VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

13.1.2018

Rok 2018: Co jsme zaseli, budeme sklízet. V dobrém i zlém

Třebíč - Co čekáte od nového roku? Květiny. Proč právě květiny? Protože sázím květiny. Tuhle anekdotu jsem si vybavil, když jsem s bylinkářkou Ludmilou Horákovou hovořil o tom, jak vidí vývoj událostí v roce, který právě začal.

12.1.2018

V soutěži o nejvíce originální volební místnost by Řípov dosáhl úspěchu

Řípov - Volební okrsek s číslem 33 v Třebíči, to je místní část Řípov. Víska schoulená v údolí řeky Jihlavy má jednu zvláštnost: k volbám se tam chodívá do místního autoservisu. Zapomeňte ovšem na hlasování mezi kupami nářadí. Majitel dal k dispozici místnost, kterou si pro radost vyzdobil krásnými starými motocykly, na zdi je pak vyobrazený starý letoun.

12.1.2018

V Římově na Třebíčsku během první hodiny volily desítky lidí

Římov - Ves Římov už od první hodiny žije prezidentskými volbami. V pátek okolo patnácté hodiny měly odvoleno desítky obyvatel. To se dostavila k urně první vlna.

12.1.2018

Jak budou volit Zemanovy bašty na Třebíčsku? Sobota ukáže

Třebíčsko – Úderem druhé hodiny po poledni se v pátek otevřou volební místnosti.

12.1.2018

BOPO Třebíč na cestách

Třebíč /SERIÁL "JAK JSME ŽILI"/ - Jak jsme žili v Československu? Nový seriál Třebíčského deníku vždy pátek přinese archivní snímky z různých míst v okrese. 

12.1.2018

Změnu ve volbách budou mít jen v Budějovicích

Třebíčsko – V pátek se na Třebíčsku otevře 248 volebních místností, aby lidé mohli přijít volit nového prezidenta České republiky. Jediná změna oproti dřívějšku nastává v Moravských Budějovicích, kde byli místní zvyklí účastnit se hlasování v prostorách bývalé hasičské zbrojnice naproti Bille. Jenže museli chodit do schodů, a tak radnice vyšla vstříc prosbám těch hůř pohyblivých a nově zřídila volební místnost v přízemí knihovny v sousedství.

11.1.2018

Víkend začne koncertem Lenky Dusilové v Třebíči

Třebíčsko - Před námi je víkend a spolu s ním i pravidelná nabídka akcí pro malé i velké. S dětmi můžete zajít na pohádku, či na zimní plavbu lodí.

11.1.2018

Jak jsme žili v Československu. Už v pátek startuje nový unikátní projekt

Třebíčsko - V pátek 12. ledna startuje v tištěném Třebíčském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

9.1.2018

Letecká základna shání piloty i vojáky do zálohy

Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou – Květnový Den otevřených dveří, zářijové tradiční mezinárodní cvičení a říjnová prestižní velká vojenská přehlídka v Praze. Tam všude bude letos zviditelněná 22. základna vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou.

9.1.2018

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ Benešova Třebíč

Třebíčsko - Ve středu 10. ledna pokračuje v Třebíčském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

9.1.2018

Modré autobusy jsou zpět na autobusovém nádraží

Třebíč - Modré autobusy koncernu ICOM se s počátkem týden vrátily na autobusové nádraží v Třebíči. Odkloněné linky, které od konce listopadu zastavovaly na zastávkách v ulici Sucheniova, budou nadále zastavovat zpět na autobusovém nádraží.

9.1.2018

Nemocnice v Třebíči otevírá novou oční ordinaci

Třebíč - Třebíčská nemocnice otevírá novou oční ordinaci. Pacientům poskytne kompletní oční vyšetření, včetně předpisu brýlí. Otevřena bude v prostorách očního oddělení nemocnice v pavilonu U.

9.1.2018

V lese u Chotěbudic ležel granát

Chotěbudice - V lese u Chotěbudic ležel granát. Munici tam koncem minulého týdne našel jeden z místních a přivolal policii.

