VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

dnes 13:44

Třebíč bude mít nového starostu. A nové tváře v městské radě

Třebíč – Třebíč bude mít nového starostu. Ve vedení města se objeví celkem pět nových tváří. Městská rada bude devítičlenná. Na současného starostu Pavla Janatu (KDU-ČSL) zbyla židle v kanceláři místostarosty.

včera 13:48

V Polici má Karel Janoušek nakročeno být dál starostou

Police - V Polici se o křeslo v sedmičlenném zastupitelstvu ucházelo devět lidí, každý šel do voleb sám za sebe. V sedmičce úspěšných je i dosavadní starosta Karel Janoušek.

včera 11:20

Veletrh vzdělávání Didacta nabídne přehlídku středních škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se v Třebíči uskuteční ve čtvrtek 18. října. S nabídkou a prezentací středních škol se zájemci budou moci seznámit v prostorách průmyslové školy v ulici Manželů Curieových do 9 do 17 hodin.

včera 10:18

O víkendu bude zavřená silnice do Ptáčova

Třebíč - O víkendu bude zavřená silnice do Ptáčova. Důvodem je oprava povrchu, kterou bude provádět Krajská správa a údržba silnic Vysočiny.

včera 08:35

Kdo bude v městské radě, předjednají příští týden

Náměšť nad Oslavou - V Náměšti nad Oslavou je termín ustavujícího zastupitelstva naplánován na čtvrtek 1. listopadu.

včera 05:55

Kdo bude starostou Třebíče, není jasné. Jednání pokračují

Třebíč - Kdo usedne do křesla starosty v Třebíči, stále není jasné. Ambice neskrývá lídr hnutí ANO Miloš Hrůza, pokračovat může i dosavadní starosta Pavel Janata (KDU-ČSL) a vyloučit nelze ani Pavla Pacala (Pro Třebíč), současného náměstka hejtmana kraje.

16.10.2018

Kraj požádá o dotace na opravu tří silnic na Třebíčsku

Třebíčsko - Kraj Vysočina plánuje opravit další silnice na Třebíčsku. Konkrétně úsek z Oslavičky do Rudíkova, vozovku mezi obcemi Svatoslav a Čechtín a spojnici Jaroměřic nad Rokytnou a Hrotovic.

16.10.2018

Americká ploštice už si vyhlédla i byty poblíž Rathanu

Třebíčsko - Nejen v Třebíči, ale už i v některých místech v Náměšti nad Oslavou nebo například v Jaroměřicích nad Rokytnou lidé nacházejí na fasádách domů a na oknech nový invazní druh ploštice.

16.10.2018

Rokytnice nad Rokytnou: Lidovci si budou nárokovat pozici místostarosty

Rokytnice nad Rokytnou - Nejvíc mandátů v Rokytnici nad Rokytnou získala KDU-ČSL.

16.10.2018

Po odpočinku by končící senátor František Bublan rád učil

Třebíč - František Bublan (za ČSSD) končí po šesti letech v senátu. Na jeho místo pro senátní obvod číslo 53 Třebíč brzy nastoupí nově zvolená senátorka Hana Žáková (za STAN). „Myslím, že do politiky mě už nikdo nezláká,“ říká odcházející Bublan, jenž v minulosti působil i jako ministr vnitra a šéf civilní rozvědky. V sedmašedesáti letech se ovšem ještě na úplný důchod necítí.

15.10.2018

Komunální volby: Jak budou vypadat radnice v obcích na Třebíčsku

Třebíčsko - Podívejte se jak bude vypadat vedení ve vybraných obcích na Třebíčsku.

15.10.2018

Emil Dračka si je jistý. Koalice dá dohromady většinu

Kralice nad Oslavou - V Kralicích nad Oslavou se schůzka volebních stran teprve uskuteční, nicméně situace je podle starosty Emila Dračky víceméně jasná. Koalici v patnáctičlenném zastupitelstvu dají dohromady Dračkovi Zemanovci se čtyřmi mandáty, KDU-ČSL se třemi a ČSSD se dvěma.

15.10.2018

V Dalešicích se "jazýček na vahách" dosud nevyjádřil

Dalešice - Povolební vyjednávání jsou v plném proudu i v Dalešicích. Shodně tam po pěti mandátech získali dosud vládnoucí křesťanští demokraté a nezávislé sdružení Za rozvoj Dalešic. Jeden mandát v jedenáctičlenném zastupitelstvu pak získalo uskupení Za sport a kulturu.

