Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O úpravě územního plánu se obyvatelé nedozvěděli

TŘEBÍČ - Obyvatelé, kteří žijí na konci Třebíče při výjezdu na Račerovice, jen nevěřícně přihlížejí stavebnímu ruchu. A nestačí se divit, co že jim to roste na dohled od jejich obydlí.

10.7.2007
SDÍLEJ:

Obyvatelé, kteří žijí na konci Třebíče při výjezdu na Račerovice, jen nevěřícně přihlížejí stavebnímu ruchu. Foto: DENÍK/ Hana Jakubcová

Úřad věc vyřešil šalamounsky: stačila úprava a ta se nemusí projednávat veřejně

Místo kýženého obchodu sem brzy budou zajíždět kamiony přezouvat pneumatiky, auta do lakovny a servisu. Přitom územní plán léta hovořil jasně: lokalita je určena k výstavbě obchodních ploch.

Milada Krulová z ulice Na Příkopech zašla letos z jara s dcerou na radnici a tam obě zjistily, že v územním plánu tato změna zanesená není. „Úřednice tam na nás zrovna příjemná nebyla. Až 2. května letošního roku – víc jak rok poté, co se u nás začalo budovat, se na vývěsce městského úřadu objevil malý čtvereček se stručnou informací, že v územním plánu v naší lokalitě došlo ke změně a podrobnosti přímo na úřadě,“ pokračovala v líčení událostí Krulová. „Zkrátka – za našimi zády byla kategorie velkoplošné obchodní zařízení nahrazena kategorií komerční činnost,“ dodala.

„Šlo o úpravu, nikoli změnu územního plánu. Úpravy realizuje pořizovatel územního plánu, tedy městský úřad. Úpravy nepodléhají veřejnému projednání. Tyto věci jsou dány zákonem,“ uvedl mluvčí třebíčské radnice Ivan Přibík.

„Proč ale tady stojí provozy, které patří spíše do průmyslové zóny? Vždyť tu mohly vyrůst rodinné domy, jako všude okolo,“ ptají se nespokojenci. „Navíc na té osluněné ploše s krásným výhledem, kde roste lakovna a pneuservis, byly několikanásobně nižší ceny, než jaké zaplatili ti, co si postavili bydlení v zastíněném a studeném místě o kousek dál,“ zní další námitka.

„Ceny pozemků pro rodinné domy bývají zpravidla odlišné od ceny pozemků pro výstavbu objektů na výrobu,“ říká oficiální vyjádření třebíčské radnice.

Lidem, kteří tu žijí, rovněž vadí, že terén stavební firmy dorovnávaly kdečím, včetně uhelného prachu. V některé dny je zde nedýchatelno. Odbor životního prostředí třebíčské radnice toho mínění není: „Městský úřad by zasáhl, kdyby došlo k narušení životního prostředí,“ sdělil ve své odpovědi mluvčí Přibík.

„I na krajském úřadě kroutili hlavou nad rozhodnutím třebíčských úředníků,“ uzavřela Milada Krulová z ulice Na Příkopech.

10.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení