V noci na pondělí se v Česku může tvořit ledovka, varují meteorologové
ČTK
V noci z neděle na pondělí se při mrznoucích srážkách bude ojediněle tvořit ledovka, varují meteorologové ve výstraze. Chodci a řidiči by měli být opatrní. V neděli o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Automobil na zasněžené silnici. Ilustrační foto.
|
Foto: ČTK / ČTK
Od nedělních 22:00 do pondělí 5:00 se podle něj může ledovka objevit v Praze, Středočeském, Plzeňském a Karlovarském kraji a také na jihu a severu Čech. Později se mohou silnice a chodníky pokrýt slabou vrstvou ledu v Královéhradeckém a Pardubickém kraji, na Vysočině a také na Moravě. Pro tyto oblasti platí výstraha od noci do pondělí 10:00.
Prezidentské volby 2023
Druhé kolo prezidentských voleb proběhne v termínu 27. a 28. ledna 2023. Prezident se volí přímou volbou, dosavadní dvě přímé volby vyhrál Miloš Zeman. O názorech prezidentských kandidátů se dozvíte v unikátním seriálu Prezidentský souboji Deníku. O novinách pak v denním zpravodajství z voleb.
Kandidáti na prezidenta, kteří postoupili do druhého kola
Andrej Babiš, Petr Pavel
Ostatní kandidáti na prezidenta
Jaroslav Bašta, Karel Diviš, Pavel Fischer, Marek Hilšer, Danuše Nerudová, Petr Pavel, Tomáš Zima
Přinášíme také návod, jak volit, a rozhovory s rodinnými příslušníky kandidátů.
Monika Babišová, Klára Fischerová, Robert Neruda, Jitka Divišová
Podívat se také můžete, jak probíhaly prezidentské volby v roce 2018.