Nepříjemné chvíle prožil žák třetí třídy základní školy Horka-Domky v Třebíči. Při čekání na maminku se ho prý kdosi snažil nalákat do auta. Chlapec se ale vyděsil a utekl k nedaleko bydlícím známým.

Incident popsala Deníku chlapcova matka. Nepřála si být jmenována, redakce ale její totožnost zná. „Stalo se to druhého prosince. Byli jsme se synem domluvení, že půjdeme k zubaři. Napsala jsem mu omluvenku, paní učitelka ho pustila. Měli jsme se sejít mezi půl a tři čtvrtě na jedenáct u denního stacionáře vedle školy,“ sdělila matka s tím, že podobně zde na ni čekával syn už několikrát.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář

Když na místo ale přišla tentokrát, chlapec tam nečekal. „Následně mi zavolal můj kamarád, který bydlí nedaleko, že je syn u něj. Prý je celý bílý a třese se,“ pokračovala chlapcova matka.

Podle jejích slov u čekajícího syna zastavilo nějaké větší auto. Jeho barvu si chlapec nepamatuje, člověka uvnitř ale popsat dokázal. „Prý to byl nějaký chlap s krátkými tmavými vousy. Lákal ho dovnitř na bonbony. Syn se vylekal. Byla jsem šťastná, že ho napadlo utéct za tím naším známým,“ uvedla matka, která posléze informovala školu a policii.

O události policie na Vysočině ví. „V současné době provádíme šetření a zjišťujeme veškeré okolnosti. Mělo se jednat o lokalitu ulice Vltavínská,“ potvrdila policejní mluvčí Jana Kroutilová, která doplnila, že policie v současné době nemá informace o žádném jiném podobném incidentu.

Policie. Ilustrační foto
Pedofil chlapce do auta v Třebíči nelákal, dítě si vše vymyslelo

Vltavínská ulice přímo navazuje na Václavské náměstí, kde škola Horka-Domky stojí. Ředitel školy Pavel Blažek se o události dozvěděl od chlapcovy matky. „Naštěstí byl ten chlapec rozumný a utekl. My následně poučili žáky té třídy. Za mnou ale policie nebyla. Dnes ale máme poradu s učiteli, kde se té záležitosti také budeme věnovat,“ nastínil v pondělí 12. prosince Blažek.

U incidentu nebyl žádný svědek, matka je ale přesvědčená, že syn mluví pravdu. „Věřím mu. Strach ze zubaře neměl. Takhle jsme šli k doktorovi už několikrát a nikdy s tím neměl problém. Na kamerových záznamech prý nic není vidět. Synova učitelka mi říkala, že za ní také přišla nějaká policistka, mně už se ale policie neozvala,“ sdělila.

Na Třebíčsku se podobný případ stal letos v dubnu. Jakýsi muž v Přibyslavicích také lákal děti na bonbony. I ony popsaly, že přijel ve velkém autě, přičemž doplnily, že se jednalo o černý Volkswagen. Řidič tehdy dokonce měl z auta vystoupit a děti sledovat. Do auta se vrátil teprve poté, co se v blízkosti objevil dospělý člověk.