Horácká Slavia vybojovala vítězství

Třebíč/ Vysočina -Ve hře o postup do dalšího kola play off zůstavají po včerejších třetích zápasech všechny týmy.

19.2.2008

Filip Luňák v bráněFoto: DENÍK/ Libor Plíhal

Jihlava totiž včera po dvou porážkách ve Vrchlabí svého soupeře na domácím ledě rozstřílela a snížila tak nepříznivý stav série na 1:2. Blízko postupu je Třebíč, která se vzpamatovala z páteční desítky a doma Hradec Králové porazila.
Jediným jistým postupujícím je Sareza Ostrava, která včera vyhrála v Kadani 0:4.
Zápas Havlíčkova Brodu s Havířovem se kvůli rozbité rolbě protáhl a skončil po uzávěrce. Další zápasy jsou na programu dnes.

Play off, 1. kolo

JIHLAVA – VRCHLABÍ 7:2

Dukla vlétla do zápasu jako uragán a v 11. minutě vedla po dvou parádních gólech Říhy 2:0. Hosté tentokrát nedokázali kontrovat, navíc v úvodu druhé třetiny inkasovali potřetí, když Bakus přidal ke dvěma asistencím i přesnou trefu.

To však nebylo z jihlavské strany zdaleka všechno. Ještě než se utkání přehouplo do druhé poloviny, měli domácí po Hanzalově dorážce k dobru už čtyři branky. Na začátku závěrečné části pak zvýraznil triumf Dukly svým třetím gólem Říha.
Vrchlabí korigovalo stav až po hromadné bitce – nejprve ve dvojnásobné početní převaze, poté v přesilovce pěti proti čtyřem. Poslední slovo však měla díky Hrbatému a Martinu Krupkovi přece jen Jihlava.

Branky a nahrávky: 3. Říha (Bakus), 11. Říha (Bakus), 21. Bakus (Čachotský), 28. Hanzal (Man), 41. Říha (Ficenc, Bakus), 58. Hrbatý (Suk, Ficenc), 60. M. Krupka (Hanzal, Man) – 51. Špaček (Vantuch, Rýgl), 57. Rapáč (Brynecký). Rozhodčí: Würtherle – Kabourek, Lhotský. Vyloučení: 13:10, navíc L. Krupka a Kuchyňa 5 minut plus do konce utkání, Štrach 5 minut plus 5 minut plus do konce utkání – Beck a Vantuch 10 minut, Gengel, Matějíček, Pajič všichni 5 minut plus do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 3107. Třetiny: 2:0, 2:0, 3:2. Stav série: 1:2. Jihlava: Řehoř – Ficenc, Duben, Staněk, Kašpar, Štrach, Kuchyňa, Martinka – Říha, Bakus, Čachotský – M. Krupka, Hanzal, Man – Suk, Hradecký, L. Krupka – Hrbatý, Kopecký, Jonáš – Piluša. Vrchlabí: Hylák (41. Ševčík) – Matějíček, Vála, Bendík, Chaloupka, Rýgl, Hrach, Vomela, Volek – Gengel, Pajič, Beck – Horčička, Přeučil, Plodek – Rapáč, Vantuch, Špaček – Nevyhoštěný, Brynecký, Jech.

TŘEBÍČ - H. KRÁLOVÉ 3:1

Horácká Slavia si vzala ponaučení z předchozího duelu a na hradecké výpady se dobře připravila. Vítězství přispěl výborný Filip Luňák, který pochytal řadu šancí hostujících útočníků.

Branky a nahrávky: 1. Kreuzer (Dolníček), 29. Zahradník (Sedláček), 31. Látal (Nahodil) - 56. Sakrajda (Koudelka). Rozhodčí: Vampola - Hejduk, Křivský. Vyloučení 8:7. Využití: 1:0. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:1. Stav série:2:1. Třebíč: Luňák - Hrbáček, Kaláb, Malena, Sedláček, L. Sláma, B. Sláma - Burian, Dolníček, Kreuzer - Čech, Zahradník, Heřman - Látal, Nahodil, Dibelka - Přibyl, Bárta, Obdržálek. H. Králové: Koutský - Toužimský, Pavlů, Burián, Táborský, Pazdera, Lesák, Kučírek, Kolář - Fořt, Roubík, Kadlec - Sakrajda, Koudelka, Šeda - Haluza, Hruška, Suchý - Kočan, Korotvička, Šejnoha.

KADAŇ - SAREZA OSTRAVA 0:4

Branky a nahrávky: 10. Svačina (Červenka, Najdek), 17. Mikula (Vnenk), 42. Klimek, 45. Červenka (Najdek). Stav série: 0:3.

Play out

MOST – PROSTĚJOV 3:1Branky: 29. Stříteský, 41. Urban, 56. Gergel – 58. Vrba. Rozhodčí: Hodek, Souček - Kabourek, Lhotský. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1.
BEROUN – ŠUMPERK 3:2Branky: 10. Křesťan, 31. a rozhodující nájezd Tvrzník – 8. Kubica, 60. Bařica. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. Rozhodčí: Jebavý, Kubeš – Polonyi, Kreuzer. Diváci: 1100. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1 – 0:0.
Pořadí: Most 47, Beroun 46, prostějov 42, Šumperk 34.

19.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
Osm politiků z Kraje Vysočina se účastnilo netradiční předvolební debaty Deníku
49

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Veronika Hana Konvalinková (uprostřed) při předvolební debatě Deníku v Brzkově.

Politika není kamenolom, aby ji museli dělat jen muži, říká jednička Zelených

Lipník zvítězil už popáté v řadě

Třebíčsko – Boj o špici se vyrovnal. Vedoucí Třebelovice prohrály v Chlístově a jejich náskok na čele tabulky okresního přeboru se po 11. kole ztenčil na bod. Ten na lídra chybí Přibyslavicím, které uspěly na hřišti fotbalistů rezervy Jemnicka. Nejlepší formu má v současné době Lipník, který naplno bodoval už pětkrát v řadě a posunul se na čtvrté místo.

OD SOUSEDŮ: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Vysočina - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.