VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

30.1.2018

VIDEO: Klienti Stacionáře Úsměv mají nový devítimístný vůz

Třebíč – Více než tři čtvrtě milionu korun se podařilo sehnat lidem ze Stacionáře Úsměv v Třebíči na koupi nového automobilu. Díky němu mohou svážet své klienty z celého okresu.

30.1.2018

Spočítáno. Lidé na Třebíčsku byli k Tříkrálové sbírce štědří

Třebíč - Skupinka Marty Čapkové a tří sester Pudilových se ukázala jako nejúspěšnější v letošním ročníku Tříkrálové sbírky na Třebíčsku. Obešla 21 ulic a do pokladniček společnými silami nasbírala 65 684 korun. Nejmladší z dívek je přitom teprve dva a půl roku.

30.1.2018

Nejméně registrovaných partnerství je na Vysočině

Praha, Vysočina – Krajem, kde bylo uzavřeno nejméně registrovaných partnerství stejnopohlavních párů, je Vysočina. V České republice je možno tento svazek uzavírat od července 2006. Na Vysočině od toho okamžiku do konce roku 2017 registrované partnerství uzavřelo 46 párů.

30.1.2018

Nádraží se dočkají oprav. Vyvolených ale není mnoho

Vysočina - Čilý stavební ruch mohou letos očekávat cestující na vlakovém nádraží v Havlíčkově Brodě. Stavební práce ale zaznamenají cestující vlaky i v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku na trati mezi Jihlavou a Jindřichovým Hradcem nebo v Bransouzích na trati mezi Jihlavou a Třebíčí.

29.1.2018

Respirační onemocnění jsou na sezonním maximu, v kraji je chřipka typu B

Vysočina – Ve čtvrtém kalendářním týdnu se na Vysočinu přiblížila chřipková epidemie. Nemocnost v kraji se sice nadále drží pod prahem epidemie a zůstává pod republikovým průměrem. Na druhé straně právě v minulém týdnu vystoupal počet akutních respiračních onemocnění na sezonní maximum, když na Vysočině a přibylo potvrzených případů pravé chřipky.

29.1.2018

Parkovací dům nebude. Levněji vyjde patro za zimním stadionem

Třebíč - V Otmarově ulici měl stát parkovací dům. Žádný tam ale nebude. Vyšel by na 49 milionů korun a takové peníze třebíčští radní na stavbu dát nechtějí.

29.1.2018

Nové logo tísňové linky 158 vytvořila studentka z Třebíče

Třebíč – Tísňová linka Policie České republiky funguje již pětačtyřicet let. U příležitosti oslav zřízení linky 158 vyhlásila policie soutěž o její nové logo. Z návrhů došlých z celé republiky vybrala komise jako nejlepší práci studentky Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč Andrei Jelínkové.

29.1.2018

Piráti se chystají promluvit do místního dění na Třebíčsku

Třebíč - Po výrazném úspěchu Pirátů v parlamentních volbách přibývá i na Třebíčsku příznivců a podporovatelů této strany. Minulý týden vzniklo místní sdružení České pirátské strany v Třebíči.

29.1.2018

Výtěžek vánoční sbírky dostalo sdružení Míša & Míša

Třebíč - Předsedkyně spolku Míša & Míša Hana Nejedlá převzala z rukou starosty Třebíče Pavla Janaty symbolický šek s částkou 41 676 korun. Je to výtěžek z vánoční sbírky, kterou radnice tradičně věnuje na dobročinné účely.

27.1.2018

Na Třebíčsku přesvědčivě vyhrál Miloš Zeman

Třebíčsko- Necelé dvě hodiny po uzavření volebních místností je jasno: na Třebíčsku zvítězil Miloš Zeman, získal tu 58,56 procenta hlasů. Poražený Jiří Drahoš jen 41,43 procent hlasů.

27.1.2018

Co bylo v republice nejvíc Fischerovo, je teď Drahošovo

Kojatice - Volební okrsek číslo 2 v Kojaticích byl v prvním kole prezidentské volby výrazně pro Pavla Fischera. Bral tam nejlepší výsledek v republice, víc jak 55 procent hlasů voličů.

