Zatímco z Valašského Meziříči si přivezli třicetibodový debakl, v neděli v Novém Jičíně sahali po obou bodech. Po těsné porážce ale ve vyrovnané tabulce skupiny C spadli až na předposlední místo.

"Jsem zklamaný. V Novém Jičíně jsme měli vyhrát, celý zápas jsme vedli. Byla to smůla, nebo naše neumění,“ litoval třebíčský trenér Vladimír Smital. „ Snad to bude lepší,“ přeje si kouč před dalšími zápasy na hřištích soupeřů.

II. liga, skupina C, 13. a 14. kolo:

VAL. MEZIŘÍČÍ - TŘEBÍČ 104:74

Utkání byla zcela v režii domácích, kteří si náskok vytvořili hned v první čtvrtině a ve třetí jej ještě navýšili.
„Vůbec se nám nedařila obrana. Zato domácím se hodně dařilo. Kovář nám dal přes 40 bodů,“ vyzdvihl Smital výkon bývalého reprezentanta a dlouholetou oporu ambiciózního Nového Jičína (Kunína).
Body Třebíče: Vladislav Jančář 24, Milota 13, Čermák 10, Vyskočil 9, Pavel Jančář 9, Špaček 5, Balko 4. Trojky: 3. Fauly: 19. Trestné hody: 11/24. Čtvrtiny: 32:19, 23:25, 28:14, 21:16.

NOVÝ JIČÍN - TŘEBÍČ 94:91 p

Třebíči se v průběhu zápasu vyfaulovali hned tři hráči. Kouč tak neměl ve vypjaté koncovce k dispozici Pavla Jančáře, Michala Čermáka ani Zdeňka Vyskočila.
„Soupeř vyrovnal 12 vteřin před koncem normální hrací doby. Přitom jsme vedli celý zápas. V prodloužení už jsme dotahovali my,“ popsal Smital těsnou porážku.
Body Třebíče: Vladislav Jančář a Balko 21, Pavel Jančář 16, Čermák 11, Vyskočil a Milota 8, Vérosta 5, Kouklík 1. Trojky: 5. Fauly: 30. Trestné hody: 22/33. Čtvrtiny: 20:21, 14:18, 18:24, 24:13 – 18:15.

II. liga – skupina C, ostatní zápasy: Jihlava – BCM Ostrava 82:73, Nový Jičín – Šlapanice 84:61, Uherský Brod – Husovice 81:85, Kroměříž – Prostějov B 65:76, Žabovřesky – Krnov 82:88, Jihlava – Krnov 94:87, Nový Jičín – Třebíč 94:91, Valašské Meziříčí – Šlapanice 102:70, Kroměříž – Husovice 72:62, Uherský Brod – Prostějov B 70:89, Žabovřesky – BCM Ostrava 76:80. ⋌(bar)