Vedra sužují nejen cestující, ale hlavně řidiče. Nastaly opravdu perné chvilky. Teplota uvnitř se pohybuje čtyřicítky, v kabině u volantu musí ještě být o hodně víc.

Lidé uvnitř rezignovaně sedí, mlčí a trpí, a především: potí se. Každý se nemůže dočkat okamžiku, až vystoupí a ucítí aspoň slabý závan větru.

Pokud si v neklimatizovaném autobusu najdete místečko, kam za celou cestu nebude svítit slunce, což není tak jednoduché, rtuť teploměru by vám včera ukázala nejméně 36 stupňů Celsia. Když tolik štěstí mít nebudete a bude na vás svítit, teploměr rychle ukáže 40 stupňů. Zjistili to reportéři Deníku. Před takto vysokými teplotami varují lékaři a záchranáři. Velice rychle hrozí úpal a úžeh.

Nebezpečí hrozí také řidičům neklimatizovaných aut. Jestli zaparkujete auto na přímém slunci, tak se po návratu můžete uvnitř dočkat až 60 stupňů. Ve stínu jste na tom o pár stupínků lépe. Řidiči by si také měli dát pozor na rozpálené palubní desky a kovové části jako je například konec bezpečnostního pásu.