27.1.2018

Vyšší volební účast je i v okrsku, kam chodívá nejméně voličů

Třebíč - Okrsek číslo 14 v Třebíči mívá extrémně nízkou volební účast. Nachází se v samém středu města, volební místnost je v kulturním domě Fórum. V prvním kole prezidentské volby sem zavítalo pouhých 24,8 procenta oprávněných voličů.

27.1.2018

V Biskupicích volili i turisti z Nasavrk

Biskupice - Vesnický okrsek s nejnižší volební účastí na Třebíčsku. To byly v prvním kole prezidentské volby Biskupice. Volit tam přišla jen zhruba polovina oprávněných voličů. Už v sobotu v 10 hodin dopoledne bylo jasné, že tentokrát bude statistika pozitivnější.

27.1.2018

OBRAZEM: Jak šel čas na letišti v Náměšti

Náměšť nad Oslavou /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/- Hlavním úkolem poválečného vojenského letectva v Československu byla ochrana a podpora pozemních vojsk a obrana vzdušného prostoru republiky. V polovině 50. let v tehdejším okrese Velká Bíteš začala u Náměště nad Oslavou výstavba letiště s krycím názvem K-13 s betonovou vzletovou a přistávací dráhou. Kolaudovalo se na podzim 1959.

26.1.2018

OBRAZEM: Ve Výčapech zatím přišlo volit víc lidí, než v prvním kole

Výčapy - Ve Výčapech volební komise zaznamenala po úvodních dvou hodinách druhého kola prezidentské volby vyšší účast než ve stejnou dobu v kole prvním.

26.1.2018

V Sokolí přišla první volička až deset minut po otevření místnosti

Třebíč - Žádné davy nečekaly přede dveřmi volebního okrsku číslo 35 v třebíčské místní části Sokolí, když v pátek padla 14. hodina a začalo druhé kolo prezidentské volby. První volička se objevila deset minut po otevření volební místnosti, která se nachází v hasičské zbrojnici.

26.1.2018

Agresivní muž musel na deset dní z bytu

Moravské Budějovice - Policisté vykázali ze společného obydlí třiapadesátiletého muže, který fyzicky napadl svoji přítelkyni. K útoku došlo ve středu 24. ledna v Moravských Budějovicích.

26.1.2018

Za stejný byt platí nájemníci v Třebíči rozdílný nájem. To se změní

Třebíč - Bydlí ve stejném domě, nájemné ale platí rozdílné. Starousedlík dává 16 korun za metr. Noví nájemníci ovšem dostávají smlouvy už na 52 korun za metr plochy a měsíc.

26.1.2018

Velká suma z nového rozpočtu půjde na přestavbu kina Moravia

Třebíč – Město Třebíč má nový rozpočet, je schodkový. V tomto roce hospodaří s 619 miliony korun, schodek činí 138,4 milionů korun. "Částečně ho pokryjeme přebytky z minulých let, částečně úvěrem," poznamenal třebíčský starosta Pavel Janata (KDU-ČSL).

26.1.2018

Víkend nabízí něco pro ženy a něco pro muže

Třebíč - Něco pro ženy i něco pro muže tentokrát nabízí soupis víkendových akcí na Třebíčsku. Páry také mohou prožít volné chvíle společně. Třeba na společenském plese.

26.1.2018

V lesích se kácí o sto šest. Kůrovec, sucho a vítr si vybírají svou daň

Třebíčsko – „Tak kritický rok za třicet let, co dělám v lese, nepamatuju,“ říká lesní hospodář Libor Malý, když mluví o loňsku. Pracuje pro městys Mohelno, dohlíží tak na současnou těžbu v tamních obecních lesích, které zabírají plochu 450 hektarů.

25.1.2018

OBRAZEM: Nejlepší jablko Admirál, top brambora Goldmarie

Třebíč - Degustaci jablek a brambor pořádají třebíčští zahrádkáři pravidelně. Ani začátek letošního roku nebyl výjimkou. Degustovalo se ze 43 odrůd jablek a 23 odrůd brambor. U jablek se na prvním místě umístilo jablko Admirál ze Starče, na druhém místě Admirál z Velkého Beranova, třetí místo Rozela ze Starče, čtvrté místo Rubín z Třebíč, páté místo Novošlechtění – sloupovitá jabloň z Citonic.

25.1.2018

Tygří letka vyzývá fanoušky: vytvořte návrh nové kamufláže

Náměšť nad Oslavou – Se zajímavou výzvou veřejnosti - a fandům 221. „tygří" letky zvlášť - přišel její velitel Petr Slíva. „Vytvořte návrhy pro polep, tedy kamufláž vrtulníku Mi-24 pro oslavu 100. výročí československého letectva,“ konstatuje voják, který působí na 22. základně vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou.

25.1.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme leteckou základnu u Náměště

Třebíčsko - V pátek 26. ledna pokračuje v tištěném Třebíčském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

25.1.2018

Pohodička v elektrárně. Palačinka, káva a české koláče

Dukovany - Pracovníci Jaderné elektrárny Dukovany nakupují každý měsíc snídaně od regionálních neziskovek. Vloni za ně utratili více než sto tisíc korun. Jako první v letošním roce přijela kavárna Pohodička z Náměště. Utržila 15 575 korun. Zaměstnanci nakupovali domácí chléb, kávu, oblíbené cheesecaky i české koláče.

25.1.2018

Pas lze nyní v Třebíči vyřídit bez dlouhého čekání

Třebíč - Na začátku roku mnozí z nás přemítají, kde stráví letní dovolenou. Proto městský úřad v Třebíči už nyní upozorňuje na včasnou výměnu nebo vyřízení nového cestovního pasu. „Nyní je ten pravý čas, kdy si lidé mohou cestovní doklad vyřídit bez zbytečných front a obav z toho, jestli bude pas do odjezdu nebo odletu hotový,“ vyzvala mluvčí úřadu Irini Martakidisová.

25.1.2018

"Zeman je můj příbuznej," prozradil volič z prezidentovy bašty

Vesce – Je pondělní dopoledne. Přijíždím do vesničky Vesce, integrované obce Moravských Budějovic. Ves s asi 140 obyvateli působí pod prvním letošním větším sněhem ještě úpravněji než obvykle. Nikde ani živáčka, jedině malá samoobsluha Jednoty ve všední den supluje společenský ruch. Sice už ji několikrát málem zavřeli kvůli malému obratu, ale finanční injekce z budějovického rozpočtu ji vždycky zachránila.

25.1.2018

"Chce to změnu, dám hlas Drahošovi," říká volič z bašty Zemanova konkurenta

Kozlany – V úterý ráno, tři dny před druhým kolem prezidentské volby, se vydávám do Kozlan. Obce se zhruba 140 obyvateli, v níž je živo především v létě. V lednu je většina chat v nedaleké osadě u Dalešické přehrady zazimovaná. A tak potkat živou duši se rovná skoro zázraku. Mladí jsou v práci, maminky na mateřské odjely nejspíš za nákupy. Jednota je tu totiž prázdná, opuštěná.

24.1.2018

Kampaň po Třebíčsku. Jiří Durahoš versus Molloš Zeman

Třebíčsko - Jedině Zeman. Jen ne Zeman. Prezidentské volby hloubí příkopy mezi kolegy v práci, sousedy a přáteli. Lidé se přou a napadají na sociálních sítích, mailovou poštou chodí různá falešná obvinění prezidentských kandidátů, téma se probírá v hospodách i v rodině.

24.1.2018

Lidem vadí vysoký nájem za sály, napsali zastupitelům

Třebíč - Ke své první letošní schůzi se ve čtvrtek 25. ledna sejdou třebíčští zastupitelé. Zasedání v budově městského úřadu na Masarykově náměstí začíná v 16 hodin a je veřejné.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT