Přestupková komise ve Velkém Meziříčí tak ohodnotila napadení kameramana České televize, kterého se Mašek dopustil v září loňského roku po zasedání městského zastupitelstva.
Přestože verdikt přestupková komise nezveřejňuje, Deník získal informaci, že společně s pokutou musí třebíčský místostarosta uhradit i dalších tisíc korun na náklady řízení.

Policie, která incident vyšetřovala, obvinila zároveň i kameramana České televize Romana Šantůra. Eva Krejsková z velkomeziříčské radnice ale neshledala v jeho chování nic, co by nasvědčoval spáchání přestupku.
Reportér David Macháček ze štábu České televize rozhodnutí přestupkové komise považuje za satisfakci.

„Jejich postup byl korektní. Konečně snad skončí zpochybňování incidentu ze strany třebíčských politiků,“ vyjádřil se Macháček.
Vyjádření místostarosty Maška se včera Deníku sehnat nepodařilo, místostarosta nezvedal svůj mobilní telefon. Dříve tvrdil, že kameraman strkal do něj. „Já jsem strčil do kamery, on strčil do mne. Ať to někdo vyhodnotí,“ nechal se slyšet Mašek.
Záznam České televize, který mohli na veřejném promítání vidět i obyvatelé Třebíče, jasně ukázal Maškovu ruku odstrkující kameru.
Incident se stal při natáčení v Třebíči 20. září loňského roku.