9.1.2018

Speciální exkurze do jaderné elektrárny budou i s obědem

Dukovany - Jaderná elektrárna Dukovany nabídne v únoru lidem mimořádné exkurze. Kromě infocentra a trenažeru pro operátory blokových dozoren se návštěvníci podívají do střeženého prostoru elektrárny včetně strojovny prvního a druhého výrobního bloku. Na závěr budou moci poobědvat ve zdejší jídelně.

9.1.2018

Výsledek sbírky v Rokytnici potěšil, lidé jsou štědřejší

Rokytnice nad Rokytnou - Výsledek letošní Tříkrálové sbírky dobrovolníky v Rokytnici nad Rokytnou potěšil. Oproti loňskému roku vybrali o devět tisíc korun více.

9.1.2018

Hlavní vánoční pohádka letošní sezony. I ta vznikala na Vysočině

Vysočina – Malebná Vysočina jako ráj filmařů. Platilo to v minulosti a i letos sem lidé od filmu zamíří. Rovněž tak se v kinech objeví snímky, natočené minulý rok v tomto kraji. Česká televize pak má na podzim uvést třetí sérii velmi populárního seriálu Labyrint režiséra Jiřího Stracha, některé scény vznikaly na hradě Lipnice nad Sázavou.

8.1.2018

Plesy okoření Anna Polívková i kapelník od Ondřeje Havelky

Třebíčsko – K začátku nového roku neodmyslitelně patří i plesová sezona. Osvěžit si taneční kroky a provětrat taneční obuv mohou lidé ve městech i v obcích na Třebíčsku. Plesy pořádají hasiči, fotbalisté i nejrůznější spolky.

8.1.2018

Nejvíce střetů s lesní zvěří bylo v loňském roce na Třebíčsku

Třebíčsko – Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina vyjížděli v loňském roce celkem ke 4417 dopravním nehodám. V celkem 1210 případech se jednalo o střety vozidel s lesní zvěří nebo domácím zvířetem.

7.1.2018

OBRAZEM: Tři králové v čele průvodu s trubači došli k Babylonu

Kramolín /VIDEO/ - „My Tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám,“ zpívali hoši v kostýmech Tří králů u kamenné rozhledny Babylon nad Kramolínem.

6.1.2018

Druhý dukovanský blok opět dodává elektřinu do sítě

Dukovany - V Dukovanech jsou opět v provozu všechny čtyři bloky. Energetici po sedmi dnech obnovili výrobou elektřiny z druhého výrobního bloku, který odstavili z důvodu závady na motoru jednoho z dieselgenerátorů. Reaktor spustili už v pátek a během soboty by měl výrobní blok dosáhnout plného výkonu.

6.1.2018

Pacienti urologie či chirurgie už v Třebíči marodí v novém

Třebíč – V těchto dnech odstartoval ostrý provoz nového pavilonu C třebíčské nemocnice. První pacienti už se léčí v lůžkových odděleních. A kdo si mimo hlavní pracovní dobu lékařů přivodí úraz nebo náhle onemocní, ten v brzké době zamíří právě sem na pohotovost.

5.1.2018

OBRAZEM: Tradiční tříkrálová koleda v elektrárně Dukovany

Dukovany - Již tradičně navštěvuje v době svátků Tří králů delegace z východu také Jadernou elektrárnu Dukovany.

5.1.2018

Tříkrálový víkend nabízí průvod, plavbu a výpravu s trubači

Třebíčsko - Víkend na Třebíčsku bude takzvaně Tříkrálový. Koná se průvod Tří králů, výprava s trubači na rozhlednu a také Tříkrálová plavba na Dalešické přehradě. Zúčastníte se také? 

5.1.2018

Obří projekt naráží. I kvůli nevykoupeným pozemkům

Moravské Budějovice - Megalomanský, na poměry osmitisícového města a trhu práce v regionu přemrštěný. Tak se odstupem času jeví projekt třicetihektarové průmyslové zóny v Moravských Budějovicích.

4.1.2018

K vrtulníkovému letectvu v Náměšti nastoupilo patnáct nových vojáků

Náměšť nad Oslavou - Základnu vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou posílilo patnáct nových vojáků. Po úspěšném absolvování tříměsíčního kurzu základní vojenské přípravy ve výcvikovém středisku ve Vyškově se sedm nováčků rozhodlo sloužit u vrtulníkového letectva. Osm vojáků z povolání přestoupilo z jiných armádních útvarů.

