V posledních deseti červnových dnech se staly terčem útoků zlodějů prodejny se smíšeným zbožím ve čtyřech obcích na Pelhřimovsku.

První případ se stal v Novém Rychnově v noci na pátek 21. června.

Podle informací pelhřimovské mluvčí policistů Moniky Pátkové vypáčil neznámý pachatel okno od tamní prodejny a odcizil z ní elektronickou registrační pokladnu, předplacené mobilní karty, hotovost a cukrovinky, čímž způsobil škodu sto šedesát tisíc korun.

Podobný případ se odehrál v Hořepníku v noci na středu 26. června.

Tam pachatel vypáčil dveře skladu prodejny se smíšeným zbožím a odnesl si s sebou cigarety. Celková škoda vyšplhala na sedmdesát pět tisíc korun.

Ukradené cigarety a zničené dveře

Cigarety a tabák byly hlavním cílem zlodějů také v počátecké prodejně v noci na čtvrtek 27. června. Odtud si dosud neznámý pachatel odnesl dokonce sto dvacet kartonů cigaret a padesát balíčků tabáku a způsobil tam celkovou škodu za sto dva tisíce korun.

Podle zaměstnankyně počátecké prodejny Coop, která patří spotřebnímu družstvu Jednota v Kamenici nad Lipou, byl obchod vykraden poprvé.

V posledním případě, který se stal v prodejně v Hněvkovicích u Humpolce v noci na neděli 30. června, nebyl zloděj úspěšný, jelikož se mu nepodařilo dostat se přes bezpečností opatření. Nicméně i jím způsobená škoda na dveřích hněvkovické prodejny dosahuje ke třem tisícům korun. „Bezpečnostní opatření samozřejmě naše prodejny mají, ale evidentně to nestačí," nechal se slyšet předseda kamenické Jednoty Lubomír Martinů. Právě pod Jednotu Kamenice nad Lipou spadá také prodejna v Hněvkovicích.

Policejní vyšetřování a prověřování je teprve v začátcích. „Pracujeme s různými verzemi možných scénářů těchto případů, a zatím nemůžeme vyloučit, že se krádeží mohl dopustit stejný pachatel," odpověděla mluvčí policistů Pátková na otázku, zda by se vzhledem k podobnosti všech čtyř případů dalo uvažovat o jednom pachateli.

ANETA SLAVÍKOVÁ