Na mapě okresu lze totiž vystopovat místa, kde lidé nevystavovali vysvědčení politickým stranám, ale dávali svůj hlas osobnostem.

Svědčí o tom soupis volebních výsledků například z Koněšína. Starostka a kandidátka za SNK-ED Hana Žáková tam byla rovnocenným soupeřem sociálním demokratům, jejichž oranžová barva se jinde rozsvěcovala s více či méně jasným předstihem. V Koněšíně se museli spokojit s nerozhodným výsledkem, ČSSD i SNK-ED získaly shodných 30,38 procenta hlasů.

Zato v Okříškách ČSSD zvítězila s jasnou převahou. Místní radní a jeden z lídrů strany Zdeněk Ryšavý si mohl na stranické konto připsat 53,96 procenta hlasů.

Osobnosti známkovali i obyvatelé Třebíče. Znát je to na výsledku Dohody pro Vysočinu v čele se zastupitelem a bývalým senátorem Pavlem Heřmanem. Dohoda v Třebíči získala 13,41 procenta hlasů. Své postavení si Dohoda s 8,50 procenta udržela i v rámci okresu Třebíč. V jiných okresech ale tratila, takže její konečný výsledek nepřekonal pětiprocentní hranici, nutnou ke vstupu do krajského zastupitelstva.

Nepřehlédnutelný vzkaz poslali voliči také lidovci Janu Karasovi. Místostarosta Třebíče se do krajského zastupitelstva sice dostal, jeho domácí výsledek 5,90 procenta ale říká, že s velmi odřenýma ušima.

Průměrný výsledek v Třebíči patří ODS s předsedou oblastního sdružení Stanislavem Cejpkem na kandidátce (20,69), a také KSČM a předsedovi krajské stranické rady Karlu Tvrdému (16,94).

Vzhůru zato svou stranu vytáhl lídr kandidátky KSČM Drahoslav Oulehla v Dukovanech. S 33,22 procenta zůstala KSČM těsně druhá za ČSSD (35,16), ODS zůstalo pouhých 15,48 procenta hlasů.

Výjimečný kousek se podařil Miloslavu Popelkovi v Přešovicích. Jeho ODS se tam stala jasným vítězem voleb! Starosta obce a nyní také krajský zastupitel pro ODS nasbíral 38,09 procenta hlasů. ČSSD v Přešovicích se musela spokojit s číslem 27,38, jen o trochu méně má KSČM (23,80).

Náplastí na trhlinu v oranžové vlně může být silný výsledek ČSSD v Rouchovanech, odkud na křeslo v krajském zastupitelstvu zamířil starosta Vladimír Černý. Výsledky z Rouchovan určují ČSSD 47,58 procenta, komunistům pak pouhých devět procent.

Silnou pozici si KSČM drží ve Studenci (31,87), vítězství ČSSD s 34,49 procenta si ale mohl spokojeně přečíst předseda místního družstva a nový krajský zastupitel Josef Matějek.

Křeslo v krajském zastupitelstvu zbylo také na bývalého starostu Moravských Budějovic Jana Nekulu. Výsledky v Moravských Budějovicích se však nijak výrazně neliší od průměru. Obdobné je to i v Náměšti nad Oslavou, Jemnici a Jaroměřicích nad Rokytnou. Odtud bude na zasedání krajských zastupitelů dojíždět manažer Jaroslav Soukup (ČSSD).