S pistolí v ruce a maskován přepadl první banku v únoru 2009. Tehdy si z pobočky ČSOB na třebíčském Karlově náměstí odnesl 653 tisíc korun. Muž se k přepadením přiznal. Kriminalisté ho obvinili ze zvlášť závažného zločinu loupeže, za což mu hrozí až dvanáct let vězení. Okresní soud v Jihlavě poslal v pátek lupiče do vazby.

„Obviněný kriminalistům řekl, že měl dluhy, a proto se rozhodl opatřit si peníze loupežnými přepadeními," uvedla včera k motivu zločince krajská policejní mluvčí na Vysočině Dana Čírtková.

Podle informací Deníku má přepadení na svědomí Jan Milčák z menší obce na Třebíčsku. Nějakou dobu už ale pobýval v Praze. Kriminalistům se Milčáka podařilo dopadnout a usvědčit minulý týden. Poslední loupežné přepadení spáchal letos 7. srpna v Praze. Maskován a s pistolí vešel do pobočky UniCredit Bank a vymohl si několik desítek tisíc korun.

Všechny čtyři loupeže spáchal podobným způsobem. Vždy byl maskován a pracovníky v bankách ohrožoval střelnou zbraní. Nejzávažnější zločin spáchal Milčák na území Vysočiny, proto celý případ vyšetřují krajští kriminalisté z Jihlavy.

První pražské přepadení se odehrálo 27. listopadu 2009 v Praze 9. Z banky se mu podařilo odnést několik stovek tisíc korun. K další akci se Milčák odhodlal 27. září 2010, také v Praze 9.