Na jeho pocity před vystoupením, na trému a na to, co je nového ve skupině jsme se zeptali zpěváka a kytaristy Pavla Hlaváče.


Čím to, že právě vy, jste předkapelou na takové hudební události?

Ivana Řídká z Městského kulturního střediska přemýšlela, kterou kapelu z Třebíče zvolit. Pro náš podobný hudební styl ji logicky vyšel Hlaváč & Co.

Není to příliš velké sousto z něhož jste nervózní?

Ani ne. Víme kde je naše místo. Zahrajeme to, čeho jsme schopni, dál ať koncert posoudí lidi.

Čím chcete v pondělí překvapit?

Vzali jsme mezi sebe hráče na klávesy a to je sakramensky šikovný chlapík. Kapela dostala úplně jiný zvuk, ale pořád je to veselé blues. Hrál s námi dvakrát jako host, teď je už členem kapely. V téhle sestavě to bude premiéra před publikem.

Poprvé s novým členem a přesto bez obav?

Já jsem trochu nervózní z toho, zda přijdou lidi. Je velká škoda , že koncert je v pondělí, na to není tohle město zvyklé. Po takovém vystoupení je nejlepší skočit si na pivko a pobavit se, jenže teď půjdou druhý den do práce. A jediný strach mám o našeho bubeníka, který je na horách. Doufám, že si nic nezlomí a dorazí na pódium.

Jak vypadá váš současný repertoár?

Taneční hudbu nehrajeme. Máme svoje skladby, snažíme se dělat netradiční blues. Hrajeme hlavně v brněnských klubech a tam se posluchači příjemně baví.

Loni vznikla živá nahrávka koncertu v klubu Béčko…

Ta se bohužel z technických důvodů nezdařila. Pravda je, že je rozdíl ve zvuku pro koncert nebo nahrávku. Technika se musí nastavit jinak, ale lidi v sále jsou ošizeni. Já rád hraju na živo a vždycky říkám, ať je to hlavně pro ně.

Žádnou další desku nechystáte?

Budeme točit , tentokrát ale ve studiu,. Oficiálně máme jen jednu desku a ta už je tak stará, že vůbec neodpovídá tomu jak teď hrajeme. Z jedné strany jsme přitvrdili, z druhé najazzovali. V naší hudbě si možná vybere i pankáč.

Vraťme se k pondělku. Bude tovaše první setkání s Fernando Saundersem?

No samozřejmě. Znám ho jen z internetu. Na nahrávkách Lou Reeda jsem ho nevnímal, netušil jsem, že je to zrovna Fernando Saunders. Teď jsem si ho vyhledal a zjistil jsem, že je to dost velké dělo! Jedna věc je trochu zvláštní. Manažerka volala, že Saunders chce hrát jako první. Potom vystoupí ti Pražáci a my až poslední. Tedy ne jako předkapela, ale zakapela.

Máte nějaký vzkaz pro obecenstvo?

Fernando Saunders je basák ze světové špičky. Měli by na něj jít i lidi, co zrovna nemusí tuhle muziku. On má totiž velmi široký záběr. Navíc hraje s Lou Reedem a to je záruka kvality. Nemám rád slovo kultovní, ale sem patří. Koncert bude světovou záležitostí, tak si ho nenechte ujít!