Poté, co zadal příkaz k výběru částky a transakce proběhla, si vzal pouze platební kartu. Na výdej bankovek už nepočkal. Po chvíli mu však svitlo a zapomnětlivý muž se k bankomatu vrátil. Zbytečně. „Finanční hotovost se v podavači bankovek nenacházela. Z videozáznamu je patrné, že peníze vzal zatím nezjištěný pachatel,“ sdělil třebíčský policista Stanislav Rampír.

Při vší smůle může ztrátou postižený muž přece jen mluvit o štěstí. Jednak díky pořízenému videozáznamu nepoctivce, který si nečekaně přišel na třináct tisíc, a taky právě díky výši hotovosti. Od pěti tisíc nahoru se ten, kdo si cizí majetek přivlastní, dopouští trestného činu a je víc než pravděpodobné, že po něm policie půjde.

„V tomto případě jde o trestný čin zatajení věci. Pachateli hrozí trest odnětí svobody maximálně na jeden rok nebo peněžitý trest. Výši sankce určí soud,“ informoval Rampír. Jak dodal, podobní nešťastníci, kteří u bankomatu přijdou o peníze, nejsou ničím výjimečným. Podle policejních záznamů se to stává v průměru jednou do měsíce.