4.1.2018

Loni v Třebíči vítězila jména Eliška a Tomáš

Třebíč - Nejoblíbenější jména loňského roku jsou Tomáš a Eliška. V roce 2016 to byli Jakubové a Terezky.

4.1.2018

V Jackově a ve Vraníně opraví hasičské zbrojnice

Moravské Budějovice - Moravskobudějovická radnice získala dotaci na opravu hasičských zbrojnic v Jackově a ve Vraníně.

4.1.2018

Nájem smuteční síně v Budějovicích je nejdražší v širokém okolí

Moravské Budějovice - „Smrtelní jsme všichni, udělejme něco pro lidi.“ To zdůraznila zastupitelka Věra Kaňková (KSČM), když rozpačitě vypočítávala při zasedání zastupitelstva Moravských Budějovic, o kolik dráž se pronajímá tamní smuteční obřadní síň oproti městům v okolí. Vadí to jí, stejně jako Budějovičanům, kteří ji s tímto problémem často oslovují. Rozdíl je totiž i několikanásobný.

3.1.2018

OBRAZEM: Miniaturní betlém se vejde do dlaně

Příložany - V Příložanech narychlo těsně před koncem roku uspořádali výstavu betlémů. Místní lidé vystavili svoje mnohdy rodinné poklady.

3.1.2018

Tříkrálová sbírka začíná. Do ulic se vypraví tisíc koledníků

Třebíč - Tříkrálová sbírka začíná. Oblastní charita Třebíč do ní ve městech i na venkově zapojí přes tisíc koledníků. Slavnostní zahájení se odehraje ve středu 3. ledna od 15 hodin na Karlově náměstí v Třebíči, a to za účasti obřích loutek, hudebníků a účastníků betlémského výjevu, kdy Tři králové přijdou obdarovat Ježíška. Tři krále přivítá starosta města Pavel Janata, požehnání sbírce, koledníkům i celému městu udělí třebíčský děkan Jiří Dobeš.

2.1.2018

Zmatky na nádraží skončí do 8. ledna

Třebíč - První týden v roce a zároveň poslední týden zmatků v autobusových zastávkách. Tak by se dal nazvat úvod roku 2018 z pohledu provozu na autobusovém nádraží v Třebíči.

2.1.2018

Prvním miminkem Vysočiny 2018 je Kryštof

Třebenice - Kryštof z Třebenic na Třebíčsku je prvním miminkem roku 2018 Kraje Vysočina. Narodil se v třebíčské krajské nemocnici jako prvorozený syn mamince Janě a tatínkovi Petrovi.

2.1.2018

Jaderné elektrárny zvýšily výrobu o patnáct procent

Dukovany - Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín dodaly do přenosové sítě v loňském roce přes 28 terrawatthodin elektřiny, o 4 TWh více než v roce 2016.

2.1.2018

V chrámu sv. Markéty se konal poslední koncert před velkou opravou

Jaroměřice nad Rokytnou - Poslední koncert v chrámu sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou před jeho celkovou rekonstrukcí a zároveň poslední koncert roku se nesl v duchu barokní sváteční hudby.

2.1.2018

Chtěl cvičit, zaparkoval proto na hřišti

Třebíč - Ke kurióznímu případu vyjížděli městští strážníci v Třebíči mezi svátky, když mířili ke sportovnímu areálu Na Hvězdě.

2.1.2018

Odborníci řeší, jak vodu v řece Jihlavě zbavit nečistot

Třebíčsko - Jaderná elektrárna Dukovany potřebuje pro svůj provoz a plánované rozšíření dostatečné množství vody. Kvalitou povrchové vody v řece Jihlavě se opakovaně zabývají odborníci. Sestavili model povodí, studie a podklady.

31.12.2017

Konec roku ve Vladislavi slaví velkým sportovním turnajem

Vladislav - Oddíl stolního tenisu TJ Vladislav každým rokem pořádá tradiční Vánoční turnaj tříčlenných družstev neregistrovaných hráčů pro širokou veřejnost.

31.12.2017

Pyrotechniku používejte ohleduplně a bezpečně, doporučují hasiči

Třebíčsko - Přivítání nového roku se neobejde bez petard a rachejtlí. Jak pyrotechniku správně používat? Zde jsou některá doporučení.

30.12.2017

Přichází klíčový rok. Rozhodne o obchvatech a reaktoru

Třebíčsko - Rok 2018 bude pro Třebíčsko rokem zásadním. Vláda by měla rozhodnout o stavbě nového jaderného bloku v Dukovanech. Znamenalo by to příležitost pro místní firmy, velmi rychle by také vznikly obchvaty měst a obcí, na které by se jinak dostalo až v daleké budoucnosti, nebo vůbec.

29.12.2017

Jaderná elektrárna Dukovany odstaví jeden blok

Dukovany - Jaderná elektrárna Dukovany krátkodobě odstaví druhý výrobní blok. Odstávka začne v pátek 29. prosince ve 23 hodin.

29.12.2017

Od nového roku budou vyšší sankce za nepojištěná auta

Třebíč - Novela zákona o pojištění vozidel, která začne platit od 1. ledna 2018, ve velké míře zpřísní sankce za nepojištěná vozidla.

29.12.2017

Kam vyrazit na silvestrovskou oslavu? Vybírejte z tipů Deníku

Třebíč - Jak a kde strávit poslední dny roku 2017? Kam vyrazit na silvestrovskou oslavu? Zde je přehled tipů Třebíčského deníku.

28.12.2017

V roce 2018 muzeum připomene sto let letectví na Třebíčsku

Třebíč - Muzeum Vysočiny v Třebíči zveřejnilo přehled výstav, které uspořádá v roce 2018. Začne tematickou výstavou o sopkách na Moravě a ve Slezsku.

28.12.2017

Mlékařina je tvrdý byznys, říká ředitel Jaroměřické mlékárny Bedřich Štecher

Jaroměřice nad Rokytnou - Mlékárna v Jaroměřicích nad Rokytnou oslavila letos 80 let. Poznala vzestupy i pády. Po mnoha peripetiích se v roce 2010 dostala opět do českých rukou. Jaroměřická mlékárna je jednou z mála potravinářských společností, kterou od silného zahraničního vlastníka převzal český majitel.

27.12.2017

Třebíčské galerie a památky zůstávají otevřené

Třebíč - Tradiční vánoční výstava betlémů pokračuje v konírně třebíčského zámku. Lidé si mohou prohlédnout tři desítky betlémů z Rakouska a také klasický třebíčský betlém Eduarda Klause. Výstava je až do 30. prosince přístupná denně od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin.

27.12.2017

Nadace letos na Vysočině rozdělila 16 milionů korun

Třebíčsko - Letošní rok byl na Vysočině velmi činorodý. Obnovy se dočkalo několik významných kulturních památek, vznikala nová hřiště, města a obce se zazelenala díky stovkám nových stromů a keřů.

27.12.2017

Nemocných ubylo, pravá chřipka zatím nepřišla

Vysočina – Akutních respiračních onemocnění v posledním předvánočním týdnu na Vysočině ubylo, po poklesu nemocnosti o pět procent je aktuálně v kraji 1026 nemocných v přepočtu na sto tisíc obyvatel.

27.12.2017

Vánoční příběh o opuštěném štěněti má šťastný konec

Moravské Budějovice - Šťastný konec má vánoční příběh o opuštěném štěněti v Moravských Budějovicích.

26.12.2017

Běžci na Silvestra vyrazí na Klučovskou horu

Třebíč - Silvestrovský běh na Klučovku patří mezi tradiční třebíčské sportovní akce. Letos se v neděli 31. prosince poběží už posedmatřicáté a běžci se mají na co těšit.

26.12.2017

Na jemnickou dráhu vyjede vánoční vlak

Jemnice - Vánoční vlak s koledami, svařákem a čajem pojede ve středu 27. prosince po kolejích mezi Jemnicí a Moravskými Budějovicemi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT