„Mohu potvrdit, že jsme na škole v Brtnici prováděli vyšetřování týkající se lehkých drog. Situaci jsme monitorovali delší dobu,“ informovala jihlavská policejní mluvčí Jaroslava Slavíková.

Jak Deník zjistil, není to v regionu ojedinělý případ.
„Řešili jsme a řešíme na okrese Jihlava další podobné případy na školách jako v Brtnici,“ prozradila mluvčí Slavíková.
Marihuanu prodával žák páté třídy

Ředitelka školy v Brtnici Eva Šlejtrová říká, že za případem v jejich škole stojí jeden chlapec z páté třídy.
„Tento hoch na konci loňského roku, na začátku letošního ledna a v březnu prodal marihuanu třem dětem. Zjistili to naši učitelé, když zaslechli hovor mezi žáky na toaletě,“ prozradila Deníku ředitelka brtnické školy Eva Šlejtrová.

Vedení školy okamžitě volalo policii. Ti provedli rozsáhlejší vyšetřování, které ale odmítají dál komentovat. Ředitelka si myslí, že kriminalisté rozšířili šetření i na děti, které již ze školy vyšly.

„Celé to vypadalo jako obrovský skandál, ale jen kvůli tomu, že si policisté ze školy odváděli postupně asi patnáct dětí k výslechu, ale šlo pouze o svědky,“ upozornila ředitelka školy.

A jak byl potrestán chlapec, který prodával marihuanu ve škole?
„Vzhledem k jeho věku nemůže být trestně stíhán a já jsem pro něj žádný kázeňský trest, například v podobě snížené známky z chování, nenavrhla. Myslím, že byl již dostatečně potrestán tím, že musel projít policejním vyšetřováním,“ řekla ředitelka Šlejtrová.

Jihlavské listy upozorňují na to, že případ je mnohem závažnější.
Policisté měli údajně zjistit, že dosud neznámý pachatel prodal dětem marihuanu ve stovkách případů. Mezi obchodníky s drogou v Brtnici figuruje i sedmnáctiletá dívka, která měla na prodeji marihuany vydělat nejméně deset tisíc korun.