VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

31.5.2018

Na Vysočině výrazně vzrostla výstavba bytů

Vysočina – V prvním čtvrtletí se na Vysočině meziročně zvýšila výstavba nových bytů o 57 procent. Jen Zlínský kraj letos zaznamenal vyšší nárůst.

30.5.2018

Hasiči ve Vraníně, Lažínkách a v Jackově se budou mít líp

Moravské Budějovice - Budějovická radnice v tomto období investuje do rekonstrukce hasičských zbrojnic ve svých místních částech Vranín, Lažínky a Jackov.

29.5.2018

Pokojovice mají nové hřiště s mantinely

Pokojovice - Pokojovice mají nové moderní hřiště. Betonovou plochu v zimě využívali místní pro bruslení a hokej, útočiště pro tréninky poskytovala celoročně i sboru dobrovolných hasičů Po nákladné rekonstrukci, na kterou přispěla nadace ČEZ částkou 400 tisíc, dostalo hřiště nový povrch a osazení mantinely.

29.5.2018

OBRAZEM: Příběh chytrého města. Vyšla nová kniha Třebíči

Třebíč - Třebíč má novou knihu o dětech a pro děti. Má název „Příběh chytrého města“. Hlavním hrdinou je malý Honzík, který se svým kamarádem, jeho sestrou a dědečkem navštíví město využívající prvky smart-city. Tímto městem není nic jiného než samotná Třebíč, kde tyto chytré prvky opravdu najdeme.

29.5.2018

Zahradní posezení může postiženým lidem zajistit Akce Cihla

Třebíčsko – Kdo chce, může opět přispět na dobrou věc. Oblastní charita Třebíč ve spolupráci se sdružením Portus Praha pořádá třináctým rokem sbírku pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením s názvem Akce Cihla.

29.5.2018

Dopravní špunt na trase směr Jemnice vznikne až o prázdninách

Jackov - Ještě nějaký čas bude Jackov - a tedy i hlavní tah z Budějovic na Jemnici - průjezdný. Termín opravy průtahu zmíněnou vesnicí se posouvá.

28.5.2018

Zubařů není málo, jenže na venkov nechtějí. Ministerstvo to chce změnit

Třebíč - Ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo dotační program, kterým chce nalákat zubní lékaře do odlehlých oblastí. Na mzdu sestry, dentální hygienistky nebo zubní instrumentářky mohou od státu dostávat 240 tisíc korun za rok. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch to považuje za zajímavou částku, která zubařům může ulevit od provozních nákladů.

28.5.2018

Vládu vítali v Třebíči odpůrci jaderného úložiště

Třebíč - Premiéra v demisi Andreje Babiše a jeho ministry vítali v Třebíči odpůrci hlubinného úložiště jaderného odpadu s transparenty v rukou.

28.5.2018

Zubaře do odlehlých oblastí mají nalákat dotace

Jemnice - Jemnice by potřebovala nového zubaře. Radní ho marně shánějí už několik let. Do města na samém okraji Vysočiny se nikomu nechce, nezabrala ani nabídka bytu a místa pro ordinaci.

28.5.2018

OBRAZEM: Kantorův kříž znovu stojí. Lidé z Domamili jej nechali opravit

Domamil - Zásluhou Vlastivědného a okrašlovacího spolku v Domamili byl obnoven kříž se zajímavým osudem. Nechal ho postavit místní kantor Josef Řezníček s manželkou Kunhutou jako poděkování za uzdravení svých dětí z těžké nemoci.

27.5.2018

Vláda se zastaví i v Třebíči

Třebíč – Členové vlády České republiky v čele s premiérem v demisi Andrejem Babišem v pondělí 28. května přijedou na Vysočinu. Pracovní cestu zakončí podvečerní tiskovou konferencí v Hotelu Atom v Třebíči.

26.5.2018

Rekord: Na den otevřených dveří dorazilo přes 30 tisíc lidí

Náměšťsko – Počasí jako na objednávku, rekordní účast či ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová s dítětem v náručí. To vše charakterizuje letošní Den otevřených dveří na 22. základně vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou. Uskutečnil se v sobotu 26. května.

26.5.2018

Na náměšťské letiště míří tisíce lidí. Vše zatím bez komplikací

Náměšť nad Oslavou - Tisíce lidí od rána míří na vojenské letiště v Náměšti nad Oslavou, kde se koná den otevřených dveří. Podle organizátorů je v tuto chvíli na místě asi dvacet tisíc lidí. Zhruba ve dvanáct hodin se očekává přílet ministryně obrany v demisi Karly Šlechtové.

25.5.2018

Kaple i památníky se dočkají opravy

Horky, Šašovice – S blížícími se komunálními volbami se snad ve všech obcích roztrhl pytel s opravami všeho druhu. V Horkách, místní části Želetavy, se letos bude do konce září za více než půl milionu spravovat fasáda kaple svatého Antonína. Rekonstrukcí opět za půl milionu projde rovněž hasičská zbrojnice.

25.5.2018

Na statku připravují další Večer toulavých bot

Náměšť nad Oslavou - Sobota 16. června bude v Náměšti „Na statku“ patřit trampské a country hudbě. Trampové, kteří se zde od 17 hodin sejdou již čtvrtým rokem, si užijí pestrý program.

25.5.2018

VIDEO: Hasiči oslavili 100 let republiky jízdou tatíčka Masaryka

Třebíčsko – Hvězdicovou jízdou historických vozidel se rozhodli oslavit sté výročí republiky hasiči z Vysočiny a Jihomoravského kraje. Své zástupce na takzvané jízdě T. G. Masaryka mělo také Třebíčsko. Místní hasiči vyjížděli v pátek 25. května dopoledne z Heraltic.

25.5.2018

Maminky s kočárky se vydaly na pochod k Pyšeláku

Budišov - Výšlap k Pyšeláku pro maminky s kočárky a dětmi uspořádali ve středu 23. května v Budišově. A zájem byl veliký. Výšlapu se zúčastnilo 40 dětí, 32 maminek, 29 kočárků a nechyběl jeden pejsek.

25.5.2018

Sokolové z celého kraje se slétnou v Třebíči

Třebíč – Šestnáctý všeskokolský slet se bude konat na začátku července v Praze. Část vystoupení však budou mít zájemci možnost vidět již tento víkend na stadionu Pod Kostelíčkem v Třebíči. Konat se tam bude krajský sokolský slet.

25.5.2018

Prosklené stěny prosvětlily stavbu kulturního domu

Okříšky - Stavba kulturního domu v Okříškách pokročila. Nově jsou na budově nepřehlédnutelné velké prosklené stěny v přední i zadní části stavby.

25.5.2018

Lidé v Borovině jsou vůči obchvatu nejvíc rezignovaní, ukázal průzkum

Třebíč – „S vybudováním obchvatu města souhlasí bezmála 70 procent Třebíčanů.“ Takový je čerstvý výsledek nedávného dotazníkového šetření, které si za 100 tisíc korun zadala zdejší radnice. Okruhy otázek mířily na městskou hromadnou dopravu, současnou dopravní situaci v Třebíči a na závěr byla skupina dotazů věnovaná žhavému tématu současnosti – zmíněnému obchvatu města.

24.5.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme 70. léta v Třebíči

Třebíčsko - V pátek 25. května pokračuje v tištěném Třebíčském deníku seriál Jak jsme žili v Československu.

24.5.2018

Kulturní dům, školní jídelnu či hřbitov čekají novinky

Želetava - Opravené záchodky u kina, komplet rekonstrukce předsálí, to jsou stavební akce, které se letos uskuteční v kulturním domě v Želetavě. Dále se obecní peníze už "sypou" do opravy střech na školní jídelně, která je skoro hotová. A na školní zahradě v tomto roce vznikne nové multifunkční hřiště, kde si půjde zahrát tenis, nohejbal, fotbálek či basketbal.

24.5.2018

Tip na víkend? Pochod do Čučic a krojovaná pouť v Dukovanech

Třebíčsko - Nadcházející víkend je především víkendem Noci kostelů. V sobotu lze vyrazit na pochod Náměšť - Čučice, v neděli třeba na krojovanou pouť do Dukovan.

24.5.2018

Noc kostelů oznámí zvony z poutního kostela v Přibyslavicích

Třebíčsko - Jubilejní desátý ročník akce s názvem Noc kostelů se uskuteční v pátek 25. května. Během pátečního večera se veřejnosti otevírá nejen okolo šesti stovek kostelů v republice, ale hlavně jejich kaple, věže, sakristie či křížové chodby, které mnohdy bývají v průběhu roku veřejnosti nepřístupné.

24.5.2018

V Dukovanech modernizují rozvaděče, stát to bude 420 milionů korun

Dukovany - V Jaderné elektrárny Dukovany probíhá rozsáhlá výměna elektrických rozvaděčů. Původní byly instalovány v době výstavby a elektrárna je mění za modernější.

24.5.2018

VIDEO: Žáci třebíčských škol vystavují stoletou módu a auta

Třebíč – Hudebním vystoupením Dětského pěveckého sboru ZUŠ Třebíč začala ve středu odpoledne na zámeckém nádvoří vernisáž výstavy inspirované stoletým výročím založení Československa.

24.5.2018

Čekárnu, ve které zeje díra po tragické nehodě, místní při brigádě zbourají

Menhartice – Byla to v Menharticích nejtragičtější nehoda za poslední roky. Mladá šestadvacetiletá řidička - podle informací Deníku z nedaleké Jemnice – po rychlé jízdě narazila svým Audi A4 v neděli 20. května krátce před osmou hodinou ráno do menhartické autobusové zastávky. Na následky vážných zranění nakonec v nemocnici zemřela.

24.5.2018

Fotbalistky Okříšek zakončily sezonu divokou remízou

Troubsko – Ve druhém dějství se strhla přestřelka. Takové bylo poslední utkání sezony divizních fotbalistky Okříšek, které ve 14. kole skupiny C zajížděly do Troubska. Utkání skončilo přestřelkou a hráčky z Třebíčska vydolovaly bod zejména díky čtyřgólové střelkyní Laušové.

23.5.2018

Nebezpečné krásné země očima vojáků. To uvidíte na zámku v Náměšti

Náměšť nad Oslavou – Kábulské lidské mraveniště pohledem z vojenského vrtulníku. Mladí kluci v plážových pantoflích, co v noci střílejí v Mali z minometu. Mladistvý mrzák na vozíku „po afghánsku“ před velitelstvím – opět Kábul. Tyto výjevy a mnoho dalších ukazuje výstava fotografií na zámku v Náměšti nad Oslavou. Má název Ten druhý život.

23.5.2018

Brát se lze gratis. Nebo s tisícovými příplatky

Třebíčsko – Radní v Budějovicích schválili novinku, která se dotkne svatebčanů. „Od června začnou platit poplatek tisíc korun, pokud se budou chtít brát ve státní svátek,“ uvedl tamní starosta Vlastimil Bařinka. Podle matrikářky Marie Janouškové jsou radou města schválené dny, kdy se v Moravských Budějovicích oddává, pátek a sobota od 9 do 13 hodin. Pokud se snoubenci berou v tyto dny na radnici v obřadní síni, neplatí žádné poplatky.

23.5.2018

Při Dni dětí v Borovině se bude křtít i dětská kniha o Třebíči

Třebíč - Opět po roce se v areálu bývalé obuvnické továrny v Třebíči-Borovině bude slavit Den dětí. Připravena je pro ně trasa plná her a soutěží, kterou navíc zpestří ukázky všech složek integrovaného záchranného systému, tedy policie, hasičů i zdravotnické záchranné služby.

23.5.2018

U třebíčské baziliky se uskuteční misijní pouť

Třebíč - Misijní pouť se v sobotu 26. května uskuteční v areálu baziliky sv. Prokopa v Třebíči. „Jedná se o akci pro širokou veřejnost na podporu Papežského misijního díla dětí, které svou činností podporuje projekty v misijních oblastech celého světa,“ oznámila za pořadatele Radka Jarošová.

23.5.2018

Kolona historických hasičských vozidel projede Třebíčskem

Heraltice - U příležitosti oslav stého výročí republiky proběhne v pátek 25. května hvězdicová jízda historických hasičských vozidel z několika směrů s cílem v Brně. Vozy vyjedou v 10 hodin dopoledne z Heraltic směrem do Okříšek.

22.5.2018

Kdy se bude dát koupat v oblíbené Markovce?

Kožichovice - Ve středečním tištěném Třebíčském deníku si přečtěte, proč se stále nic neděje s vypuštěnou vodní nádrží Markovka u Kožichovic. Dřív to býval ráj rybářů a lidé ze širokého okolí se tam jezdili koupat.

22.5.2018

OBRAZEM: Trať do Jemnice má železniční poklad a nádraží opravené záchody

Jemnice – Ještě pár měsíců zpátky byla budoucnost železniční trati mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí nejistá. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) ji nabízela k prodeji a pravidelná osobní přeprava se na ni vracela po velkém úsilí města Jemnice a několik jeho partnerů pouze o prázdninových víkendech. Dnes tam o víkendech a svátcích objednává vlaky Kraj Vysočina, po trati jezdí jeden z klenotů železniční historie a komfort se zlepšuje i na jemnickém nádraží.

22.5.2018

Veterány opět pojedou O zlomenou poloosu

Třebíč - Sedmadvacátý ročník závodu, určeného pro vojenská a užitková historická terénní vozidla do roku výroby 1965, se letos uskuteční ve dnech 25. - 27. května. Závod odstartuje stejně jako vloni, čili v pátek ve 12 hodin z Borovinky u Koněšína. Připravovaná trasa soutěže je dlouhá asi 65 kilometrů a vede po okolí Vladislavi, Tasova a dalších vesnic.

22.5.2018

Sbor dobrovolných hasičů Vlčatín funguje už devadesát let

Vlčatín - Hasičských okrskových soutěží je na jaře plno, ta která se uskuteční v neděli 27. května ve Vlčatíně však bude velice významná. Půjde totiž nejen o soutěž v požárním útoku, ale hlavně o oslavu devadesátiletého výročí založení sboru.

21.5.2018

Referendu o úložišti předchází série besed

Jaroměřice nad Rokytnou - Referendu o úložišti vyhořelého jaderného paliva bude v Jaroměřicích nad Rokytnou předcházet série besed. Na jedné z nich chtějí členové spolku SOS Na skalním přednést své pochybnosti o způsobu ukládání. Beseda se koná v úterý 22. května v 18.00 hodin ve velké jídelně hotelu Opera.

21.5.2018

Za Piráty kandiduje do Senátu právník Michal Šalomoun

Třebíč - Za Piráty bude na Třebíčsku do Senátu kandidovat právník Michal Šalomoun. Rozhodli o tom členové místní buňky.

21.5.2018

Výluka na Jihlavu skončila. Další začne na trati na Znojmo

Třebíčsko – Téměř dva týdny trvající výluka na železnici směrem na Jihlavu v pondělí odpoledne skončila. Hned v úterý však začne pět minut po sedmé hodině ranní další. Tentokrát na trati na Znojmo.

21.5.2018

Třebíčští policisté darují pravidelně krev a plazmu. Motivují ostatní

Třebíč - Policisté a občanští zaměstnanci územního odboru Třebíč se již počtvrté zapojili do dobročinné dárcovské akce. Hromadně přišli darovat krev a plazmu.

21.5.2018

Martin Hilský přiveze do baziliky Krále Leara

Třebíč - „Král Lear je bezpochyby jednou z největších, ne-li největší Shakespearovou tragédií,“ napsal Martin Hilský. A právě s komponovaným večerem o této divadelní hře přijede přední znalec a překladatel Shakespearova díla Martin Hilský do třebíčské baziliky.

21.5.2018

Do ZUŠ Open 2018 se zapojí i školy na Třebíčsku

Třebíčsko – Hraním na ulici, workshopy pro děti nebo koncertem. Tak se zapojí základní umělecké školy (ZUŠ) z Třebíčska do letošního ročníku ZUŠ Open. Akce se letos koná ve čtvrtek 24. května.

21.5.2018

Vymění telefonní ústředny, bude to stát 1,5 milionu

Třebíč – Telefonní ústředny v obou budovách třebíčské radnice a v objektu městské policie už neodpovídají současným standardům. Budou se proto letos o prázdninách měnit, což vyjde na 1,5 milionu korun.

21.5.2018

Energetici udělali průvan v šatníku, nepotřebné kousky poslali dál

Dukovany - Zaměstnanci dukovanské jaderné elektrárny udělali průvan v šatníku.

21.5.2018

Jaroměřičtí zastupitelé se opět budou zabývat úložištěm

Jaroměřice nad Rokytnou - Zastupitelé Jaroměřic nad Rokytnou se v pondělí 21. května hodlají opakovaně zabývat tematikou hlubinného úložiště vyhořelého jaderného paliva.

20.5.2018

V Dukovanech v dubnu téměř nepršelo, navíc tam bylo nejtepleji

Vysočina - Duben byl na Vysočině mimořádně suchý. Napršela ani ne polovina srážek pro toto období obvyklých. „Průměrný měsíční úhrn srážek v Kraji Vysočina byl 17,9 mm, což je pouze 44 procent z normálu 1981-2010,“ zveřejnili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

20.5.2018

OBRAZEM: Skalák pořádal bleší trh. Ve mlýně bylo plno

Meziříčko - Uplynulá sobota lákala k výletům. Na mnoha místech se konaly zajímavé akce. Jednou z nich byl bleší trh na Skalákově mlýně u Meziříčka.

20.5.2018

VIDEO: Hasiči na třebíčském náměstí slaví soutěží 150 let sboru

Třebíč - /VIDEO/ Sbor dobrovolných hasičů v Třebíči vznikl před 150 lety. Na Karlově náměstí se při té příležitosti v neděli uskutečnila okrsková soutěž v požárním útoku.

19.5.2018

Mládež kraji: Vymalují „hrozný“ podchod na vlakovém nádraží

Třebíč – Studenti z Třebíče letos přišli s devíti projekty v rámci programu Mládež kraji. Jde o nápady, co udělat nového ve veřejném prostoru, návrhy na zajímavé akce. A město mezi jinými pak na projekt finančně přispěje. Letos je to celkově 100 tisíc korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT