Varování meteorologů se naplnilo. Orkán Emma dorazil i do našeho kraje. Tak třeba na Třebíčsko bylo v sobotu dopoledne bez proudu.Větrná bouře, která se tam před polednem prohnala, nechala za sebou spoušť a desítky domácností bez elektrického proudu. Telefonní linky poruchové služby společnosti Eon byly přetížené, lidé se nemohli dovolat.

Vichřice Emma zanechala také velké škody na Jaroměřicku a Moravskobudějovicku. Silnice mezi Budkovem a Dědicemi a Budkovem a Komárovicemi museli silničáři uzavřít, jízdu znemožňují popadané kmeny v lesních úsecích. V Litohoři vichr srazil čtyři statné lípy, poškodil střechu dílny a zcela zlikvidoval krov a krytinu zděné kolny u jednoho z místních stavení.
Jaroměřice nad Rokytnou o okolí jsou stále bez proudu. Vítr tam porazil stožár páteřního vedení.
Poškozené střechy hlásí i Mohelno, Budkov a Petrovice.
Hasiči vedle odklízení stromů ze silnic v několika případech zasahovali i na stromech spadlých na železnice, mimo jiné u Náměště nad Oslavou.

Na Pelhřimovsku větrná smršť zasáhla nejvíc Pacovsko a Kamenicko, kde vypadla elektřina. Uzavřená také byla silnice mezi Červenou Řečicí a Pelhřimovem, kde popadala až desítka stromů.


Havlíčkobrodsko pak zasáhla hlavně vlna přívalových dešťů. Nejvíc postižená byla oblast Přibyslavska, v okolí České Bělé déšť provázely i kroupy. V Havlíčkově Borové byli obyvatelé dokonce několik minut i bez proudu. Snad nejmírnější počasí vládlo v Havlíčkově Brodě, kde chvíli mírně pršelo, pak bylo dokonce i polojasno. Řidičům jízdu na mnoha místech ztěžovaly popadané větve.

V Jihlavě pak dopoledne vypadl i proud. "Výpadek jsem zaznamenala hned dvakrát," líčí paní Marie, která bydlí v centru.

Hasiči na celé Vysočině hlásí na pět set mimořádných událostí. Pod silným větrem padaly stromy, na mnoha místech leží přes vozovku. Vítr zpřetrhal elektrická vedení a poškodil stožáry.