Bližší informace přiblížila pro Deník mluvčí krajských hasičů Petra Musilová: „Před pátou hodinou ranní k nám přišlo hlášení, že před Kostelcem u Jihlavy je havarované vozidlo záchranky,“ řekla.

Podle Jaroslavy Slavíkové, mluvčí jihlavské policie, řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost a narazil do stromu.

Na místo tak ihned vyjely nejen hasičské, ale také policejní a zdravotnické vozy.

Deníku průběh události popsali i někteří svědci. „Jel jsem zrovna okolo. Viděl sem, jak je sanitka v poli a nebyl to hezký pohled,“ uvádí Stanislav Jelínek.

Při nehodě došlo podle Lukáše Kettnera, šéfa krajské záchranky, ke zranění řidiče a jednoho lékaře. „Jejich zranění lze označit jako středně těžká. Třetí člen posádky je na pozorování,“ vysvětlil.

Doprava byla na několik hodin vedena pouze v jednom jízdním pruhu. V koloně stála i Stanislava S. z Třeště, která v inkriminovanou dobu jela do práce. „Čekali jsme v autobuse téměř deset minut. Vozidlo záchranky bylo z boku hodně naražené,“ řekla.

Podobně vypovídala i další svědkyně Marie Hošková. „V sedm hodin ráno jsme jeli do Jihlavy. Jeřáb zrovna vytahoval sanitku, která byla dost rozbitá. Kolony se v tu chvíli tvořily na obou stranách silnice.“

Hasiči také pomohli s ošetřením zraněných a řízením dopravy. Při nehodě také došlo k úniku provozních kapalin, které byly zlikvidovány. Škoda je dva miliony korun.