V případu byl vypracován posudek, ve kterém znalec stanovil, že přenosné fotbalové branky musí být vždy zajištěny proti převrácení. „Vzhledem k tomu, že se po fotbalovém hřišti v Přibyslavicích přemisťují z důvodu potřeb tréninku všech mužstev oddílu, je za jejich zajištění zodpovědný právě provozovatel hřiště,“ vysvětlila mluvčí třebíčské policie Marcela Lavická.


Všichni tři muži jsou obviněni z trestného činu ublížení na zdraví. „Pokud je soud uzná vinnými, hrozí jim trest odnětí svobody v délce až pěti let,“ uvedla policistka.


K tragické události došlo ve čtvrtek 6. srpna ve večerních hodinách. Dva chlapci si hráli na hřišti, které je volně přístupné. Po přenosné brance, jež váží asi sto dvacet kilogramů, podle všeho lezli. Na staršího z nich se však převrátila a zlomila mu vaz.


Jeho život nezachránil ani rychlý příjezd zdravotníků. „Zrovna jsme měli trénink. Když jsme přišli, už tam běželi nějací chlapi. Byl mladší než já, hrál za žáky, já za dorost,“ řekl tehdy reportérům Deníku sedmnáctiletý Petr Toman.


Smrt třináctiletého chlapce zasáhla celou vesnici. „Je to něco strašně smutného pro nás obec, pro fotbalový oddíl i pro rodinu. Do pocitů pozůstalých se těžko umíme vžít,“ vyjádřil se po tragédii starosta Roman Vrbka.