Devatenáctiletý mladík byl obviněn ze spáchání několika trestných činů. „Muž byl obviněn ze spáchání přečinu poškození cizí věci a přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení,“ řekla kriminalistka Miluše Vostalová.

Čtyřiačtyřicet případů mladík spáchal v Třebíči, dvanáctkrát poškozoval majetek v Jaroměřicích nad Rokytnou a zbývajících deset případů spáchal v Náměšti nad Oslavou. Na objekty sprejoval nebo je popsal nápisy různých barev, rozměrů a obsahu. Posprejoval třeba autobusové zastávky, stěny nejrůznějších budov, vrata a dveře, zdi či kontejnery, popisoval lavičky, zábradlí i rozvaděče a poškodil také další objekty. Nejvyšší škody způsobil v Jaroměřicích nad Rokytnou letos na přelomu zimy a jara.

Na boční stěnu hospodářské budovy nasprejoval nápisy, každý v délce přibližně metr a půl, a způsobil škodu přibližně deset tisíc korun. Stejná škoda vznikla majiteli podnikatelského objektu, na jehož fasádu muž nastříkal modrý nápis. V Třebíči poškodil mimo jiné osm různých autobusových zastávek, na které nastříkal nápisy.

Za spáchanou trestnou činnost může dostat trest odnětí svobody až na tři roky.