15.10.2018

Na starostovi se v Biskupicích už dohodli

Biskupice - V Biskupicích - Pulkově měli poslední dva roky vedení obce bez starosty.

15.10.2018

Po drtivé výhře opět povede Předín uskupení pod hlavičkou ČSSD

Předín - V Předíně se po volbách překvapení nekonalo. Uskupení bezpartijních kandidátů sdružených pod hlavičkou ČSSD opět drtivě vyhrálo, stejně jako před čtyřmi lety. Nyní má 12 zvolených zastupitelů z 15, což je ještě o jednoho víc než minule. "Konkurenční" komunisté získali tři křesla.

15.10.2018

Oslavy stého výročí republiky v Třebíči potrvají tři dny

Třebíč - Městské kulturní středisko v Třebíči zveřejnilo program oslav stého výročí republiky. Potrvají od pátku 26. října do neděle 28. října.

13.10.2018

OBRAZEM: Francouzský generál má v Budějovicích opět pomník

Moravské Budějovice - Pomník Napoleonova generála Jeana Boudeta stojí od soboty 13. října v gymnazijním parku v Moravských Budějovicích. Stojí na místě, kde byl generál roku 1809 pochován. Slavnostního odhalení se zúčastnili i potomci francouzského vojevůdce.

13.10.2018

STAN bude mít senátorku na Třebíčsku. Hana Žáková tam drtivě zvítězila

Třebíčsko – Dosčítáno. V senátním obvodě 53 Třebíč zvítězila s velkým náskokem Hana Žáková (za STAN). Získala 77,46% hlasů. Miroslav Michálek (za ANO 2011) obdržel 22,53% hlasů. Účast v druhém kole byla na Třebíčsku 18,90% voličů. Žáková nahradí na senátorském postu odcházejícího Františka Bublana (za ČSSD).

13.10.2018

Zájem o senátní volby je místy minimální

Třebíč - Méně než minule. To lze říci o volební účasti v druhém kole senátních voleb v okrsku číslo 18 v Třebíči. Za první den sem zavítalo pouze 56 ze 475 oprávněných voličů. To je o polovinu méně než minulý týden za stejnou dobu.

13.10.2018

Melouny, broskve i kiwi se díky oteplování zabydlují na Vysočině

Vysočina - Zahrádkáři rekapitulují, jak dopadla letošní sezona. V říjnu mají navíc možnost se společně potkat a poklábosit nad výpěstky například na dvou výstavách.

12.10.2018

V Hrotovicích získala starostka Hana Škodová většinu

Hrotovice - Starostka Hrotovic Hana Škodová má i po komunálních volbách ve městě pevnou pozici. Její sdružení nezávislých kandidátů získalo pět mandátů, nejvíc ze všech.

12.10.2018

V Jemnici jsou jednání po volbách složitá

Jemnice - Povolební vyjednávají jsou v plném proudu i v Jemnici. „Nejsou jednoduchá. Ovšem v tuto chvíli lze říci, že vítězné SNK v Jemnici a ODS deklarovali, že se chtějí domluvit,“ uvedl současný starosta Miloslav Nevěčný (ODS).

12.10.2018

V Dukovanech to na zemětřesení nevypadá

Dukovany - "Jednání se uskutečnila, situace v Dukovanech je stabilizovaná, vedení obce by se nemělo měnit," naznačil tamní dosavadní nezávislý starosta Miroslav Křišťál, který zmínil, že po volbách cítil radost z výsledku, ale vnímal taky závazek vůči lidem, kteří nynějšímu vedení dali důvěru.

12.10.2018

V Želetavě bude jednobarevná vláda

Želetava - V Želetavě už padlo rozhodnutí, jak bude vypadat budoucí pětičlenná rada městyse. Vzhledem k tomu, že Ano pro Želetavsko získalo devět mandátů z patnácti možných, dává mu to příležitost vládnout samostatně.

11.10.2018

Avízo: Kdo bude vládnout Třebíči? Přečtěte si v pátečním tištěném Deníku

Třebíč - Jak finišují povolební vyjednávání v Třebíči, kdo se s kým už domluvil a kdo naopak s největší pravděpodobností míří do opozice?

11.10.2018

Boj o senát: Šalomoun podporuje Žákovou, Dobešová Michálka

Třebíčsko - Druhé kolo senátních voleb v obvodu číslo 53 Třebíč startuje už v pátek 12. října. Z prvního kola, kde utkalo devět osobností, vzešly dvě, jež jsou ve finále: starostka Koněšína Hana Žáková (za STAN) a třebíčský notář Miroslav Michálek (za ANO 2011). Oba po prvním kole neskrývali radost z výsledku a shodli se, že je v týdnu před druhou volbou čeká hodně práce a cest za voliči.

11.10.2018

V třebíčské synagoze bude mimořádný americko-český koncert

Třebíč - Posluchačsky vděčné skladby českých a amerických skladatelů židovského původu zazní v sobotu 13. října v 17 hodin na koncertě v Zadní synagoze.

11.10.2018

V Sokolí je nové osvětlení

Sokolí - Pracovníci třebíčské radnice nechali vyměnit staré lampy veřejného osvětlení v místní části Sokolí.

11.10.2018

Zámek Dukovany otevře své brány zájemcům o svatbu

Dukovany - Svatební den otevřených dveří proběhne v neděli 14. října na dukovanském zámku. V rámci akce, která potrvá od 10 do 15 hodin, si mohou návštěvníci prohlédnout obřadní síň a prostory pro hostinu či hotelové pokoje.

10.10.2018

OBRAZEM: Nemocniční vrátnice jde k zemi

Třebíč - Stará vrátnice třebíčské nemocnice se stává minulostí. Vstupní objekt areálu, kde dříve sídlilo také ředitelství nemocnice nebo patologie, začali dělníci tento týden demolovat.

10.10.2018

U autobusového nádraží vzniknou další parkovací místa

Třebíč - Parkoviště u autobusového nádraží bude větší. Přibude patnáct parkovacích míst.

10.10.2018

Vše zůstane, jak bylo, neskrývá své přesvědčení opozičník Matoušek

Náměšť nad Oslavou - Jak bude vypadat nová koalice v Náměšti nad Oslavou? Podle opatrných náznaků, které přicházejí od uskupení, která dosud město vedla, by neměl být problém opět se spojit a jít společně dál.

10.10.2018

V Třebíči má být brzy jasněji

Třebíč - Jak dopadnou povolební vyjednávání v Třebíči, se ukáže po tomto týdnu. Podle zákulisních informací spolu komunikuje dosavadní koalice, která jedná i s ANO, jež získalo čtyři křesla.

9.10.2018

Pojízdné prodejny stále fungují

Vysočina – Ještě v osmdesátých letech byly pojízdné prodejny nedílným koloritem vesnického života, po republice jich jezdily stovky. O třicet let později je všechno jinak.

9.10.2018

Dukovanští hasiči mají specialisty na požáry tlakových lahví

Dukovany -V týmu hasičů dukovanské jaderné elektrárny jsou specialisté na požáry tlakových lahví. Výcvik se jim může hodit při zásazích jak uvnitř elektrárny, tak i mimo elektrárnu, kde stále častěji poskytují svoji pomoc.

9.10.2018

Koláč pro hospic vynesl desítky tisíc korun

Třebíč - Sbírka Koláč pro hospic na pomoc domácímu hospici v Třebíči vynesla celkem 43 535 korun.

9.10.2018

Komunista Urbánek by přivítal spolupráci s lidovci v radě města

Moravské Budějovice - V Budějovicích startují povolební vyjednávání. Vítězem komunálních voleb co do počtu získaných hlasů jsou „Bařinkovci“, tedy Sdružení občanů Moravských Budějovic (SOMB). Mají osm křesel.

8.10.2018

Šalomoun bodoval v Třebíči, Nevoral vítězil v Čáslavicích

Třebíčsko - Pohled na výsledky senátních voleb ukazuje, že Hana Žáková zvítězila v naprosté většině obcí a měst Třebíčska. Rekordní počty hlasů pak sbírala ve vesnicích poblíž Dalešické přehrady, kde je známá prací v mikroregionu. Naopak ve vsích od Budějovic směrem k Jemnici nejčastěji prohrávala se soupeři.

