Rekonstrukce vozovky proběhne od 18. do 24. srpna. „Spravovat se bude od kapličky směrem k rybníku, tedy zbytek silnice, který byl ještě špatný,“ sdělila starostka Náramče Ludmila Jelínková.

Podle jejích slov kromě jednoho až dvou kritických dní bude snad možné vsí po dalších místních silničkách projet.

Ze zásobování panují obavy

„Informace už jsem dala do kabelové televize a hlásila rozhlasem,“ uvedla. A kudy náhradní trasa povede? Přes Pocoucov, Třebíč, Hostákov a Valdíkov.
„No, jsem na to zvědavá. Uvidíme, jak bude fungovat zásobování. Trochu z toho mám obavy,“ podotkla Alena Komínková, prodavačka z místní samoobsluhy.

Jedním z velkých pozitiv nové komunikace bude fakt, že díky odvodnění nebude stát voda na návsi. Silnice se začnou v srpnu opravovat ještě na dalších čtyřech místech okresu.

Silnice se zavírají na několika místech

Jednak půjde o průtah Rokytnicí nad Rokytnou, kde bude od 11. do 15. srpna nejprve částečná, od 16. do 17. srpna pak úplná uzavírka.
Spojkou mezi Starčí a Červenou Hospodou řidiči neprojedou 18. srpna od 8 do 15 hodin.

Oprava průtahu Pálovicemi na Jemnicku ochromí dopravu ve vsi od 19. srpna do 2. září. A další velká objížďka čeká na Martínkovské. Dlouhá bude 11 kilometrů, povede přes Litohoř, Domamil, a zpět. Na řidiče si počíhá od 25. srpna do 13. září.

Stále, až do 15. října je uzavřen most v Bohušicích, který se kompletně opravuje. Sedmikilometrová objížďka vede přes Jaroměřice nad Rokytnou.

Plánované objížďky na Třebíčsku
18. - 24. srpna Nárameč
11. - 15. a 16. - 17. srpna Rokytnice nad Rokytnou
18. srpna Stařeč - Červená Hospoda
19. srpna - 2. září Pálovice
25. srpna - 13. září Martínkov