Devětačtyřicetiletého zkušeného parašutistu z Jihlavy zhruba v osmi metrech nad zemí zaskočil prudký poryv větru. Křídlo jeho padáku se následkem toho srolovalo a muž spadl volným pádem na zem. K nešťastné události došlo v sobotu po jedenácté hodině.

"Muž utrpěl vážná poranění hlavy a mozku. Zajistili jsme jeho základní životní funkce a povolali vrtulník krajské záchranné služby v Jihlavě. Ten ho transportoval do Fakultní nemocnice v Motole," uvedl Daniel Blažek, lékař uvedené nemocnice, který na letišti v Počátkách vykonával zdravotnickou službu, a to v souvislosti se sobotním leteckým dnem. "Prognózu si v tuto chvíli netroufnu sdělit. Věřím, že muž svým zraněním nepodlehne," dodal Blažek.

Podle informací Deníku skákali parašutisté z Jihlavy z výšky 1 200 metrů. Zraněný muž patřil mezi velmi zkušené parašutisty. Na kontě měl kolem dvou tisíc úspěšných seskoků.

Hlavní organizátor leteckého dne, Jan Adamec, nechtěl událost komentovat. "Neviděl jsem to. Šlo o cvičný seskok, zcela mimo rámec oficiálního programu," řekl Adamec.

V sobotu odpoledne oznámil Miroslav Havlík, lékař krajské záchranné služby, že muž svým zraněním podlehl. Do motolské nemocnice byl přepraven v kritickém stavu.

Mluvčí havlíčkobrodské policie Jana Mazourová Deníku sdělila, že případ už šetří příslušné policejní složky.