Objekt v hodnotě asi 170 milionů korun by měl být součástí stávajícího koupaliště.

Realizace projektu závisí na dotaci, o kterou má městys požádáno. O tom, jestli dostane evropské peníze, se dozví Loučtí až v dubnu.

Termální lázně by byly v provozu celoročně a využívaly by teplo z bioplynové stanice, která by měla vzniknout dva kilometry od Luk ve Vysokých Studnicích.

Voda by mohla mít až 36 stupňů

„Bioplynová stanice prvotně vytváří elektřinu a jako druhý produkt teplo. Bylo by to pro nás velmi výhodné. Za teplo ze stanice bychom zaplatili třetinu normální ceny,“ popsal starosta Luk nad Jihlavou Viktor Wölfl. „Díky nižším nákladům bychom mohli návštěvníkům nabídnout příznivější cenu za vstup. Nebude to žádné luxusní zařízení, budou to lázně pro „normální“ lidi,“ doplnil Wölfl.

Ve vnitřní části lázní by byly menší, pobytové bazény a bazén pro kojence. V kryté části by se návštěvníci pěkně ohřáli. Voda by totiž měla dosahovat až 36 stupňů.

Zaplavat by si lidé mohli jak v krytém, tak venkovním bazénu.

Na Vysočině ani v jejím okolí podobné zařízení neexistuje. Nejbližší termální lázně se nacházejí 120 kilometrů odtud v Rakousku.

„Zjistil jsem, že do Rakouska za tímto druhem rekreace jezdí 1000 lidí denně. Z toho je 43 procent Čechů. Takže se domnívám, že by se k nám na Vysočinu lidé sjížděli, protože by to měli blíž než za hranice,“ vysvětlil Viktor Wölfl.

Tvar a vzhled termálních lázní by neměl narušovat okolní přírodní prostředí. Objekt by měl být schovaný v údolí. V použitých materiálech vede sklo a dřevo.