Deník zjistil, že v té době šlo o dívky narozené mezi lety 1992 až 1999. Rozsudek rychnovského soudu nabyl právní moci v dubnu 2007. Jenže už po dvou letech, v červnu 2009, byl dnes devětačtyřicetiletý muž z Náměště nad Oslavou na Třebíčsku Okresním soudem v Pardubicích propuštěn na podmínku.

Ilustrační foto.
Muž z Třebíčska měl v počítači dětskou a zvířecí pornografii. Dostal podmínku

Ta mu platila až do října 2013. Aktuální rozsudek mu klade za vinu, že dalšího zneužívání se začal dopouštět právě už v roce 2013.

Šlo o nezletilou oběť. Podle rozsudku měl muž dívku zneužívat dlouhých šest let. V roce 2022 a 2023 následovaly další případy.

Je šokující, že muž s takovou minulostí vůbec mohl jako trenér s mladými sportovkyněmi pracovat. Odkdy muž v oddíle působil, není jasné. Jisté je, že si vedení oddílu jeho minulost neprověřovalo.

Podle předsedy oddílu to není jejich povinnost. „Já se k tomu nebudu vyjadřovat. Samozřejmě, že jsme nevěděli o jeho minulosti. Povinnost prověřovat ji nemáme,“ sdělil Deníku předseda oddílu a o případu se nechtěl dál bavit.

Milan Krčmář
Zvrhlíci kolem nás a chyba systému

V současnosti má oddíl 450 členů, téměř 320 aktivní mládeže, organizuje sportovní činnost v sedmi oddílech. Kromě florbalu, volejbalu a například i kuželek i gymnastiku. Finanční podporu jim mimo jiné zajišťuje i například Jihočeský kraj.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Místo hrochů vrtulník. Ve Studenci otevřou muzeum vojenské a vesmírné techniky

Zdroj: Deník/Jiří Kašpárek