Autobusy třebíčské městské dopravy cestuje muž se zvláštní zálibou. Svůj sexuální pud ukájí třením o ženy. Dvě cestující, které se již staly středem jeho zájmu, o něm včera promluvily. Kvůli osobní ochraně si přejí zůstat v anonymitě.


„Mě samotné se to stalo už dvakrát. Ten člověk nastoupí do autobusu, vyhlídne si některou z ženských, s rozepnutou bundou se na ni přilepí a tře se šulínem,“ popsala šedesátiletá důchodkyně. Náhodu vyloučila. O muži prý ví nejméně rok, naposled ho při akci zahlédla před Vánocemi.

„To se zrovna otíral o mladou Vietnamku. Nic mu neřekla. Ženské se většinou snaží od něj odtáhnout, ale mlčí. Já jsem ho jednou upozornila na nevhodné chování, tak se mi nahlas omlouval. Pak mě potichu vynadal do krav,“ svěřila se.


Podobnou zkušenost z místní dopravy má i mladší žena ze severu Čech. Podle popisu dotyčného při návštěvách Třebíče několikrát narazila na stejného muže.
„Je menší postavy, brýlatý, kudrnaté vlasy. Jezdí čtyřkou. Vystupuje u Alfy nebo na Družstevní ulici. Často smrdí alkoholem,“ shodují se obě.

Nutkavá úchylka


Podle odborníků na sexuální úchylky jde o froterství. Postižený vyhledává pohlavní vzrušení dotykem se ženou, o niž se otírá například v davu či přeplněném dopravním prostředku. Froter přitisknutý na ženu se o ni tře až k ejakulaci.

„Je v zajetí svého nutkavého sexuálního pudu, nezvládá ho. Sám se vystavuje nebezpečí, společnost jeho chování neakceptuje. Potřebuje ochrannou léčbu,“ vysvětlila sexuoložka Vladimíra Šantavá z brněnské Fakultní nemocnice U svaté Anny.

Přestupek za tisícovku


Třebíčské cestující, obtěžované údajným froterem, svůj nepříjemný zážitek nehlásily. Policie ani dopravce, firma TRADO-MAD, neeviduje žádný záznam. A co by měly dělat ty, které se s ním teprve setkají? „Ohlásit ho řidiči, který zavolá policii,“ radí ředitel městské autobusové dopravy Miroslav Petrů. Takový člověk se totiž dopouští přestupku. „Hrozí mu pokuta na místě až do výše tisíc korun,“ vzkázal mluvčí policie Stanislav Rampír.