V Moravských Budějovicích tak na hříšné šoféry číhají už jen dva radary, a to v ulici Havlíčkově a Pražské.


„Krumpáč tým“ si svou záškodnickou akci natočil na video a umístil jej na webové stránky www.autorevue.cz. Ke snímku připojil prohlášení, v němž jsou kladeny tyto otázky:

„Jaký smysl má měření rychlosti těsně před koncem obce, kde již prakticky nikdo nežije, když v obydlených částech obce žádné měření nenajdeme? Jak ospravedlnitelné je zajišťování měření rychlosti soukromým subjektem, který není placen paušálně, ale 45procent z ceny každé udělené pokuty?
Jaký smysl mají opatření, jejichž efekt na provozu není nijak vyhodnocován a v centru pozornosti je pouze suma vybraných pokut?!“

Z natočeného videa je patrné, že šlo o mladšího zřejmě muže menšího vzrůstu, který přijel na místo osobním vozem někdy v průběhu středeční noci. Doprovázel jej nejméně jeden člověk – řidič. Video na internetu dokladuje pouze závěrečné zasazování ran do boku radaru a následné zanechání zabodnutého krumpáče na místě. Fotografie Deníku z dopoledne poté prokázaly ničení ostrým kovovým předmětem i zepředu, kde se nacházejí dvě neprůstřelné čočky. Znamená to tedy, že zmíněný Krumpáč tým si natáčel jen část akce.


„Případ šetří moravskobudějovické oddělení republikové policie jako poškozování cizí věci. Pachateli hrozí odnětí svobody na šest měsíců až tři roky,“ informovala třebíčská policejní mluvčí Marcela Lavická.


„Škoda na zařízení je okolo dvou milionů korun, přesně ji vyhodnotí náš technik v pondělí 17. listopadu. Radar je pojištěný. Jestli jej umístíme poté jinam, to je věc rozhodnutí zřizovatele, budějovické radnice, které my měřáky pronajímáme,“ prohlásila manažerka projektů firmy Czech Radar Anna Němcová.


Byť je přístroj pancéřovaný, kopáčské náčiní jej zničilo.


Co na celou záležitost říká starosta Budějovic Vlastimil Bařinka?
„Radar v těch místech svůj účel splnil, lidi tam jezdí mnohem pomaleji a o to šlo především. Novela silničního zákona od Nového roku zřejmě dál povolí existenci těchto zařízení, v lednu přidáme před radary tabulky s informací, že úsek je měřený.“ K přehodnocení situace a umístění radaru blíže do zastavěné části města se zatím nevyjádřil.


Krumpáč tým ovšem v prohlášení zmiňuje další zajímavá fakta: „Rozhodli jsme se jednat - na hrubý pytel platí totiž jen hrubá záplata neboli patch, Crum Patch. Nesmyslné radary jsme tedy začali likvidovat sami a první obětí se stal ten na konci Moravských Budějovic směrem na Znojmo. Věříme, že to odpovědným osobám otevře oči a v nápravě věcí veřejných budeme moci pokračovat způsobem, který jsme jako slušní lidé preferovali celé předchozí roky.“ Znamená to, že nebudou následovat další radary? To se teprve uvidí. V diskusi k článku na webovkách autorevue.cz jsou zmíněna i další místa v Česku, kde radary budí rozpaky. Například Mělník nebo Měcholupy na Plzeňsku.


„No tak my máme radary tři, hlídáme je městskými strážníky, což nejde nepřetržitě, samozřejmě,“ uvedl mělnický místostarosta Zdeněk Koudelka. Zmínil se o pokusu radary prostřelit. Podle něj není technicky příliš řešitelné osadit radary kamerovým systémem. V Mělníku je systém výnosu z pokut nastaven na poměr 60 procent pro Czech Radar, 40 procent pro město. „To se ale zřejmě změní na 55 pro město, 45 pro Czech Radar, už teď máme do městské kasy velmi slušný příjem z vybraných pokut,“ dodal Koudelka.


V Měcholupech mají radar na rychlém, rovném, přehledném úseku. Název mu tady dali „buzerbudka“ a v lásce jej tu taky nemají.


V internetové diskusi k tomuto kousku se řeší i způsoby ničení zařízení. Jako nejlepší anonymní přispěvatelé vidí zastříkání čoček přípravkem, který lze jen s maximálním úsilím odstranit tak, aby pořízené fotografie řidičů, kteří jsou změřeni za rychlou jízdu, byly dostatečně ostré a tedy průkazné.
V Texasu už radary prostřelil, v Anglii na ně nasadili pneumatiky a podpálili a jistý rakouský sedlák zařízení rovnou vyrval ze země a hodil do Dunaje. A tak se budějovický krumpáč může směle k těmto raritám připojit.

O poničení radaru jsme informovali v článku zde.