8.10.2018

Budova nemocniční vrátnice půjde k zemi. Vjezd do areálu zůstane zachován

Třebíč – Od pondělí 8. října začnou odstrojovací práce na budově bývalého ředitelství a vrátnice třebíčské nemocnice. V pátek 12. října začne stavební firma s demolicí. Během víkendu ve dnech 13. a 14. října bude celá budova zbourána. Průjezd areálem zůstane zachován. Řidiči i chodci se musí připravit na drobná omezení.

7.10.2018

Starostové obhájili pozice. Měrka i Bařinka jsou vítězové voleb

Třebíčsko - V Moravských Budějovicích je vítězem voleb Sdružení občanů Moravských Budějovic starosty Vlastimila Bařinky. Získalo osm mandátů, o jeden víc než minule.

7.10.2018

ODS se vrací do zastupitelstva, uspěli i Piráti. Zvítězilo hnutí Třebíč Občanům!

Třebíč – V Třebíči jsou vítězi voleb nejsilnější a nejhlasitější opoziční uskupení kolem Jaromíra Baráka Třebíč Občanům! Získalo pět křesel v sedmadvacetičlenném zastupitelstvu a samotný Barák nejvíc preferenčních hlasů ze všech kandidátů ve městě, celkem 2245.

7.10.2018

Rozhodl těsný finiš. Ve druhém kole senátních voleb se utkají Žáková a Michálek

Třebíčsko - Do druhého kola senátních voleb v obvodu 53 Třebíč postupuje Hana Žáková (za STAN), když získala 28,49 % hlasů. Měla velký náskok na svého soupeře pro druhé kolo Miroslava Michálka (za ANO 2011), který v neuvěřitelně těsném finiši nakonec porazil Michala Šalomouna (za Piráty) a Marii Dudíkovou (KDU-ČSL). Michálek dostal 14,77 % hlasů.

6.10.2018

Jako první na Třebíčsku posčítali hlasy v Jiraticích. Přišlo 68 procent voličů

Jiratice - V Jiraticích, obci nedaleko Jemnice, byli jako první na Třebíčsku hotoví se sčítáním hlasů. V komunálních volbách tu uspěli lidovci. Účast byla přes 68 %.

6.10.2018

Nevyužitá zemina se stává odpadem, tvrdí inspekce a rozdává pokuty

Třebíčsko - Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložili pokuty v celkové výši 150 tisíc korun za předávání a přebírání odpadní zeminy na Třebíčsku.

6.10.2018

Dýně všeho druhu i dobroty z nich nabídnou v Jaroměřicích

Jaroměřice nad Rokytnou - Na tradiční výstavku dýní spojenou s ochutnávkou dýňových pokrmů zve Vejtasovo zahradnictví v Jaroměřicích.

6.10.2018

Lidé mohou nahlédnout do ateliérů a vyzkoušet si řemeslo

Vysočina – Vyzkoušet si kovařinu na vlastní „ruce“, zahrát si na knihkaře či hrnčíře, dotknout se 330 milionů let staré žuly nebo si vyzkoušet jízdu na netradičních dvojkolech, to vše mohou zažít lidé o tomto víkendu na Vysočině. Koná se zde již osmý ročník Dnů otevřených ateliérů. Umělci tentokrát veřejnosti zpřístupní na 150 tvůrčích prostor na celé Vysočině.

5.10.2018

Účast v první den voleb je nic moc

Třebíč - Volební okrsek číslo 18 v Třebíči se nachází v lidnaté čtvrti Horka - Domky. volební místnost je ve Střední průmyslové škole v Demlově ulici. V první den komunálních a senátních voleb se však voliči nehrnou.

5.10.2018

Za první hodinu přišel v Pocoucově jeden volič

Pocoucov – V Pocoucově, integrované obci Třebíče, přišel za první hodinu odvolit pouze jeden volič. Do urny vhodil svůj hlas jak pro komunální volby, tak pro volby senátní.

5.10.2018

Mezi prvními voliči na zámku v Třebíči byl kastelán

Třebíč – Volební okrsek číslo 23 v Třebíči má zřejmě nejreprezentativnější prostory ve městě. Lidé tam chodí hlasovat do informačního centra na zámek.

5.10.2018

Nejstarší kandidátka ve volbách na Třebíčsku je z Budišova

Třebíčsko – Statistici zjistili, že nejstarší kandidující člověk v komunálních volbách na Třebíčsku je důchodkyně Marie Svobodová z Budišova, které je 88 let. Figuruje na kandidátce KDU-ČSL na 13. místě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT