O kvalitách opatovské skupiny se mohli přesvědčit diváci u nás i v zahraničí. Nahlédnout pod pokličku nás nechal jeden ze členů, Martin Malík alias Paul Stanley.

Jak vás to vlastně napadlo, že se dáte na dráhu revivalové skupiny?

Naše kapela nevznikla, jak často bývá, že se sejde parta lidí, která začne hrát, pojmenuje se a zvolí si styl a cestu, kterou se bude ubírat. My jsme byli kamarádi ze základní školy, kteří si jednoho dne řekli, že budou hrát a vypadat jako jejich rockoví hrdinové, jako Kiss.

Proč jste si vybrali právě kapelu Kiss?

Díky Kiss jsme začali poslouchat rockovou muziku. Díky Kiss jsme se začali zajímat o hudbu a učit se hrát na nástroje. Kiss je jedinečná kapela, která na sebe váže tisíce fanoušků na celém světě všech věkových kategorií. A nás to vcuclo taky.

Kdy a kde bylo vaše první vystoupení?

Na dětském karnevale. Základní škola Předín pořádala dětský den v březnu roku 2000 a my jsme tam jako třináctiletí školáci hráli. To bylo naše první vystoupení, na které všichni s úsměvem vzpomínáme. Někteří z vaší kapely ještě studují.

Jak je to s časem? Dá se vše skloubit dohromady?

Rozhodně dá. Dosud to nebyl žádný problém. Máme častá vystoupení i v pracovní dny a to je pro studentskou část našeho bandu dobrý důvod, proč nejít do školy.

Je těžké vydobýt si místo na slunci v takové konkurenci revivalových skupin?

Možná pro revivaly jiných světových kapel je to opravdu boj o místo, ale my máme úspěch všude, kde hrajeme. Masky, ohně, kouř a ta přímočará chytlavá muzika zabírá na všechno obecenstvo. Žádný jiný revival zatím pro nás nebyl konkurencí, spíš se snažíme udržovat se všemi přátelské vztahy.

Nemáte pocit, že je to handicap, když jste se zaměřili pouze na jednu kapelu?

Tato kapela vznikla za účelem vzdání poctě Kiss, a o to se snažíme. Pořadatelé, kteří o nás mají zájem, se ptají na cover kapelu Kiss a pokud hledají něco jiného, tak volají na špatné číslo. I

mage skupiny Kiss je založena na výrazném líčení. Jak dlouho vám trvá příprava masek?

Jedny z prvních líčení nám trvaly přes dvě hodiny. Nyní nám na nakreslení stačí 30 minut, ale když není čas, zvládneme to i rychleji.

Ke stylu Kiss patřilo a patří nošení celkem vysokých podpatků. Jak jste se vyrovnávali s tímto neodmyslitelným doplňkem kapely?

Nevyrovnávali jsme se tím nijak. Prostě jsme v těch šílených botách začali hrát. Jednou jsem spadl já, podruhé někdo jiný. Naštěstí se nikomu nikdy nic nestalo a naopak to byla sranda.

Jak jste sháněli kostýmy?

Kostýmy jsme si nechali šít na míru. Jsou to přesné kopie originálního oblečení Kiss.

Kolik stojí takové vybavení kapely? Mám na mysli jak kostýmy tak hudební nástroje.

Je to částka blížící se k 200 000 korun.

Co na to říkají vaši rodinní příslušníci, kamarádi, přátelé?

Rodiče a příbuzní jednotlivých členů naší skupiny nám hodně fandí a snaží se pomáhat, jak se dá. Naši přátelé nás pravidelně poctívají svojí návštěvou, když hrajeme poblíž. V tomhle máme veliké zázemí.

Nedávno jste vystupovali v Německu. Jak to dopadlo?

Měli jsme jedno vystoupení blízko Stuttgartu. Ve městě Kircheim unter Teck. Byl to úžasný multihudební festival v centru města, kde na 42 místech vystupovalo zhruba 60 skupin. My jsme hráli jako překvapení večera. Německé publikum bylo nadšené a z domluvené hodiny a třiceti minut jsem hráli dvě hodiny. Do Německa se určitě vrátíme, jenom bychom chtěli odehrát delší šňůru koncertů.

Jak je to vlastně v zahraničí s revivalovými kapelami?

Co se týká Kiss, tak skoro ve všech vyspělých zemí světa je alespoň jeden revival. Revivalové kapely se začínají stávat fenoménem. Je to asi způsobené tím, že členové originálních kapel stárnou a stárnou. Žádná kapela zde nebude věčně. Ale vzpomínky, na takové velikány jako Queen s Frediem Mercurym, Led Zeppelin, Kiss a další mohou oživovat podobné kapely jako my i v budoucnu.

Uvažujete o tom, že byste se vystupováním živili?

O tom neuvažujeme. Kapela je pro nás koníčkem, který nás nabijí pozitivní energií do života. Můj názor je, že kdyby se tento koníček stal naším zaměstnáním, už by to nebyla taková pohoda, jaká to dosud je.

Jak to vidíte do budoucna s vaší existencí?

Budeme hrát tak dlouho, dokud bude o nás zájem a bude nás to bavit.

Martin Malík. Narozen 27. června 1985, v Opatově, po skončená základní školy studoval Integrovanou školu obchodní v Jihlavě. Nyní navštěvuje Vysokou školu polytechnickou, obor finance řízení rovněž v krajském městě. Od třinácti let je členem revivalové skupiny Kiss.

Současná sestava: Martin Pašek 19 let, student – Ace Frehley (sólová kytara), Martin Malík 22 let, student - Paul Stanley (kytara, zpěv), David Brichca 25 let, pracuje v oblasti ekologie a dálkově studuje – Eric Carr (bicí nástroje), Radek Kabelka 24 let, montážní dělník – Gene Simmons (basskytara, zpěv.