Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Některé oblasti Třebíčska již mají digitální signál

TŘEBÍČ - Kvalitnějšího digitálního pozemního vysílání se na Třebíčsku dočkáme nejdříve v roce 2010. Proč slůvko „nejdříve“? V parlamentu totiž ještě není schválena takzvaná diginovela, která celý proces zaštítí. Už dnes jsou ale v okrese místa, kde lze pozemní digitální vysílání zachytit.

18.8.2007
SDÍLEJ:

Podobné systémy ze střech domů zmizí. Současné antény totiž nahradí širokopásmové určené pro příjem digitálního vysílání.Foto: Deník/Jindra Hladík

„Ano, nějaká zařízení jsme instalovali v obcích okolo Moravských Budějovic,“ uvedl Ivo Jan z třebíčské firmy TV Signál. Čím to? Díky tomu, že v nedalekém Brně už je digitální příjem možný. Od loňského roku v tomto režimu fungují vysílače Brno – Hády a Brno – Barvičova, oba na 40. kanále. Dle mapky pokrytí, kterou uveřejňují České radiokomunikace, by měl být pozemní digitální příjem možný například ještě kolem Myslibořic, Slaviček, Hrotovic a v části Náměšťska.

Na Třebíčsku ovlivňují současný analogový televizní příjem tři základní vysílače – Javořice, Kojál a Klučov. Tato technologie však nemá budoucnost. Její parametry například v současnosti v České republice neumožňují vysílání víc jak čtyř celoplošných televizních programů. V jednom televizním kanálu lze totiž analogově šířit pouze jeden program, digitálně programů několik v lepší kvalitě s možností doplňkových služeb. Navíc je snadnější příjem signálu i v členitých a odlehlých regionech. Nezanedbatelná je finanční stránka věci. Provoz analogového vysílače je nepoměrně dražší než správa vysílače digitálního.

A jak by měl přechod na digitální pozemní příjem vypadat? Několik měsíců bude z jednotlivých televizních vysílačů probíhat souběžný provoz analogového i digitálního vysílání. Přičemž v té době proběhne zároveň alespoň tříměsíční informační kampaň. Poté bude dominantní analogový vysílač vypnut.

18.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení