VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

4.9.2017

Okříšky oslaví patnáct let od udělení znaku městyse

Okříšky – Již patnáct let se pyšní Okříšky vlastním znakem. Letošní půlkulaté výročí oslaví radnice s obyvateli města velkolepě. V plánu jsou třídenní oslavy s bohatým programem. Slavit se začne v pátek 9. září a veselí bude pokračovat až do nedělního odpoledne.

3.9.2017

Za 24 hodin se stěhujete, slyšela rodina po zákazu vstupu do vsi

Ohrazenice, Hejnice - Sedláci byli skupinou lidí, na kterých se komunistické vládnutí po druhé světové válce podepsalo nejvíce.

2.9.2017

Na dožínkovou slavnost si Náramečští nechali ušít nové kroje

Nárameč /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Dožínky slavili v sobotu obyvatelé Náramče na Třebíčsku. Na slavnost si nechali ušít nové kroje.

1.9.2017

Kvůli rychlému střídání na autobusovém nádraží zatím vše nefunguje

Třebíč /FOTOGALERIE/ - Informační okénka, odmontovaná světelná tabule s příjezdy a odjezdy. Není kde koupit místenku, ani kde se informovat. Na autobusovém nádraží v Třebíči je poznat, že ho poslední provozovatel, společnost Icom transport, opustil narychlo. Prohrál ve výběrovém řízení na provoz nádraží a měl tři dny na vystěhování prostor, které obýval roky.

1.9.2017

Turisté si projdou Dukovanské stezky už po jednadvacáté

Dukovany - Oddíl vysokohorské turistiky při TJ Spartak Třebíč zve příznivce turistiky na výšlap malebnou přírodou v okolí Jaderné elektrárny Dukovany. Vyrazit si trochu protáhnout tělo mohou vyznavači turistiky již v sobotu 2. září.

1.9.2017

V jízdních řádech městské dopravy nastaly změny

Třebíč - Od 1. září nastaly změny v jízdních řádech Městské autobusové dopravy v Třebíči. Týkají se linek číslo 5, 10, 11 a 12.

31.8.2017

Alternátor do školního roku vstupuje s novou otevírací dobou

Třebíč - Ekotechnické centrum Alternátor Třebíč vstupuje do nového školního roku s novou otevírací dobou. Otevřeno bude sedm dní v týdnu, a to i o většině svátků.

31.8.2017

Senioři v Náměšti nad Oslavou mohou využívat vlastní taxi

Náměšť nad Oslavou – Senioři v Náměšti nad Oslavou starší šedesáti pěti let mohou od září využívat novou službu Senior-Taxi. Službu jim nově poskytne místní radnice, která uzavřela roční smlouvu se soukromým dopravcem. Taxi mohou obyvatelé využívat k návštěvě lékaře nebo k vyřízení úředních záležitostí ve městě. Důchodcům tak odpadne starost s dopravováním se v době, kdy jsou jejich rodinní příslušníci v práci a nemohou z ní odejít.

31.8.2017

Energetici maximálně zatížili obal reaktoru. Odolal

Dukovany – Hermetický obal reaktorovém bloku energetici zatížili tlakem 13,25 tun na metr čtverečný. Odolal. Náročná zkouška probíhala na čtvrtém reaktorovém bloku tři dny. Podílelo se na ní sto lidí a z bezpečnostních důvodů byl do okolí hermetického boxu zakázán vstup.

31.8.2017

Výkopové práce v Borovině odkryly pestrobarevné opály

Třebíč - Pozornost třebíčských sběratelů minerálů i místních obyvatel vzbudily v minulých měsících pestrobarevné opály ve výkopech prováděných kvůli rekonstrukci kanalizace a plynového potrubí v Borovině.

30.8.2017

Rodí se plány na obchvat Jinošova a přivaděč k dálnici

Jinošov - Tolik zatáček a serpentin jako silnice u Jinošova snad žádná cesta k dálnici nemá. To by se v ne příliš vzdálené budoucnosti mohlo změnit. Zatím na papíře začíná vznikat nový přímý přivaděč k dálnici. Vedl by od vícenické křižovatky ke sjezdu u Velké Bíteše.

29.8.2017

Antonín Kalina získal dětskou mírovou cenu Anděl pro lepší svět

Třebíč /FOTOGALERIE/ – Zachránci židovských děti Antonínu Kalinovi se v úterý v pravé poledne se dostalo velkého uznání. Získal dětskou mírovou cenu Anděl pro lepší svět. Cenu, kterou vytvořily děti ze Školičky základů umělecké práce z Malé Morávky, přivezla a předala paní Helena Vaculíková, která je galeristkou a uměleckou vedoucí školičky.

29.8.2017

Icom přijde o autobusové nádraží v Třebíči

Třebíč - Dopravní firma Icom přijde o autobusové nádraží v Třebíči. Třebíčští radní se rozhodli nádraží pronajmout místní společnosti Tredos.

29.8.2017

OBRAZEM: Po prezidentu Benešovi zbyla v Náměšti unikátní kuchyně

Náměšť nad Oslavou - Zámek v Náměšti nad Oslavou si prezident Edvard Beneš vybral za své letní sídlo. Návštěvníci dodnes mohou procházet jeho pracovnou a reprezentačními prostorami. Jiné místnosti, které kvůli pobytu prezidenta na zámku v létech 1946 a 1947 vznikly, přístupné nejsou.

28.8.2017

V Třebíči otevřel první Barber Shop, pánské holičství ve starém stylu

Třebíč /FOTOGALERIE/ - Dva kamarády z Třebíče už přestalo bavit dojíždět do pánského holičství do Jihlavy. Založili si proto vlastní. Takzvaný Barber Shop je první svého druhu v Třebíči. Je určený výhradně mužům.

28.8.2017

Na dětském hřišti v Odunci teď mohou cvičit i dospělí

Odunec - Posilovnu pod širým nebem v Odunci mohou k cvičení nově využívat děti i dospělí.

28.8.2017

Svatebčany v Nové Vsi překvapil velbloud dvouhrbý

Nová Ves - Na svatbu mladých novomanželů do Nové Vsi v sobotu dorazil velbloud dvouhrbý zvaný drabař. Pro svatebčany to bylo velké překvapení. Jízdu na velbloudovi si nakonec vyzkoušeli všichni.

27.8.2017

Pod věžemi se bude promítat, filmy mohou lidé sledovat z aut

Dukovany - Letní kino pod věžemi a mimořádné noční prohlídky připravila Jaderná elektrárna Dukovany pro své návštěvníky na první zářijový víkend.

27.8.2017

Do Kožichovic se z Třebíče jezdí kyvadlově

Třebíč - Na silnici mezi Třebíčí a Kožichovicemi začali silničáři v sobotu pokládat nový asfalt, a to znamená další omezení pro řidiče. V úseku od konce města po odbočku na Kožichovice je kyvadlový provoz, řízený semafory.

27.8.2017

Chytrou lavičku využívají lidé hlavně o víkendech

Třebíč - Těsně před prázdninami nechala radnice v Třebíči nainstalovat na přestupní terminál takzvanou chytrou lavičku. K jejím funkcím patří kromě odpočinku také nabití mobilu nebo bezplatné připojení k WiFi.

26.8.2017

Do Náměště se slétají bojové stroje zahraničních armád

Náměšť nad Oslavou - Na vojenské letiště u Náměště nad Oslavou se slétají bojové stroje, které se v příštích dvou týdnech zapojí do mezinárodního cvičení Ample Strike 2017. Na základně už jsou tři polské bombardéry Su-22, litevské stroje L-39 Albatros, slovinské turbovrtulové letouny Pilatus PC-9 a nizozemské a německé letouny LearJet.

26.8.2017

S prázdninami se rozloučí i v třebíčském muzeu

Třebíč – Prázdniny pomalu končí a s nimi se blíží i tradiční rozlučkové akce. Jednu takovou pořádají v Muzeu Vysočiny v Třebíči. Pro děti i dospělé si na sobotu zaměstnanci muzea připravili nabitý program.

25.8.2017

V Borovině bude zavřená křižovatka Řípovské a Revoluční

Třebíč - Kvůli opravám ulic bude od soboty 26. srpna zavřená křižovatka ulic Řípovská a Revoluční v Třebíči-Borovině. Neprůjezdná zůstane do 3. září.

25.8.2017

Zámky na Třebíčsku budou o víkendu otevřené i v noci

Třebíč - Před námi je poslední prázdninový víkend a loučení s prázdninami. Od pátku do neděle je na Třebíčsku možné vybírat z nabídky akcí na zámcích v Třebíči, Budišově a Náměšti nad Oslavou.

25.8.2017

Obce brzy vyhlásí zóny bez dávek na bydlení. Hrozí řetězová reakce

Už v září se na úředních deskách některých obcí objeví mapy. Pozornost by jim měli věnovat hlavně lidé sociálně slabí. Budou na nich totiž vyznačeny lokality, v nichž noví nájemníci bytů či ubytoven nesmějí pobírat doplatek na bydlení.

24.8.2017

Kavárenská zeď se stala svorníkem mezi dvěma světy

Náměšť nad Oslavou /VIDEO/ - Zdi obvykle lidi rozdělují. Zeď na dvoře kavárny Pohodička v Náměšti nad Oslavou je odteď symbolem spolupráce a porozumění. Spolupráce mezi dobrovolníky z Korejské republiky a sociálními institucemi na Třebíčsku.

24.8.2017

Na Náměšťsku byl vyhlášen zákaz vstupu do lesů

Náměšť nad Oslavou - Zákaz vstupu do lesů platí od poloviny týdne v katastrech Kralic nad Oslavou, Březníka a Náměště nad Oslavou.

24.8.2017

Z dvaceti ohařů, kteří zabojují o titul, jsou dva z Vysočiny

Jihlava – Dvanáct psů a osm fen. Z toho většina budou němečtí krátkosrstí ohaři. Na 43. ročníku Memoriálu Richarda Knolla se začátkem září v mysliveckých honitbách na Jihlavsku a Havlíčkobrodsku představí nejlepší jedinci z plemen ohařů z České republiky. Budou totiž ve dnech 2. a 3. září bojovat mezi sebou ve vrcholné soutěži o titul Všestranný vítěz České republiky 2017.

24.8.2017

Náměšťský zámek nabízí návštěvníkům pozoruhodnou noc

Náměšť nad Oslavou - Velmi bohatý program slibuje Hradozámecká noc, která se v sobotu uskuteční na zámku v Náměšti nad Oslavou. Otevřou se při ní běžně nepřístupné prostory. Správa zámku vystaví i vzácnou šestidílnou Bibli kralickou z 16. století.

24.8.2017

Baziliku během noční prohlídky oživí historické postavy

Třebíč – Každý rok se noční prohlídky na hradech a zámcích těší velké oblibě návštěvníků. Přízeň si drží i poněkud netradiční noční prohlídky v bazilice sv. Prokopa v Třebíči. První kolo prohlídek ve večerních hodinách proběhlo společně se svatoprokopskou poutí, na příští víkend Městské kulturní středisko (MKS) připravilo další dva prohlídkové večery.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT