„Obžalobu na tři obviněné jsem podal ke krajskému soudu 13. dubna. Obvinění zůstávají ve vazbě,“ konstatoval pouze Jiří Morava. Případ nechtěl dál komentovat. Pouze potvrdil, že obvinění mají podle obžaloby na svědomí tři oběti.

Podle zvolených právních kvalifikací, z nichž některé jsou brány jako pokus, jiné jako dokonané, je zřejmé, že jde o jeden z nejzávažnějších případů svého druhu v zemi. Obviněnými muži jsou otec a syn Dubští z Domamilu na Třebíčsku a jejich příbuzný téhož příjmení.

Osmnáctiletá dívka z Jihlavska se stala jejich obětí 15. srpna. Když čekala na autobusové zastávce kousek za obcí na spoj, kterým měl přijet její přítel, zastavilo u ní osobní auto s karavanem. Osádka se jí zeptala, zda by s nimi nechtěla jet. Když dostali negativní odpověď, dívku násilím naložili do auta. Na místě po ní zbyla pouze jedna bota a odhozený mobilní telefon. V noci se pak ubytovali v autokempu Lučina na Hodonínsku.

Po dívce začala okamžitě pátrat rodina i policie. Od začátku totiž existovalo podezření, že mohla být unesena. To se potvrdilo hned druhý den. Dívce se v nestřežený okamžik podařilo brzy ráno z karavanu utéct a vyhledat pomoc. To jí zřejmě zachránilo život. „Měla strach a byla zraněná. Okamžitě jsme zavolali policii,“ popsala tehdy Deníku recepční z autokempu. Policisté byli na místě během chvíle a násilníky velmi rychle pochytali.

Případ tehdy začali vyšetřovat kriminalisté z Hodonína. Všichni tři muži byli tehdy obviněni ze zločinu znásilnění a Okresní soud v Hodoníně je poslal do vazby. Následně si celý případ převzali kriminalisté z Vysočiny. Těm se podařilo zjistit, že se muži pokusili loni v červenci o únos osmnáctileté dívky z parkoviště u obchodního domu Albert v Třebíči. Dívku, která jen místem procházela, měli chytit za ruku a pokusit se ji naložit do auta. Dívka se jim naštěstí vysmekla a utekla. Dnes může mluvit o obrovském štěstí, protože dívka z Jihlavska musela v karavanu prožít neskutečná muka, psychické i fyzické útrapy a utrpěla těžkou újmu na zdraví. Dodnes má vážné psychické problémy. Zvládat jí je pomáhá mimo jiné i Bílý kruh bezpečí.

Další obětí zvrhlé trojice se měla dokonce stát jejich příbuzná. Zda šlo o ženu, která s nimi cestovala v karavanu v době únosu dívky z Jihlavska, není jasné. Trojice se vůči ženám chovala mimořádně násilně a byli odhodláni použít i zbraň. Kolik dívek se ve skutečnosti pokusili unést, není známo. Více podrobností k celému případu by se měla veřejnost dozvědět až z následného soudního procesu. Ten by mohl začít do jednoho až dvou měsíců.