Republikoví policisté, psovodi a pyrotechnik ihned vyrazili na místo, a kdo tou dobou mířil do nemocnice, odcházel s nepořízenou. Dovnitř nikoho kromě sanitek nepouštěli.


„Byl to mužský hlas, volání se uskutečnilo z Třebíče. Nic bližšího zatím sdělovat s ohledem na průběh vyšetřování nebudeme,“ informoval třebíčský policejní mluvčí René Novotný.


Neupřesnil však, zda šlo o telefonát z mobilu, či pevné linky.


„Jdu si pro prášky do lékárny, prý je tam bomba, holt přijdu jindy. Je to bordel, jsem nemohoucí důchodce, není pro mě jednoduché se sem doploužit,“ zanadával si senior Josef Dundáček.


Nebyl sám. Smůlu měli třeba i ti, kdo hodlali absolvovat předoperační vyšetření. Policejní hlídky všechny bez pardonu posílaly pryč.


Policie prohledala všechny budovy


Nemocnice byla v obležení policistů až do půl jedné odpoledne, už v půl dvanácté však začali pouštět veřejnost do areálu.


„Prohledali jsme všechny budovy, nic jsme ale nenašli. Nyní probíhá intenzivní pátrání po pachateli, který takto šířil poplašnou zprávu,“ doplnil ve čtvrtek odpoledne mluvčí Novotný.


Evakuace v nemocnici neproběhla. „Nemocnice reagovala, jak měla. Vše proběhlo dle jasně daného krizového plánu. Provoz nebyl nijak omezen, pacienti to patrně ani nepocítili,“ konstatovala mluvčí zřizovatele, tedy kraje Vysočina, Jitka Svatošová.


Naposledy anonym ohlásil na Třebíčsku bombu v půli prosince, a to v Okříškách v bance. Policisté telefonistu dopadli, jednalo se o muže z Třebíčska.
Zato telefonát, který loni v půli května postrašil bombou, umístěnou v regálech supermarketu v Třebíči v Brněnské ulici, zatím zůstal bez konkrétního jména pachatele.


Největší sérii anonymních výhružných bombových telefonátů se kriminalistům povedlo objasnit minulý rok v červenci po čtyřletém usilovném pátrání. Tehdy dopadli 35letého muže z Jičína, který od roku 2005 hrozil uložením bomby například v dukovanské a temelínské elektrárně a v třebíčských hypermarketech Albert či Interspar.