VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

18.9.2018

Běh městem má rozhýbat mladé i staré. Každý si přijde na své

Hrotovice - Běh městem pořádají v Hrotovicích pravidelně. Snahou pořadatelů je dokázat, že závod není jen závodem vysoce trénovaných sportovců, ale společenskou událostí v duchu zdravého způsobu života, kterého se může účastnit kdokoli.

18.9.2018

Veřejné sbírky zachraňují, ale pomáhají i se zvelebováním

Vysočina – Zřízení a provoz lůžkového hospice, poskytování sociálních a zdravotních služeb, oprava kostela, nákup učebních pomůcek, pomoc lidem s mentálním a kombinovaných postižením, výsadba aleje nebo podpora a pomoc dětem s onkologickým nebo hematologickým onemocněním. Právě to jsou jen některé schválené veřejné sbírky, na které shánějí obyvatelé Vysočiny finanční prostředky.

17.9.2018

OBRAZEM: Nový rekord. Na náměstí připlulo 4825 papírových lodiček

Třebíč - Do České knihy rekordů přibyl další zápis, tentokrát ze skládání papírových lodiček. Vytvořili jej žáci a příznivci Katolického gymnázia v Třebíči, když se jim podařilo do skládání zapojit 4825 lidí. Podmínkou bylo, že každý smí přispět pouze jedinou lodičkou.

17.9.2018

Obec Pálovice pozvala seniory z okolí na první společné setkání

Pálovice - Historicky první setkání seniorů se v sobotu 15. září konalo v Pálovicích. Obec vedle místních pozvala také seniory z Lovčovic, Menhartic a Panenské.

17.9.2018

Policisté dávají dýchnout také cyklistům

Třebíčsko - Že policisté dávají dýchnout také cyklistům, potvrzuje případ ze soboty 15. září. Na silnici mezi Hrotovicemi a Dalešicemi policejní hlídka zastavila dvaatřicetiletého muže na jízdním kole.

16.9.2018

Nezaměstnanost? Téměř beze změn. Na Vysočině je nižší než republikový průměr

Vysočina – Nezaměstnanost se na Vysočině během druhého prázdninového měsíce příliš neměnila. Zůstává na hodnotě 2,8 procenta, o tři desetiny nižší než průměr Česka.

15.9.2018

VIDEO: V Mikulovicích se potkali rodáci. Poznáváte je?

Mikulovice - V Mikulovicích na Třebíčsku se sešli rodáci. O úsměvy a dlouhá vyprávění není nouze. Program obec připravila pestrý; začal promítáním filmu a historických fotografií, pokračoval vystoupením dětí a skončí večerní taneční zábavou.

15.9.2018

Kůrovcová kalamita ohrožuje řidiče. Skácené stromy leží nebezpečně blízko silnic

Vysočina – Kůrovec způsobuje velké škody majitelům lesů, nicméně se celou situací souvisí i další závažný problém. Pokácené stromy totiž často leží nebezpečně blízko silnicím.

15.9.2018

Invazní ploštice původem z Ameriky se na zimu stěhují do třebíčských bytů

Třebíč, Vysočina - Třebíč je tak dalším místem na mapě Česka, kde se tento hmyz ve větší míře vyskytuje. Poprvé se u nás objevil v roce 2006 v Brně.

15.9.2018

Jídla bez masa nabízí stále více restaurací

Vysočina – Restaurace, kde nenajdete maso. Jídla vaří ze zdravých a čerstvých surovin. Vegetariánská strava si získává stále větší oblibu ve větších městech. Často láká i zákazníky, kteří normálně do svého jídelníčku maso zařadí.

14.9.2018

Dálnici čeká zprovoznění dvou opravených úseků, ale i další omezení dopravy

Vysočina – Rušno bude o víkendu na dálnice D1 hlavně kolem Humpolce. Méně příjemnou zprávou pro motoristy je, že kvůli pracím v modernizovaném úseku 11 mezi 89. a 86. kilometrem bude doprava od sobotního večera do neděle 16. září do 10 hodin dopoledne opakovaně krátkodobě omezována.

14.9.2018

Brigády končí, začne se tančit. Kulturní dům je hotový

Okříšky – Postavit si kulturní dům v hodnotě 20 milionů korun částečně v akci Z? Proč ne? Řekli si v Okříškách a pustili se do díla. Vznikla nová moderní dominanta, kterou nelze přehlédnout. Za poslední dva roky se vyloupla u silnice směr Jihlava. Bez dotací, jen z vlastních zdrojů.

14.9.2018

Den architektury láká na unikátní prohlídku, procházky i besedy s architekty

Třebíč – Interiéry borovinského zámečku, procházka čtvrtí Horka-Domky nebo beseda s architektem čeká na zájemce o festival Den architektury. Letošní ročník připomíná ve více než osmdesáti městech u nás i na Slovensku výročí republiky a mapuje vývoj architektury za posledních sto let.

14.9.2018

Jadernou elektrárnu budou bránit ozbrojené síly. Cvičně

Dukovany - Vojáci, policisté a hasiči se zapojí do rozsáhlého cvičení v nejbližším okolí Jaderné elektrárny Dukovany. Několikadenní cvičení začne v úterý 18. září. Jeho cílem je prověřit zajištění vnější ochrany jednoho z nejstřeženějších objektů v zemi.

14.9.2018

Lipník vyhlašuje místní referendum o úložišti radioaktivního odpadu

Lipník - Zastupitelé Lipníka na Třebíčsku vyhlásili místní referendum o úložišti jaderného odpadu. Katastr obce zasahuje do jedné z lokalit, kterou Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) vytipovala pro vybudování podzemního úložiště použitého paliva z jaderných elektráren.

13.9.2018

Karlovo náměstí ovládnou oslavy brambor

Třebíč – Jubilejní dvacátý ročník Bramborobraní oživí v sobotu 15. září Karlovo náměstí v Třebíči. O zábavu se postarají folklórní soubory nebo soutěž o nejrychlejšího jedlíka bramborových knedlíků. Vůbec poprvé se uskuteční Třebíčské vinobraní.

13.9.2018

Více turistů u baziliky, méně v centru. Třebíč navštívilo sto tisíc lidí

Třebíč - Turistů v Třebíči přibylo. V porovnání s loňskem o deset procent.

13.9.2018

Lidé mohou hlásit výskyt veverek i na Vysočině

Vysočina – Přehled o tom, kde všude u nás žijí veverky, chtějí mít s pomocí veřejnosti ochránci přírody.

13.9.2018

Brod nabízí poslední možnost vykoupat se venku

Vysočina – Většina letních koupališť na Vysočině už zavřela své brány. Poslední možnost vykoupat se venku mají plavci dnes do osmnácti hodin v Havlíčkově Brodě. Provozovatelé se shodují na tom, že se letošní sezona vydařila.

13.9.2018

Dvacet milionů korun. Jaderná elektrárna se stala největším donátorem

Třebíčsko - Pořádání velkých kulturních, sportovních i společenských akcí se téměř nikdy neobjede bez finanční podpory sponzorů. Mezi největší donátory patří Jaderná elektrárna Dukovany, která na kulturní akce na Vysočině a jižní Moravě jen v posledních třech letech věnovala téměř dvacet milionů korun.

12.9.2018

Členy volebních komisí čeká první školení

Třebíč –Členy volebních komisí čeká proškolení. Sejdou se k němu ve čtvrtek 13. září v půl deváté ve velkém sále budovy Fórum.

12.9.2018

Bráfovu třídu zprůjezdní v pátek 14. září v poledne

Třebíč – Konečně zmizí zátarasy z rekonstruovaného úseku Bráfovy třídy v Třebíči. „Na kontrolním dnu v pondělí 10. srpna za účasti všech stran, které se na rekonstrukci podílely, padlo datum pátek 14. září, konkrétně 12 hodin, kdy bude ulice plně zprůjezdněna,“ uvedl Petr Vašíček, který na této silniční stavbě vykonává stavební dozor.

12.9.2018

Opuštěné stavby čtyř mostů komplikují život v obcích

Vysočina – Odchod firmy od čtyř rozestavěných krajských mostů zkomplikoval život v obcích na Vysočině. V Radkově na Jihlavsku, v Pořežíně na Žďársku, ve Starči na Třebíčsku a v Hluboké na Brodsku se kvůli tomu perou se složitou situací.

11.9.2018

Dukovany navazují partnerství s ruským elektrárenským městem Poljarnyje Zori

Dukovany - Obce Dukovany a Poljarnyje Zori spojuje to, že mají v sousedství stejný typ jaderné elektrárny, které z velké míry vděčí za svůj rozvoj v posledních letech. Rozhodly se proto navázat partnerství a tento záměr doložily v Dukovanech v úterý 11. září podpisem memoranda.

10.9.2018

OBRAZEM: Ochránci přírody zachránili louku s motýly na Třebíčsku

Třebíčsko – Výkupem pozemků zachraňují aktivisté kampaně Místo pro přírodu ohrožené přírodní oblasti. Louka nedaleko Hroznatína se stala třicátým úspěchem projektu. Desítky druhů hmyzu, které na místě žijí, tak mají svou budoucnost jistou.

9.9.2018

Vojáci uctili památku posádky vrtulníku. Tragicky havaroval v údolí řeky Oslavy

Náměšť nad Oslavou - Piloti z náměšťské základny vrtulníkového letectva spolu s britskými vojáky zapojenými do mezinárodního cvičení Ample Strike si připomněli tragickou událost z roku 2004. Společně uctili památku šestičlenné posádky britského vrtulníku Lynx, který tragicky havaroval v údolí řeky Oslavy nedaleko letecké základny dne 9. září 2004 během česko-britského cvičení Flying Rhino.

8.9.2018

Kašna pro Karlovo náměstí? Ze zlatého prstence se bude snášet déšť a mlha

Třebíč - Kašny, které navrhli architekti pro třebíčské Karlovo náměstí, jsou od tohoto týdne vystaveny na ploše před radnicí. Venkovní výstava představuje sedmadvacet prací vzešlých z architektonicko-výtvarné soutěže.

7.9.2018

Překop silnice u úřadu práce mají zapravit o víkendu

Třebíč – Řidiče v Třebíči trápí už několik týdnů překop na průtahu městem u úřadu práce, překop nemá horní asfaltovou vrstvu. Dělníci ho sice v tomto týdnu zasypali o trochu víc, ovšem stejně tam auta jedou krokem.

7.9.2018

Zámek v Náměšti ožije. Přijede i Masaryk

Náměšť nad Oslavou – Na náměšťském zámku přivítá návštěvníky sám první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Netradiční prohlídky připomenou osudové okamžiky českého národa za posledních sto let.

7.9.2018

Ferda mravenec a Shrek mají nové kamarády. V Jakubově vítají řidiče kosí bratři

Jakubov u Moravských Budějovic – U vjezdu do obce dosedli ve středu kosí bratři Václav s Josefem. Jakubovští nadšenci postavili už čtrnácté slaměné postavy.

7.9.2018

Voda v přehradách a rybnících je chladná, ukázala kontrola. Nemá ani 20 stupňů

Vysočina – Přestože se koupání v přírodě s koncem léta už stává výsadou pro otužilce či odolnější jedince, hygienici si letošní sezonu prodloužili do září. Ve čtvrtek 6. září tak zveřejnili další aktuální výsledky kontrol koupacích přírodních lokalit na Vysočině.

6.9.2018

Avízo: Desítky mostů na Třebíčsku si žádají opravu

Třebíčsko - V pátečním tištěném Třebíčském deníku si přečtěte, které mosty na Třebíčsku jsou ve velmi špatném stavu. A co s nimi jejich správci hodlají udělat.

6.9.2018

Poprvé se na cvičení přijel podívat americký velvyslanec

Náměšťsko - Nízké průlety stíhaček F-16, stejně tak vrtulníků Mi-24 a Mi-171. Burácející stroje, výstřely, výbuchy, dým. To všechno se ve čtvrtek 6. září kolem poledne odehrávalo v oblasti vicenických kasáren při ukázkách souboje vojáků s několika nepřáteli.

6.9.2018

Návrat do minulosti. Výstava přibližuje život v Československu

Moravské Budějovice – Vyhlášky, nařízení nebo výtisky novin seznamují s československou historií minulého století. Od začátku září je v Moravských Budějovicích v prostorách archivu k vidění výstava s názvem Tenkrát ve 20. století.

6.9.2018

Čechtín si doběhl pro vítězství

Třebíčsko - Dvě stě bodů. Mužské družstvo dobrovolných hasičů z Čechtína získalo nejvíce bodů v letošním kole Třebíčské okresní ligy.

6.9.2018

OBRAZEM: Náměšť má patnáctiletou mistryni světa v minigolfu

Náměšť nad Oslavou - Město nad řekou Oslavou se může chlubit mladičkou mistryní světa. Jmenuje se Hana Pelánová, je jí teprve patnáct let a nedávno přivezla zlato z Mistrovství světa juniorů v minigolfu.

5.9.2018

OBRAZEM: Rekordní počet dívek se účastní letní univerzity v Dukovanech

Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany probíhá již 10. ročník Letní univerzity, které se účastní vysokoškoláci z celé České republiky. Právě desítka se promítla i do výsledného výběru studentů. Rekordní zájem o jadernou energetiku projevily dívky, kterých je z celkového počtu 32 účastníků právě deset.

5.9.2018

Ve vraníně se chystají na výlov návesního rybníku

Vranín – Začnou první výlovy rybníků. Sbor dobrovolných hasičů ve Vraníně pořádá v sobotu 15. září výlov tamního návesního rybníku.

5.9.2018

Dusíme se, stěžují si obyvatelé Mexika na zápach z drůbežárny

Moravské Budějovice – Petice v těchto dnech dorazila na budějovickou radnici. A další podnět doputoval k prošetření na oblastní inspektorát České inspekce životního prostředí do Havlíčkova Brodu (ČIŽP). Sepsali je obyvatelé čtvrti rodinných domů Mexiko, která se nachází na okraji Moravských Budějovic. Stěžují si na zápach z drůbežárny plné kachen, kterou mají nedaleko svých domovů.

4.9.2018

Černo místo písmen. Zpráva o kontrole se hemžila zakrytými údaji

Moravské Budějovice – Ke kuriózní situaci došlo v Moravských Budějovicích. Když se dva zastupitelé František Dostál (ODS) a Radek Doležal (KDU-ČSL) pídili, jak vlastně dopadla běžná každoroční kontrola hospodaření Městského kulturního střediska Beseda, kterou prováděl zdejší radniční odbor financí, Dostál dokument neobdržel vůbec. Doležal ho nakonec získal, ovšem stránky byly plné začerněných údajů jako jsou jména a finanční částky.

4.9.2018

Kamenice veze body ze Světlé, soupeře načal Josef Hadrava

Kamenice nad Lipou – Produktivita fotbalistů Slovanu nebyla ve skupině A I. A třídy až tak špatná. Ve třech zápasech dali šest gólů. Včera to ale střelci Kamenice nad Lipou rozbalili naplno, ve Světlé nad Sázavou dostali míč do sítě pětkrát.

4.9.2018

Nad Náměští už je rušno, vojenské cvičení začalo

Náměšť nad Oslavou – Do vzduchu vzlétly první letouny. Jedno z největších vojenských cvičení na vrtulníkové základně u Náměště nad Oslavou začalo naplno.

4.9.2018

Kraj Vysočina prodává školní areál v Moravských Budějovicích

Moravské Budějovice - Kraj Vysočina se chce zbavit budovy, kterou dříve využívalo gymnázium a střední odborná škola v Moravských Budějovicích.

4.9.2018

Bouřka a vydatný déšť zaměstnaly hasiče

Třebíčsko – Zatopené sklepy, špinavé komunikace nebo pročištění koryta. Následky po bouřce a vydatném dešti řešili v pondělí hasiči na Třebíčsku hned v osmi případech.

4.9.2018

Výstava vzpomene na Sokol před sto lety

Moravské Budějovice – Jak vypadal místní spolek Sokol před sto lety, ukáže výstava historických fotografií a dokumentů na galerii v moravskobudějovické sokolovně. Vernisáž proběhne v pátek v 17 hodin za hudebního doprovodu žáků a učitelů základní umělecké školy.

4.9.2018

Na trati do Brna musí cestující přesedat na autobus

Třebíč – Na trati z Jihlavy do Brna čeká cestující v pracovní dny i nadále omezení. Důvodem je pokračující výluka u pátého a šestého nástupiště na hlavním nádraží v Brně.

3.9.2018

OBRAZEM: Žáci z Budišova a Domamile uspěli v soutěži Pěstuj, zkoumej, vyprávěj

Budišov, Domamil - Do česko-rakouské soutěže Pěstuj, zkoumej, vyprávěj se závěrem loňského školního roku se zapojilo celkem 21 škol z Vysočiny. Mezi vítězi jsou školy z Budišova a Domamile. Jejich žáci se tak podívají na výlet do zahrad v rakouském Tullnu.

3.9.2018

VIDEO: K novému školnímu roku dostaly děti tělocvičnu. Jubilejní

Náměšť nad Oslavou – K novému školnímu roku dostaly děti ze Základní školy Komenského v Náměšti nad Oslavou novou tělocvičnu. Prohlédnout si ji přišly hned v devět hodin ráno, kdy ji slavnostně otevřeli představitelé města.

3.9.2018

Most mají zprovoznit v úterý večer, překop zapraví až tento týden

Třebíč – Most v Poušově a překop vozovky na průtahu u autobusového nádraží. To jsou dvě místa v Třebíči, která měla být od víkendu hladce průjezdná a stále nejsou.

2.9.2018

Stroje a vojáci jsou na místě, cvičení Ample Strike začíná

Náměšť nad Oslavou - Na plochu vojenského letiště u Náměště nad Oslavou o víkendu dosedly stroje aliančních armád. Na místě už je také kolem dvou stovek zahraničních vojáků, kteří se účastní mezinárodního vojenského cvičení Ample Strike 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT