Soudce Okresního soudu v Třebíči Vilém Machálek jednání odročil. Navržený červencový termín zkomplikovaly letní dovolené, proto má další líčení proběhnout až 2. září.


Do jednací síně sednes ráno dostavil jak poškozený Mašek, tak obžalovaný Ondrák. Toho přišli podpořit kolegové z pracoviště v Jaderné elektrárně Dukovany a předali jeho obhájci petici s 230 podpisy. „Vyjádřili jsme, že pan Ondrák je velmi klidné povahy, naprosto vyrovnaný člověk. Jednání s Maškem muselo vygradovat,“ řekl Miroslav Nešpůrek.


Hlavní líčení začalo čtvrt hodiny po deváté a trvalo zhruba tři hodiny. Soudce vyslechl obě strany, které trvaly na svých dřívějších výpovědích. Miloš Mašek zopakoval, že jej Ondrák v kanceláři radnice napadl při předem sjednané schůzce, na niž už přišel v agresivní náladě. Vlastimil Ondrák potvrdil svá slova o tom, že se jej místostarosta snažil vytlačit z kanceláře a chytil ho při tom do tzv. kravaty.

„Nesouhlasím s výpovědí pana svědka, jak to popsal,“ reagoval Ondrák na Maškovu výpověď. Tu ale podpořily další svědkyně události, vedoucí odboru vnitřních věcí městského úřadu Jitka Tobolková a asistentka Markéta Kabátková. Shodně vypověděly, že Ondrák Maškovi sázel rány ještě poté, co při potyčce s oběma vypadly dveře kanceláře.

VÍCE SE DOČTETE V ÚTERNÍM TŘEBÍČSKÉM DENÍKU