heraltice – Blíží se první soutěž v rámci hry Plamen v ročníku 2018 – 2019.

27.9.2018

Moderátor Václav Žmolík s dcerou vystoupí v Náměšti

Náměšť nad Oslavou - Známý televizní a rozhlasový moderátor Václav Žmolík vystoupí spolu se svou dcerou sopranistkou Karolínou Žmolíkovou na Svatováclavském koncertu v Náměšti nad Oslavou.

27.9.2018

Nová budova třebíčské nemocnice zahájí provoz na začátku října

Třebíč – Oddělení nově zrekonstruované budovy G v třebíčské nemocnici zahájí provoz na počátku října. V objektu se nachází hemodialýza, léčebna dlouhodobě nemocných (LDN), lůžka, která jsou součástí operačních oborů umístěných v budově C a také zázemí pro personál z ostatních budov. Rekonstrukce začala na počátku letošního roku a v těchto dnech probíhá stěhování.

26.9.2018

Firma slaví výročí charitativním koncertem Dana Bárty

Třebíč - Společnost Alfa In letos slaví 20 let od svého založení. A při té příležitosti chystá opravdovou lahůdku. Koncert Dana Bárty & Robert Balzar Tria.

26.9.2018

Je tolik žen, které by si ocenění zasloužily více, říká Marie Kinsky

Okříšky - „Je tolik žen, které by si ocenění zasloužily více,“ reagovala zámecká paní Marie Kinsky na ocenění, které převzala. Stala se Ženou regionu na Vysočině.

26.9.2018

Vodu v lesích zadrží tři obnovené nádrže

Vysočina – Tři vodní nádrže na Vysočině v katastrech obcí Jackov, Jestřebí u Brtnice a Radkovice u Hrotovic obnovily Lesy České republiky. Vodní díla zadržují na dvou a půl hektarech 37 tisíc metrů krychlových vody. V době sucha je to významný zdroj vody v krajině.

26.9.2018

Modrásek potřebuje k životu mravence a jednu jedinou rostlinu

Vysočina - Denní motýl modrásek bahenní žije jen tři až pět dnů, během kterých se musí spářit a naklást vajíčka. Ke svému životu a vývoji bezpodmínečně potřebuje přítomnost rostlin krvavec toten a mravenců žahavých, jejichž larvami se housenka motýla živí.

25.9.2018

Jablkobraní nabídne přehlídku výpěstků a podzimní speciality

Náměšť nad Oslavou - Již tuto sobotu 29. září se ve farním dvoře v Náměšti nad Oslavou uskuteční desátý ročník soutěžní přehlídky pěstitelů z Náměště a okolí. Představí své výpěstky a kuriozity společně s květinami a dalšími přírodninami.

25.9.2018

V Budkově na den sv. Václava uctí oběti světových válek

Budkov - Na den sv. Václava o státním svátku v pátek 28. září si v Budkově připomenou a uctí oběti a padlé světových válek.

25.9.2018

Levné jízdné přineslo mírný nárůst cestujících, zato hodně dotazů

Vysočina /ANKETA/ - Levné jízdenky pro žáky, studenty a seniory zatím žádný výrazný nápor cestujících nepřinesly. Na zhodnocení je podle dopravců příliš brzy. Zaznamenali ale velký počet dotazů u pokladen a informačních okének na nádražích.

24.9.2018

V Hrotovicích otevírají muzeum. Připomíná příběhy z regionu

Hrotovice - Muzeum Hrotovicka slavnostně otevřou v úterý 25. září kde jinde, než v Hrotovicích. Přístupné bude od úterý do neděle a návštěvníci v něm najdou archeologické nálezy z regionu, připomínku zaniklé osady Mstěnice a příběhy z regionu.

24.9.2018

OBRAZEM: Dělníci a stroje jsou pryč. Moravské Budějovice mají opravené náměstí

Moravské Budějovice – Před sedmi měsíci obsadili moravskobudějovické náměstí dělníci a pracovní stroje. Nyní je rekonstrukce u konce.

21.9.2018

Den Charity na náměstí připomene klady dobrovolnictví

Třebíč - Den Charity se v úterý 25. září uskuteční na Karlově náměstí v Třebíči. Program pro veřejnost začíná ve 14 hodin a potrvá do 17.00.

21.9.2018

V Budíkovicích bude uzavřen průtah obcí

Třebíč - Třebíčský odbor dopravy a komunálních služeb upozorňuje řidiče, že od pondělí 24. září od sedmi hodin bude úplně uzavřen průtah obcí Budíkovice. Důvodem je opravy povrchu silnice po pokládce kanalizace. Silnice bude uzavřena do 5. října do 18 hodin.

21.9.2018

Železný hasič vyrazí na tisíc kilometrů dlouhou cestu

Třebíč - Štěpán Dvořák z Třebíče chce přejet na kole přes Českou a Slovenskou republiku od západu na východ non-stop za dva dny. Zařadí jen nejnutnější přestávky na krátký spánek.

21.9.2018

Dvacet psů hledalo na radnici drogy

Třebíč - Pracovníci Vojenského velitelství v Táboře si pro výcvik psů vybrali třebíčskou radnici. Celkem 12 psovodů vězeňské služby a vojenské policie z České republiky a hosté ze Slovenska, s dvaceti psy, cvičenými na vyhledávání omamných látek a výbušnin, ve čtvrtek 20. září operovalo v obou budovách městského úřadu.

20.9.2018

OBRAZEM: Jak reaktory ubránit proti teroristům, cvičili v Dukovanech

Dukovany – Zvukové a kouřové efekty doprovodily ve čtvrtek 20. září dopoledne dynamické ukázky, do kterých byly zapojeny i vojenské bojové vrtulníky Mi-24. Ukázky zakončily čtyřdenní cvičení Safeguard 2018, při kterém poprvé společně cvičili vojáci, policisté i hasiči s pracovníky elektrárny vnější ochranu Jaderné elektrárny Dukovany proti vnějšímu napadení a teroristickému útoku.

20.9.2018

Oprava skokanského bazénu vyjde na bezmála šest milionů korun

Třebíč - Skokanský bazén na Polance prodělává opravu. Práce by měly skončit do konce května 2019.

20.9.2018

Spolky pořádají besedu o ukládání radioaktivního odpadu

Třebíč - Hledání hlubinného úložiště radioaktivního odpadu a budoucnost jaderné energetiky v ČR. Tak zní téma besedy, která se uskuteční v úterý 25. září od 17.00 ve velkém sále budovy Fórum v Třebíči.

20.9.2018

Hasiči pořádají sbírku pro kolegu

Vysočina – Sbírku pro svého kolegu a kamaráda, profesionálního a dobrovolného hasiče Vaška se rozhodlo uspořádat jeho kolegové.

20.9.2018

Pamětní deska bude připomínat jméno operetního skladatele Ralpha Benatzkyho

Moravské Budějovice – Populárního autora hudebních komedií a rodáka z Moravských Budějovic připomene opět po roce pamětní deska. Neobjeví se na jeho rodném domě, ale na budově městské policie. Ralph Benatzky byl operetním skladatelem a proslavil se hlavně psaním písní a textů pro kabaretní scénu.

19.9.2018

Rychlonabíjecí stanice v Třebíči je na několik měsíců zdarma

Třebíč - V Třebíči na parkovišti na Komenského náměstí ve středu 19. září slavnostně spustili do provozu rychlonabíjecí stanici společnosti E.ON. Několik měsíců bude dobití automobilu zdarma. Potom půjde zaplatit třemi způsoby.

19.9.2018

Na Vysočině bylo bezmála o čtyři stupně tepleji

Vysočina - Na Vysočině bylo v srpnu bezmála o čtyři stupně tepleji, než je v tomto období běžné. Průměrná měsíční teplota vzduchu v kraji Vysočina byla 20,7 °C, což představuje odchylku +3,8 °C od normálu 1981-2010. Oznámili to meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT