VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

11.5.2018

Nejen hlavní tahy. I menší silnice budou zhusta zavřené

Třebíčsko – Starostovi Starče Čestmíru Linhartovi neustále drnčí telefon kvůli místní záležitosti, která leží v žaludku Stařečským i přespolním. Most na silnici směr Mastník. O ten jde.

10.5.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme konec války v Třebíči

Třebíčsko - V pátek 11. května pokračuje v tištěném Třebíčském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

10.5.2018

OBRAZEM: Výstava představuje řemesla a řemeslníky Vysočiny

Třebíč - Dozvědět se o několika méně známých řemeslech a řemeslnících, kteří tento um ovládají, se mohou zájemci na právě probíhající výstavě v předzámčí třebíčského zámku.

10.5.2018

Studenti si zpříjemní období maturit vlastním Majálesem

Moravské Budějovice – Stará studentská tradice, která oslavuje příchod máje a studentský život. Až donedávna byl Majáles záležitostí spíše velkých měst, poslední dobou však tuto slavnost studenti neopomíjejí ani v některých menších městech. V Moravských Budějovicích vypuknou bujaré oslavy v pátek ráno. V devět hodin vyrazí z gymnazijního parku k zámku průvod masek.

10.5.2018

OBRAZEM: Uzavírka komplikuje dopravu v areálu třebíčské nemocnice

Třebíč – Opravy mezi budovami bývalé gynekologie (G) a kuchyně (K) komplikují od čtvrtka dopravu v areálu Nemocnice Třebíč. Silnice mezi budovami je od rána uzavřená pro vozy i chodce.

10.5.2018

Názory lidí na úložiště má zjistit výzkum veřejného mínění

Třebíčsko - Výzkum veřejného mínění se v příštích týdnech uskuteční v lokalitách vytipovaných pro stavbu hlubinného úložiště radioaktivních odpadů. Výzkum si zadala Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) a stejně jako v letech 2007 a 2012 jej provede Centrum výzkumu veřejného mínění Sociologického ústavu Akademie věd.

10.5.2018

Martínkov si připomíná svého rodáka, kukátkáře Václava Kosmáka

Martínkov - Martínkov si připomíná svého rodáka, ve své době významného spisovatele Václava Kosmáka. Obec nedávno získala jeho rodný dům.

10.5.2018

Dotýkat se povoleno. Muzeum řemesel chystá změny

Moravské Budějovice – Muzeum řemesel plánuje modernizaci a rozšíření expozic. V loňském roce vedení muzea zažádalo o dotaci ve výši 17 milionů korun z evropských fondů. Pokud s žádostí uspěje, rekonstrukce expozic bude dokončena do roku 2020.

9.5.2018

Muž vyhrožoval přítelkyni pistolí. Tak se ukryla v lese

Třebíčsko - Se zbraní v ruce vyhrožoval své přítelkyni. V noci z pátku na sobotu se v rodinném domě v obci na Třebíčsku odehrál příběh s divokým scénářem. Činu předcházela slovní rozepře, po které podnapilý muž ženu vulgárně urážel, rozbil notebook a skleněnou výplň dveří, při čemž se drobně poranil na ruce.

9.5.2018

Festival pivovarů nabídne padesát druhů piv a vyžití pro děti

Třebíč - Festival malých pivovarů v Třebíči je všemi návštěvníky napříč věkovými kategoriemi oblíbená akce.

9.5.2018

Výluka na Jihlavu se posouvá mezi Bransouze a Okříšky

Třebíčsko – Ve středu odpoledne skončí na trati do Jihlavy výluka v úseku Třebíč – Bransouze. Na ni však okamžitě naváže další oprava trati tentokrát v úseku Bransouze – Okříšky.

9.5.2018

Lidé mohou férově posnídat v zámeckých parcích

Třebíčsko – Druhá květnová sobota je Světovým dnem pro fair trade. V rámci něj se schází lidé po celém světě, aby ho oslavili společnou snídaní fairtradových a lokálních výrobků. Sobotní ráno si mohou zpestřit snídaní v trávě i v zámeckých parcích na Třebíčsku.

9.5.2018

Zámek Dukovany oslavil druhé narozeniny. Přišlo 900 hostů

Dukovany - Před dvěma lety zahájila na dukovanském zámku provoz stylová restaurace. Historický objekt se tak po letech znovu otevřel veřejnosti.

8.5.2018

Vytrvalec Štěpán Dvořák přeběhl republiku ze západu na východ

Třebíč - Po pěti dnech se dostal do cíle. Před rokem třebíčský extrémní sportovec Štěpán Dvořák dorazil k nejvýchodnějšímu bodu republiky na kole, tentokrát k němu doběhl. Počet kilometrů se v úterý dopoledne zastavil na pekelné hranici 666 kilometrů.

8.5.2018

OBRAZEM: Dalešice si připomínají tragédii z konce války

Dalešice - Pouze hodiny dělily Evropu od skončení války, když Dalešice na Třebíčsku postihla tragédie mimořádných rozměrů. Na obec shodila bomby ruská letadla. Při bombardování 7. května 1945 bylo poškozeno 45 domů, 27 občanů městečka při něm zahynulo.

8.5.2018

Sucho vážně ohrožuje zásoby pitné vody na Třebíčsku

Třebíčsko - Sucho začíná vážně ohrožovat zdroje pitné vody na Třebíčsku. Stav zásob je už nyní tak nízký jako v minulých letech uprostřed horkého léta. Dalšího vývoje se vodohospodáři obávají.

8.5.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Čtyřlístek v Třebíči

Třebíčsko - Ve středu 9. května najdete v Třebíčském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

8.5.2018

Podklášterský most a chirurgie se mohou stát Stavbou Vysočiny

Třebíčsko - Novostavbu chirurgie třebíčské nemocnice a Podklášterský most přes řeku Jihlavu v Třebíči navrhují krajští radní na titul Stavba Vysočiny.

8.5.2018

Volná místa jsou na třech středních školách v okrese

Třebíčsko - Krajský odbor školství zveřejnil přehled volných míst na středních školách. Vyplývá z něj, že na Třebíčsku má několik desítek neobsazených míst v různých oborech Soukromá střední odborná škola ve Znojemské ulici v Třebíči a také Střední škola řemesel a služeb v Moravských Budějovicích. Neobsazený zůstává i obor agropodnikání na VOŠ a Střední škole veterinární, zemědělské a zdravotnické v Třebíči.

7.5.2018

V Budkově uctili svatého Floriána obnovou jeho kapličky

Budkov - Ochráncem naším buď Florián, znělo na návsi v Budkově. Za hojné účasti občanů tam místní rodák Pavel Posád, pomocný biskup českobudějovický, požehnal opravenou kapličku zmíněného světce.

7.5.2018

Třebíčský vytrvalec úspěšně pokračuje v běhu napříč republikou

Třebíč - Extrémní sportovec Štěpán Dvořák se nezadržitelně blíží nejvýchodnějšímu místu republiky. Za sebou nechal už dosavadní osobní rekord a do cíle mu zbývá už jen přes sto kilometrů. K druhému pokusu přeběhnout republiku ze západu na východ se vydal ve čtvrtek v ranních hodinách.

6.5.2018

Hasiči z Pálovic slaví 80 let. Nemá nás kdo vystřídat, říkají

Pálovice - Hasiči z Pálovic oslavili v sobotu 80 let svého sboru. Byl založen zkraje roku 1938.

6.5.2018

VIDEO: Hasičská pouť v Přibyslavicích oslavuje patrona hasičů

Přibyslavice - V dlouhém průvodu za doprovodu dechové hudby prošli v neděli obcí hasiči. Uctili tak patrona hasičů svatého Floriána a připomněli 125. výročí založení místního hasičského sboru.

6.5.2018

Nové hřiště v Borovině bude hotové do listopadu

Třebíč – Nové veřejné hřiště, které dosud v Borovině chybělo, začne město budovat na počátku června, hotové má být v listopadu.

5.5.2018

Třebíč navazuje spolupráci s městem, které je 11 tisíc kilometrů daleko

Třebíč – Bližší spolupráci se chystá navázat Třebíč s Ulsanem, sedmým největším městem v daleké Jižní Koreji. Starosta Pavel Janata říká, že Ulsan má s Třebíči společné to, že je v jeho blízkosti v provozu a navíc i ve výstavbě jaderná elektrárna.

5.5.2018

Zájem o kompostéry byl velký. Teď si pro ně musí 510 žadatelů přijít

Třebíč – Už ve druhé vlně nabídlo město Třebíč místním možnost, pořídit si dotovaný kompostér. A zájem byl velký. Teď budou kompostéry k vyzvednutí.

5.5.2018

OBRAZEM: Jak jsme žili v kulturním domě Třebíči Borovině 1.- díl

Třebíč /SERIÁL - JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Další díl nového seriálu Třebíčského deníku Jak jsme žili v Československu představí československé hvězdy, které v 80. letech 20. století zavítali do kulturního domu v Třebíči Borovině.

4.5.2018

VIDEO: Myslivecký víkend začal fanfárami

Třebíč - Myslivecký víkend zahájily v třebíčské Bažantnici fanfáry mysliveckých trubačů. V pátek odpoledne tak otevřely přehlídku trofejí spárkaté zvěře ulovené na Třebíčsku v roce 2017.

4.5.2018

V Poušově se nestaví kvůli podloží. Most bylo nutné přeprojektovat

Třebíč - Jedním z míst, která jsou aktuálně v Třebíči neprůjezdná, je Poušov. Kvůli stavbě nového mostu přes náhon, který nechává dělat město.

4.5.2018

Syslí kolonii u Mohelna chrání speciální dopravní značka

Mohelno - Syslí kolonií na Mohelenské hadcové stepi chrání speciální dopravní značky – Pozor sysel. Na silnici mezi Mohelnem a stejnojmennou vodní nádrží budou dvě dopravní značky stát od května do září.

4.5.2018

Kdo nebude mít mince, zaplatí za parkování kartou

Třebíč - V Třebíči bude zanedlouho možné na některých parkovištích zaplatit platební kartou. Nebude už tedy nutné mít vždy u sebe ty správné mince.

4.5.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme kulturní dům v Borovině

Třebíčsko – V pátek 4. května pokračuje v tištěném Třebíčském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

3.5.2018

Hasičské stanice na Vysočině se otevřely veřejnosti

Vysočina - V souvislosti s oslavami svátku svatého Floriána se během na Vysočině zpřístupnily všechny hasičské stanice profesionálních jednotek.

3.5.2018

Už je omezení v Sucheniově a přibude uzavírka u Stříteže

Třebíč – Třebíč patří v současnosti mezi nejrozkopanější města na Vysočině. Přibylo dopravní omezení v borovinském kopci v Sucheniově ulici, kde pod průtahem, státní silnicí číslo I/23, město buduje podchod pro cyklisty a pěší. Práce potrvají do konce září, doprava je svedená ze čtyř do dvou jízdních pruhů.

3.5.2018

Hasič se podruhé pokouší přeběhnout republiku

Třebíč - Před velikonočními svátky výzvu kvůli závadě hodinek nedokončil. Teď se na trasu ze západu na východ republiky třebíčský vytrvalec Štěpán Dvořák vydal podruhé.

3.5.2018

Energetici po odstávce spustili dva bloky současně

Dukovany - Dva výrobní bloky téměř současně uvedli po odstávce do provozu energetici v Jaderné elektrárně Dukovany. Druhý výrobní blok dukovanské elektrárny začal dodávat elektřinu už v úterý večer.

2.5.2018

Bývalé hřiště se promění v květnatou louku, na které budou mlsat motýl

Moravské Budějovice, Okříšky – V Budějovicích se rozhodli, že z bývalého hřiště v Čechově ulici udělají louku plnou květin coby ukázkovou plochu, jak má takové prostředí vypadat.

2.5.2018

OBRAZEM: Pálení čarodějnic v Šebkovicích

Šebkovice - Podívejte se, jak vypadalo pálení čarodějnic v Šebkovicích.

2.5.2018

Na trati mezi Třebíčí a Jihlavou nejezdí vlaky

Třebíč - Mezi Třebíčí a Jihlavou od středečního rána nejezdí vlaky. Důvodem je údržba a oprava kolejí na trati. Náhradní přepravu zajišťují autobusy.

1.5.2018

Obrazem: S mávátky i v autobusu z NDR vítali 1. máj v Litohoři

Litohoř – Špalíry diváků v Litohoři nadšeně přihlížely prvomájovému průvodu s alegorickými vozy. Místní si 1. května uspořádali tuto recesistickou akci, při níž defilovali papaláši s prapory, dechová hudba, pionýři s mávátky, družstevníci, vítěz Závodu míru a přijel i autobus značky Robur z NDR.

1.5.2018

Frekventovaný tah Znojmo - Jihlava obsadí semafory. A bude jich hodně

Třebíčsko – K výstavbě velké okružní křižovatky na Kasárnách přibude nedaleko další výrazné dopravní omezení pro řidiče, kteří v letošní stavební sezoně pojedou po státní silnici I/38.

30.4.2018

V Dukovanech opět zkracují odstávku

Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany nabíhá do provozu 2. výrobní blok. Energetici zvládli vyměnit palivo a s předstihem provést více než deset tisíc kontrol, odstávku by tak měli oproti původnímu plánu zkrátit o šest dnů. Elektřinu by 2. blok měl začít dodávat do sítě v polovině týdne.

29.4.2018

V Čechtíně co nevidět otevřou muzeum svatebních šatů

Čechtín – Má jich víc jak sto. Jedny trvalo vyrobit rok, jiné mají motiv marihuany. Hana Procházková z Čechtína prostě svatební šaty shromažďuje. A v úterý 1. května ve 13 hodin otevřou spolu s manželem i přáteli muzeum svatebních šatů v jedné části svého rozlehlého památkově chráněného domu na adrese Čechtín 2.

28.4.2018

VIDEO: Nové sýry, traktory, telata. Návštěvníci zaplavili lesonický podnik

Lesonice – S obrovským úspěchem se v pátek a v sobotu setkal Den otevřených dveří v reálu Rolnické společnosti Lesonice, která spadá pod podnik ADW. Děti i dospělí doslova okupovali obrovské traktory i halu plnou zábavních koutků včetně bludiště z balíků slámy. K vidění byly telecí „školka a jesle“, moderní kravíny či bioplynová stanice. Trhákem se staly nové mléčné výrobky, které lesoničtí farmáři vyrobili v prvních várkách a chystají se je uvést na trh.

28.4.2018

Pálení čarodějnic zpestří soutěže, koncerty i stezka odvahy

Třebíčsko – Na řadě míst se začínají chystat vysoké dřevěné hranice. A pálení čarodějnic si o blížící se filipo-jakubské noci nenechají ujít ani lidé na Třebíčsku. Na spoustě míst bude navíc akce spojená se soutěžemi, koncerty, ohňovou show, divadlem či stezkou odvahy.

27.4.2018

Boxy na kola pořídí do Jaroměřic na nový dopravní terminál

Jaroměřice nad Rokytnou – Úschovné boxy na kola plánují zřídit v Jaroměřicích na budovaném dopravním terminálu v prostoru autobusového nádraží. „Budou samoobslužné, celkem jich město pořídí šestnáct, každý bude pro dvě kola, takže dohromady boxy pojmou 32 bicyklů,“ uvedl vedoucí odboru výstavby, investic a majetku na jaroměřické radnici Pavel Matoušek.

27.4.2018

OBRAZEM: Děti ze školky mají novou přírodní zahradu

Třebíč – Další pěkný kousek místa přibyl v těchto dnech v areálu bývalé továrny v Borovině. Mateřská školka Na Hradě tam otevřela svoji přírodní zahradu. „Když jsme pozemek začali osídlovat, tak na něm bylo křoví a kopřivy mé velikosti. Museli jsme také hodně přebrat zeminu a dovézt sem novou,“ popsala začátky ředitelka školky Anna Jourová.

27.4.2018

O víkendu lze zajít k hasičům a na vítání ptačího zpěvu

Třebíčsko - Před námi je víkend otevřených dveří a vycházek do přírody. Na Třebíčsku se koná ještě řada jiných akcí. Podívejte se.

26.4.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme pěvecký soubor Slunko

Třebíčsko – V pátek 27. dubna pokračuje v tištěném Třebíčském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

26.4.2018

OBRAZEM: Třebíč navštívil velvyslanec Francie

Třebíč – Na návštěvu Kraje Vysočina ve středu zavítal velvyslanec Francouzské republiky v Praze Jeho Excelence Roland Galhargue. Kromě Jihlavy navštívil také Třebíč. Na tamním gymnáziu se sešel se studenty francouzštiny a jejich francouzským lektorem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT