Minulý víkend v sedm navečer si podle svědků vyjela skupina čtyř školaček na kolech za Přibyslavice směrem na Radonín. Zastavilo u nich auto, vystoupil naháč v ponožkách s kuklou na hlavě a začal onanovat. Do jedné z dívek strčil, až upadla.

Druhý případ se odehrál před měsícem. Dvě kamarádky ve věku 18 a 20 let se ve tři ráno vracely ze zábavy v Přibyslavicích. Najednou za nimi zastavilo auto, řidič rozsvítil dálková světla a nahý vystoupil. Dívky dohonil a když ta mladší zjistila, o co jde, rozběhla se pryč.

Ujel k Číhalínu

Starší dívka dělala jakoby nic a šla rychle dál. Muž se o ni snažil otírat, tahal ji za mikinu, při tom onanoval a vydával chrčivé zvuky. „Mohlo mu být mezi dvaceti třiceti roky, trvalo to celé pět nebo deset minut. Bylo to nechutné, ta žena netušila, zda jí nechce nějak ublížit, bála se. Zvrhlík nakonec skočil do auta a ujel směr Číhalín,“ popsala příbuzná oběti. Podle jejích slov by obtěžovaná poznala, kdyby to byl někdo místní.

„Je to strašné, hlavně obtěžování těch malých holek. Stokrát fuj, říkám. Žijeme tu na vsi, nikdo pomalu nezamyká, všichni se znají. Když to vidíme v televizi, že se někde dějí podobné věci, připadá nám, že se nás to netýká. A pak se to stane u nás. Děti bych teď mimo ves na kole nikam nepustila,“ zdůraznila.

Mluvčí třebíčské republikové policie René Novotný potvrdil, že kriminalisté tyto dva případy řeší. „Byly zahájeny úkony trestního řízení, věc prošetřují kriminalisté a místně příslušní policisté. V dané věci jsme přijali opatření, která vzhledem k povaze činu nebudeme specifikovat,“ sdělil stručně. Otázkou zůstává, zda případů není víc, zda některé oběti nemlčí.