Jedinečnou jízdu již druhým rokem pro milovníky páry připravila Společnost telčské místní dráhy. Kačenka vyrazí na trať hned dvakrát. V sobotu pojede z Okříšek do Náměště nad Oslavou a pak bude pokračovat do Velkého Meziříčí a zpět.

V neděli se vydá na jih okresu, z Okříšek přes Moravské Budějovice na konečnou do Jemnice a zpět. „Pro cestující jsou připraveny čtyři historické vagóny třetí třídy. Součástí soupravy je i bufetový vůz. Překvapením je zařazení motorového vozu ze šedesátých let minulého století,“ uvedl předseda telčské společnosti Jan Vyhlídal.

Loňská úspěšná premiéra a příspěvky sponzorů umožnily jízdu opakovat i v tomto roce. „Náklady na provoz rok od roku stoupají a tak jsme rádi, že jsme našli sponzory. A nejde jen o peníze. Našel se jeden, který svou náklonnost vyjádřil palivem. Jako sponzorský dar nám věnoval uhlí. “ dodal Vyhlídal.

Historická vlaková souprava pojme zhruba dvě stovky pasažérů a na třebíčské vlakové nádraží dorazí tuto sobotu v 9.46 hodin. Jízdenky prodává personál soupravy a jízdné se odvíjí od počtu ujetých kilometrů, plné od 30 do 60 korun. Poloviční je v rozmezí od 15 do 30 korun.

Přílohy:

Jízdní řád parního vlaku na sobotu 16. srpna (PDF)

Jízdní řád parního vlaku na neděli 17. srpna (PDF)